Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Skrzyżowanie Górczewska-Powstańców po przebudowie

(1/2) > >>

Hipek99:
Szukałem, ale albo źle, albo nie wiem gdzie: czy ktoś z Was ma może gdzieś pod ręką projekt tej przebudowy? Jak to docelowo będzie wyglądało?

Po ostatnich przekopach zaczyna mi to wyglądać jakby w tym miejscu szykowali... budowę ronda.

oelka:
Na skyscrapercity jest całe zestawienie projektu ze stanem przed budową i po:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=114098331&postcount=15

Hipek99:
Zdarza sie Wam jezdzic przez to skrzyzowanie? Po tygodniu jazdy mam pewne obserwacje. Na poczatku wydawalo mi sie ze jest to zrobione swietnie, bo jest wasko, auta jada bardzo wolno, w zasadzie nigdy nie czekam na wjechanie, zmiana pasa tez nie jest problemem.

Od dwoch dni mam mieszane uczucia: mimo ze auta jada wolno to sa w swojej opinii nadal najszybszymi pojazdami w okolicy i jesli on jedzie, to nikt go nie bedzie ani omijal, ani wyprzedzal.

 Dzis zlozylem lusterko dzentelmenowi ktory byl tak zajety trabieniem, ze jak skonczyl, to od razu zjechal w prawo - nie patrzac, ze ktos go omija (kierunkowskazu oczywiscie nie wlaczyl, bo po co?). Dwukrotnie tez usilowano mi wjechac w bok, nielegalnie zjezdzajac z wewnetrznego pasa na polnoc. Robi sie z tego wolna amerykanka, bo jak jedziemy wolno to przeciez linie i pasy nie obowiazuja.

A pewnie to rozwiazanie jeszcze chwile posiedzi...

oelka:
Nie dłużej niż do 22 września. Wówczas wraca ruch tramwajowy i skrzyżowanie musi być drożne z tego punktu widzenia.

Hipek99:
Gdyby komuś zdarzyło się w najbliższym czasie jechać Powstańców na północ w kierunku skrzyżowania z Górczewską, proponuję uważać: tymczasowe rozwiązanie tuż przed Górczewską kieruje ruch z prawego pasa na lewy (przecinając torowisko). Tory wystają powyżej tymczasowo położonego asfaltu, co wczoraj, po deszczu, skończyłoby się dwiema spektakularnymi glebami i potrąceniem (no ale wpaść pod nowiutkie, czarne BMW to nie wstyd).

Nie wiem czy taką pułapkę na rowerzystów można zgłosić wykonawcy lub komukolwiek innemu (licząc, oczywiście, na poprawienie, a nie na zignorowanie problemu). Miejsce jest ewidentnie niebezpieczne, bo startuje się zaraz z czerwonego światła, a samochody (mimo że jadą wolno i nie mają jak wyprzedzić), to są jednak bardzo blisko, a ewentualna gleba kieruje rowerzystę prosto pod koła.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej