Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

wysepka Kasprowicza-Nocznickiego

(1/1)

Janek:
Czy ktoś oprócz mnie ma problemy z przejazdem przez wysepkę na skrzyżowaniu Kasprowicza z Nocznickiego (przy osiedlu Nowe Bielany) w godzinach szczytu?
Nie wiem kto projektował ten przejazd, ale nie ma szans na jakąkolwiek jazdę z uwagi na pieszych, którzy stoją jak gołębie na wąskim parapecie i czekają na zielone na ścieżce rowerowej w kierunku metra... Może udałoby się poprawić w/w wysepkę? Mak toś jakieś doświadczenia lub problemy z w/w miejscem?

Janek:
Chyba tylko ja tamtędy jeżdżę lub tylko ja mam z tym problem :P

Raffi:

--- Cytat: Janek w 19 Maj 2014, 13:30:41 ---Chyba tylko ja tamtędy jeżdżę lub tylko ja mam z tym problem :P
--- Koniec cytatu ---

Raz jechałem, jakieś 2 tygodnie temu. Faktycznie stali. Potraktowani jak gołębie (gwizdek) rozfrunęli się na boki i nie było problemu ;)

Ale dla kogoś, kto tamtędy regularnie, to może być upierdliwe. Bo ja to raz, turystycznie sobie jechałem.

miroslavka:
Ja jeżdżę tu raczej w szczycie popołudniowym, ale baardzo rzadko. Na wzmożony ruch pieszy od metra pomogłaby likwidacja świateł lub wprowadzenie migającego dla samochodów na pasie w prawo, bez świateł dla pieszych (ale to przy obecnym betonie wydaje się mało prawdopodobne). Na szczyt poranny pewnie pomogłaby likwidacja wysepki (zn likwidacja pasa do skrętu w prawo). Ale znów Św. Przepustowość ;) I nie wydaje się, żeby przebudowa była możliwa zbyt szybko. Ale nie zniechęcam, próbuj. Skargi muszą być, żeby ruszyli 4 litery.

Innym rozwiązaniem mogłoby być skrócenie cykli świateł, co spowodowałoby mniejsze jednorazowo tłumy na wysepce. Jako, że jest to duży węzeł przesiadkowy, można o to zawalczyć i sądzę że byłaby szansa na skrócenie cyklu w trosce o wygodę pieszych, atrakcyjność i sprawność transportu zbiorowego. Możesz np lamentować, że osoby nie mieszczące się na wysepce  mogą zostać zepchnięte na jezdnię, DDR jest zatamowana, a jednorazowy ogromny tłum powoduje ścisk na schodach w metrze, zwiększone prawdopodobieństwo kradzieży, utrudnienie przesiadek itp

Jeśli Ci sytuacja przeszkadza, to pisz. Zrób kilka zdjęć i ślij gdzie trzeba z odpowiednim DW. :D

Stalin:
Zdjęcia są gotowe na googlemaps, i to nawet nie wygląda na godziny szczytu http://goo.gl/maps/hcIMV

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej