Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013  (Przeczytany 17996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« dnia: 15 Maj 2013, 23:12:45 »
31 maja 2013 -- Przewidywana trasa przejazdu:

W tym miesiącu spróbujemy skutecznie zrealizować przejazd po trasie anulowanej kwietniowej masy krytycznej.

Plac Zamkowy,Senatorska, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, rondo "Żaba", Odrowąża, Wysockiego, Bazyliańska, Kondratowicza, Chodecka, bł. Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, rondo "Żaba", 11 Listopada, Ratuszowa, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy
Dystans: ok. 22 km


Mapka interaktywna: LINK

--

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub przedstawić swoje nowe ciekawsze pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia, samego przejazdu) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 23 maja o godzinie 18:00.
Miejsce: Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46 lok 6.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK

--

Proszę o składanie propozycji trasy na lipiec 2013, ponieważ trasa na czerwiec jest już przygotowana. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl.
Proszę o zabranie oświetlenia do roweru z uwagi na późną godzinę zakończenia przejazdu

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2013, 12:30:00 »
W tym miesiącu spróbujemy skutecznie zrealizować przejazd

To nie brzmi optymistycznie ;) Napisz lepiej, że tym razem się uda. Wiadomo wszak, że nikt nie zawalił z terminami i nie za bardzo mają powód by nie przyjąć zgłoszenia zgromadzenia publicznego.

Choć z drugiej strony mnie tam się poprzedniego miesiąca podobało. Setki rowerzystów krążące po całym centrum, bez ograniczeń w postaci trasy czy radiowozów ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline djdarex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chusteczki są wśród nas ;)
    • Ratownicza Grupa Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2013, 13:57:38 »
Utworzone wydarzenie na Endomondo: http://www.endomondo.com/event/10225459 ;-)
Ratownicza Grupa Rowerowa - www.rgr.org.pl

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2013, 22:40:31 »
Wydaje mi się że i tym razem masa nie wypali.
Wyczytałam gdzieś już nie pamiętam czy tu na forum czy gdzieś indziej że rowerzyści nie mają prawa do zgromadzeń publicznych.
Pewnie jakiś urzędnik to wylukał i z tego korzysta odmawiając pozwolenia przejazdu masy.
tu podaję link http://www.mmpoznan.pl/313965/2009/10/30/rowerzysci-nie-maja-prawa-do-demonstracji?category=news podobnej sprawy tyle że z Poznania

Wiem rowerzysta też człowiek ale właśnie ....

Mam cichą nadzieję że się mylę i masa będzie
Jak wygląda sprawa z pozwoleniami ?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj 2013, 22:58:26 »
argumentu, że "rowerzyści nie mają prawa do zgromadzeń publicznych" użyto w zeszłym miesiącu, gdy z Koszyka Narodowego chciano przejechać na Pola Mokotowskie

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2013, 00:12:15 »
To wreszcie będzie ta Masa Krytyczna? Może ktoś bardziej zaznajomiony z tematem się wypowie - może ktoś z ''kierownictwa'' Masy Krytycznej   :)   ?
Pozdro - Fionotron...

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2013, 00:45:34 »
argumentu, że "rowerzyści nie mają prawa do zgromadzeń publicznych" użyto w zeszłym miesiącu, gdy z Koszyka Narodowego chciano przejechać na Pola Mokotowskie


Konstytucja RP: Art. 57. Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

Ustawa o zgromadzeniach: 1. Każdy może korzystać z wolności pokojowego zgromadzania się.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2013, 05:42:10 »
Więc może pójdziemy z rowerami i takie pochody przeprowadzać co tydzień, głównie po Centrum. Niech HGW zobaczy swój las Birnam. Byli ostatnio pracownicy komunikacji niech dołączą rowerzyści.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2013, 11:28:25 »
Kiedyś była nawet taka głośna sprawa, gdy w kodeksie drogowym pojawił się zapis, że można zabronić manifestacji jeśli np. blokuje ona ruch. Powoływano się na niego za często i w końcu trybunał konstytucyjny wyjaśnił, że jest sprzeczny z art, który wkleił L.
Także jeśli wszystkie formalności zostały załatwione, to bez nerwów. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj 2013, 13:08:10 »
ja tam się boję :( ale i tak przyjadę

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2013, 13:19:52 »
E tam, nie ma się czego bać    :)    .
Nawet jak nie będzie Masy to zrobimy sobie taki kolejny obowiązkowy    ;)    ! - przejazd ulicami miasta - aby było Nas widać że - zawsze jesteśmy i trwale już należymy do pejzażu tego miasta... Bo taki sposób przemieszczania się po nim wybraliśmy...

A po przejeździe (oby Masowym!) - kolejne już kebabowe spotkanie... Tak? -
Bo to taka nasza (może i już nie nowa   :)    - ale ciągle dalej świecka koleżeńska tradycja..
Pozdro...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj 2013, 14:14:44 »
Wydaje mi się że i tym razem masa nie wypali.

Masz rację, wydaje Ci się. W Poznaniu, który cytujesz, były już sądowe sprawy o te zgromadzenia publiczne i cykliści te sporawy wygrali. Poza tym my Masy zgłaszamy zupełnie innymi procedurami :P


Więc może pójdziemy z rowerami i takie pochody przeprowadzać co tydzień, głównie po Centrum.

W każdy drugi piatek miesiąca masz teraz nową Godzinę dla Roweru. Zapraszam jak Masa to dla Ciebie za mało :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj 2013, 15:43:02 »
Więc może pójdziemy z rowerami i takie pochody przeprowadzać co tydzień, głównie po Centrum.

W każdy drugi piatek miesiąca masz teraz nową Godzinę dla Roweru. Zapraszam jak Masa to dla Ciebie za mało :D
Właśnie, fajnie byłoby to ogłosić na masie, że teraz w każdy drugi piątek miesiąca zachęcacie do wzięcia udziału w GDR (opcjonalnie z czasem- może ulotki jakieś?) Myślę, że sporo osób nie słyszało jeszcze o tym pomyśle- niby była akcja na FB i tutaj też się pisało, ale jednak na masie do większej ilości osób trafi. :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj 2013, 17:12:50 »

Więc może pójdziemy z rowerami i takie pochody przeprowadzać co tydzień, głównie po Centrum.
Cytuj
W każdy drugi piatek miesiąca masz teraz nową Godzinę dla Roweru. Zapraszam jak Masa to dla Ciebie za mało :D

Byłem i na Masie której nie było i na Godzinie dla Roweru. Roweru nigdy dość.

Offline Lucy86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2013, 15:07:26 »
Nie byłam na Godzinie dla Roweru, jakoś mnie ta informacja ominęła, a chętnie się wybiorę :)
Mam nadzieję, że tym razem Masa wypali, jednak jeżdżenie po mieście w sposób niezorganizowany to nie to samo co oficjalny przejazd...