Imprezy rowerowe > Warszawska Masa Krytyczna

Pomysły i uwagi organizacyjne

<< < (4/28) > >>

wit:
"Na szczęście, by zwracać uwagę rowerzystom WCALE NIE TRZEBA nic robić, zgłaszać się, deklarować do "specgrupy", czy obiecywać pomocy. Wystarczy po prostu zwrócić uwagę, gdy ktoś obok Ciebie jedzie nie tak, jak się powinno. Moim zdaniem każdy uczestnik jest do tego zdolny."

Ja to kilka razy robiłem - czasem ktoś słucha, czasem - jak w opisanej przeze mnie wyżej sytuacji - nie, a nawet jeszcze bardziej się rozkręca. Myślę, że "mundurek" organizatora jednak robi swoje w budowaniu autorytetu.

lavinka:
Przepraszam, ale jest błąd w ulotce rozdawanej na Masie sierpniowej. Prawidłowy adres to: http://www.um.warszawa.pl/konsultacjespoleczne - niby nic,ale wato na to zwrócić uwagę następnym razem :)

Tugger:
Wczoraj na masie spotkałem stojąc na skrzyżowaniu Milanowskiej i Popularnej pana, który postanowił jednak przejść przez peleton. Jak mu zwróciłem uwagę, że mógł spowodować wypadek odpowiedział, z mocnym amerykańskim akcentem, że wie i że w Nowym Yorku trochę inaczej organizował masę. Porozmawialiśmy sobię chwilkę i z tego co mówił, jest jednym z założycieli Masy w NY i prowadzi firmę, która broni rowerzystów przed sądem (wspominał między innymi o takim slynnym zajściu które można sobie zobaczyć na youtube, gdzie policjant spycha rowerzystę z roweru bez powodu). Powiedział, że generalnie super i w ogóle ale miał dwie uwagi. Powiedział, że ich masa nie jest głośna (bo jak stwierdził wkurza to ludzi), Poza tym, w wybranych punktach robią przerwy na przepuszczenie pieszych.

Nie wiem jak te dwie rzeczy są w ogole możliwe, albo czy w ogóle mają rację bytu w Warszawie (w końcu NY jest duuuużo bardziej zatłoczone). Tak rzucam, dopuki pamiętam zdarzenie. W każdym bądź razie gość mnie przekonał, że jest tym za kogo się podaje. Niestety pamiętam tylko imię - Emil, bo nazwisko literował mi po angielsku jak karabin :P

Drex:

--- Cytat: Tugger w 28 Sie 2010, 10:23:20 ---i że w Nowym Yorku trochę inaczej organizował masę. Porozmawialiśmy sobię chwilkę i z tego co mówił, jest jednym z założycieli Masy w NY
--- Koniec cytatu ---
A ja przejechałem furmanką z Białego Domu do Watykanu. Tyłem.

Tugger:
Może i jestem łatwowierny ale mu uwierzyłem ;) Gość miał tak na oko gdzieś 50 na karku i mówił takim typowym polsko amerykańskim akcentem. Kij wie czy mówił prawdę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej