Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy

(1/8) > >>

msierzputowski:
Witam,
Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych tematem rozwoju systemu roweru miejskiego na zwołaną w trybie nadzwyczajnym Sesję Rady Dzielnicy Ochota w sprawie lokalizacji stacji systemu roweru publicznego w Dzielnicy Ochota. Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek, dnia 22 października 2012, o godzinie 16.30 w Urzędzie Dzielnicy Ochota ? ul. Grójecka 17a (I piętro, sala 121). Przystanek Tramwajowy: Ochota Ratusz, dojazd tramwajami linii: 1, 7, 9, 25 oraz 77.

KTO?
Sesja została zwołana z inicjatywy radnych Ochockiej Wspólnoty Samorządowej przy poparciu Prawa i Sprawiedliwości oraz Ochocian.

PO CO?
Domagamy się przeprowadzenia szeroko zakrojonych konsultacji społecznych w sprawie lokalizacji stacji rowerowych na Ochocie w ramach systemu roweru publicznego. Domagamy się, by uwagi i postulaty (dotyczące lokalizacji) zgłoszone przez nas, jako reprezentantów mieszkańców Ochoty zostały uwzględnione w planach ZTM.

DLACZEGO?
System roweru publicznego to ważny element rozwiązań komunikacyjnych w całym mieście oraz w każdej z dzielnic. Po raz kolejny instytucja miejska narzuca nam, bez jakichkolwiek konsultacji, rozwiązania ważne dla mieszkańców dzielnicy. To potencjalni użytkownicy stacji powinni mieć wpływ na  plany ich lokalizacji, zarówno tych w pierwszym etapie, jaki i następnych. Chcemy włączyć w proces decyzyjny organizacje pozarządowe, działające na rzecz rowerzystów - to właśnie oni najlepiej wiedzą, czego potrzebują rowerzyści. Radni wraz z mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi, chcą współtworzyć ten system poprzez wywarcie realnego wpływu na jego powstanie na Ochocie i dalszy jego rozwój.

Doceniając nieoceniony wkład Warszawskiej Masy Krytycznej w kształt stołecznego systemu komunikacji rowerowej, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie czy też propozycje z Waszej strony.

Więcej do poczytania o sesji tutaj:

* http://www.infochoty.waw.pl/index.php?art=3803
* http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/E500BC18-F61B-4188-9DF4-E929A3F4E0DA,frameless.htm
* https://www.facebook.com/groups/389342884468091/
Zapraszamy! Przyjdź, posłuchaj, zabierz głos w swojej sprawie!

qwerJA:
Jako mieszkaniec sąsiedniego Mokotowa i bardzo bliski sąsiad Ochoty, pragnę podziękować za powyższą informację.

Cieszy mnie ponadto, że zechcieli Państwo zaprosić i poinformować nas o tym wydarzeniu.
Jeszcze bardziej cieszy mnie to, że doceniacie Państwo potencjał komunikacyjny, jaki niesie za sobą sieć Warszawskiego Roweru Publicznego.

Prosimy również o poinformowanie nas o ewentualnym porządku obrad - gdyby taki był przewidziany.

Pragnę zaznaczyć ponadto, że Warszawska Masa Krytyczna, jest ruchem działającym na rzecz poprawy  jakości transportu rowerowego.
Tym samym nie wdajemy się w polityczne kłótnie, lecz liczymy na konstruktywną debatę.

Mam nadzieje, że dzięki wykazanej przez Państwo inicjatywie ułatwimy podjęcie właściwych decyzji.


Z poważaniem
Tomek

P.S.

Szkoda tylko że jesteśmy informowani na 4 dni przed terminem, ale dobrze że jesteśmy.

msierzputowski:
Absolutnie nie chcemy wywoływać politycznej kłótni ani nikogo wciągać w jakieś chore spory. Sami działamy w wielu organizacjach pozarządowych i dobrze wiemy, że kłótnie polityczne nie sprzyjają ich działalności. Chcemy rzeczowej, merytorycznej dyskusji (np. na sesji czy na konsultacjach społecznych) na temat kształtu systemu i perspektywach jego dalszego rozwoju.

Porządek obrad jest podpięty w linkach, jakie zamieściłem, ale oczywiście mogę wstawić go i tu:
1. Przedstawienie informacji ZTM   
2. Przedstawienie informacji Zarządu Dzielnicy   
3. Prezentacja projektu stanowiska
4. Dyskusja   
5. Przyjęcie stanowiska lub odesłanie go do komisji

Tak jak już wspominałem - sesja zwołana jest w trybie nadzwyczajnym, co oznacza tyle, że Przewodnicząca Rady Dzielnicy zwołuje sesję najpóźniej na siedem dni od daty złożenia wniosku. A wniosek został złożony w poniedziałek, 15 października. Dokładny termin (i godzinę) podano we wtorek, 16 października o czym niezwłocznie informujemy, licząc na Wasz udział. :)

Raffi:
Myślę, że tam pójdę. Chętnie nie sam.

Pomysł skonsultowania lokalizacji stacji jest... nieco dziwny. To jednak powinno
wynikać z potoków ruchu, a nie widzimisia mieszkańców i nas ;) Ale skoro padła prośba...

Najbardziej potrzebne są IMO: pl. Zawiszy, pl. Narutowicza, BW1920/Grójecka (przy bazarku), pod wydziałami UW (przy geologii i matematyce, a może gdzieś jeszcze jak stacji jest więcej do rozdysponowania?) i pod halą Banacha.

W drugiej kolejności rozważyłbym Niemcewicza/Grójecka, Raszyńska/Filtrowa i dw. Zachodni

Potem ewentualnie jak będzie kasa, szedłbym ze stacjami "na południe", "na osiedla".


Ważne są też Blue City i inne markety przy Jerozolach, ale je akurat stać by same kupiły i postawiły sobie stacje.

GFM:
A może jeszcze przy APSie na Szczęśliwickiej?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej