Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Stojaki rowerowe na Ochocie

(1/2) > >>

hermes:
W ramach Ochockiej Grupy Rowerowej chcielibyśmy zwrócić się do władz naszej dzielnicy o zamontowanie stojaków rowerowych w najważniejszych miejscach, do których jeżdżą rowerzyści. W związku z tym tworzymy mapę miejsc gdzie naszym zdaniem są one potrzebne (czerwone punkty to miejsca gdzie chcemy jest zamontować):

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zhbNZQrbCUpM.kOArlrO4znic

Proszę o podawanie lokalizacji gdzie są najbardziej wam potrzebne (jedno zastrzeżenie - raczej teren dzielnicy niż pas ZDM).

miroslavka:
Mi najbardziej brakuje przy bazarku na Banacha. Wypadałoby zrobić killka stojaków zamiast miejsca parkingowego obok przejścia https://goo.gl/maps/twQZp Pozostałe narożniki tego skrzyżowania też by się przydało obstawić :)

Racławicka/Żwirki - obok apteki (chyba 24h) i obok sklepu na przeciwnym narożniku.

Koło innych aptek też jest lipa - np dwie na Grójeckiej (jedna 24h) - na wysokości Siewierskiej i druga w okilicy Dickensa.

Można poprosić o stojak przy kazdej aptece. :) Do tego przy piekarniach, bo tam obrót klientów jest duży. Po piekarniach sklepiki spożywcze :)

Tylko lepiej poprosić o stawianie 1-2 stojaków w jednej lokalizacji przy punktach usługowych, a z równomiernym odstępem wzdlóż ulicy. Ostojakowienie można zacząć np od lokali wzdłóż DDR na Grójeckiej.

vondemelon:
Niestety nie wiem który teren należy do ZDM, który do dzielnicy, a który do UW czy WUM, ale oto potrzeby stojakowe w rejonie budynków uniwersyteckich na Ochocie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af863aba2111082c.html
Wśród studentów, a zwłaszcza wśród pracowników naukowych jest dużo nie tylko aktualnych ale i potencjalnych rowerzystów.
 
Jeszcze zastanawia mnie prezentowana mapa potrzeb stojakowych na Ochocie (@hermes). Czy planowane 4 stojaki przy Wydziale Biologii to nie jest zdecydowanie za mało? To tylko 8 rowerów. Dzisiaj przed szpitalem na Banacha (przed wejściem i na 3zaznaczonych na żółto stanowiskach wyrwikółek) było jakieś 20-30 rowerów, przy Chemii i przy Nęckim (stanowiska zaznaczone na zielono na północy mojej mapki) też było łącznie 20-30 rowerów. Przed Matematyką (dzisiaj tam nie przechodziłem) zazwyczaj jest 5-10 rowerów... Jeśli miejsce i środki na to pozwalają to stojaków powinno być minimum 5, a najlepiej 10, w każdym miejscu w okolicy.

Maćkofff:
@vondemelon

Zaznaczysz te dobre stojaki przed IPPT PAN tutaj: http://stojaki.waw.pl/index.php?show=zglos ?

Raffi:

--- Cytat: vondemelon w 22 Lip 2014, 11:34:42 ---Niestety nie wiem który teren należy do ZDM, który do dzielnicy, a który do ...

--- Koniec cytatu ---

http://mapa.um.warszawa.pl - klikasz na mapa współczesna, potem jak się załaduje mapa, to zaznaczasz by pokazywał własności.

Nie ma za co :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej