Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Rower bez "udziwnień" - jaki wybrać do miasta?

(1/6) > >>

remitent:
Szukam jakiegoś prostego nowego roweru, ale co spojrzę, to amortyzowany widelec, sztyca i inne tego typu wynalazki. Czy nie ma czegoś prostego i nowego zarazem?

- do jazdy miejskiej, rower w typie mieszczucha lub trekinga
- bez żadnej amortyzacji
- z dynamem w piaście
- z hamulcami vbrake
- z kasetą i tylnymi biegami
- możliwy brak biegów na przedniej zębatce
- tylny bagażnik i pełne błotniki
- cena do 2000
- rower dla mężczyzny 185cm

Wszelkie linki miło widziane.

biały:
Jeżeli to ma być do jazdy na miasto, to zajrzyj do Decathlonu i popatrz na trekingowe. Mój poprzedni rower kilka lat temu tam kupowałem i spełniał wszystkie twoje wymagania oprócz bagażnika, ale ten można dokupić nadal nie dotykając limitu 2000zł. Ostrzegam jednak, że rower miałem niecały miesiąc, z czego większość czasu stał u nich w serwisie. Nie ze względu na awaryjność roweru (problemem było ciągłe rwanie się łańcucha, ale obstawiam, że po prostu trafił mi się taki egzemplarz i nie jest to norma), tylko tragiczną obsługę w serwisie: próby naprawy podejmowane były dopiero, gdy przyszedłem po odbiór; raz musiałem sam szukać w magazynie, bo im się zgubił i nie wiedzieli nawet, co to za rower; burdel mają taki, że nawet nie zauważyli, że złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy i po prostu minął im termin odpowiedzi (co jest równoznaczne z przyjęciem żądań); a na koniec, zamiast wyjść z twarzą, próbowali mi wciskać kit, że to moja wina, bo... zmieniłem opony na szersze (oczywiście opon nie tykałem - szczególnie że sprzęt stał praktycznie cały czas u nich). Tak więc tam bierz raczej tylko, gdy jesteś w stanie sam konserwować rower i olewasz gwarancję.

Na twoim miejscu nie wzbraniałbym się jednak przed przednią amortyzacją, nawet w warunkach miejskich. Dziury i krawężniki nadal istnieją ;).

remitent:
Jeden rower mam z amortyzacją, drugi bez i "nie czuję różnicy" :)

Z Decathlonem mam dobre wspomnienia - tzn. serwisuję w swoim serwisie. Na jednym rowerze od nich jeżdżę 3 rok. Drugi z nich po 1 sezonie się już sypie i z tego, co mi mówią w serwisie, to będzie z niego skarbonka (wolnobieg, kiepskie obręcze centrujące się), ale był kupowany "po taniości", więc mogę to wybaczyć.

Gdzieś mi polecono takie coś: http://www.decathlon.pl/rower-miejski-nework-5-mski-id_8222609.html i chyba jak na razie to najbliższe mojemu ideałowi. Czyli znów Decathlon? :)

Libr:
Polecam Meride Speeder t... i tu od budżetu można wpisać T1 T2 T3 T4 T5 w zależności od budżetu.
-malowania
-brak dynama
-brak orginalnych błotników i bagażnika (są mocowania bardzo łatwo dostać i zamontować)
-waga

Ogólnie nie wiem jak tam z gwarancją od producenta z tego co czytałem to jedynie rama podlega gwarancji bodajrze na 5 lat wszystko inne to w myśl ich rozumowaniu to materiał eksploatacyjny bądź uszkodzenie mechaniczne.
Co prawda mechanicznie nic z rowerem się nie stało co prawda po sezonie letnim i zimowym do wymiany poszły linki, pancerze, klocki, korba, kaseta, łańcuch. I rower jak nowy.

Jeśli nie merida to może:
http://www.bikeland.pl/rower_merida_freeway_9100_28_-_2013.html
http://www.bikeland.pl/rower_kellys_physio_10_26_-_2013.html

Jeśli byś wygrał w lotto to ciekawerowery ma firma Cube
np. http://www.rowery-cube.pl/kolekcja-2013.php

Jeśli byś znalazł jakiś model np. FIRMY Kross to napisz na prv to chętnie podzielę się rabatem, więcej info na prv.

Raffi:
Będzie kłopot ze spełnieniem tych warunków. Patrzyłem w katalogi i generalnie wszystko zawieszone, albo bez dynama i na bardzo budżetowym osprzęcie (czytaj: nie warte tych pieniędzy).

Ja bym chyba kupił np. Kross Pacyfic i po prostu wymienił widelec i sztyce na nieamortyzowaną. Powinieneś się zmieścić w 2000zł spokojnie, zwłaszcza jak się dogadasz z serwisem by to zmienili przed zakupem.


A może zamiast kombinować z szukaniem, złóż rower? W cenie do 2000zł to już się na pewno da zrobić. U Savil zmieściliśmy się w 1750zł, choć tam nie było dynamopiasty... ale za 250zł to już jakiegoś Nexusika spokojnie kupisz i zamontujesz :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej