Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Jakie tylne koło do roweru ???

(1/6) > >>

little_shogun:
Witam serdecznie.
Mam mały problem z tylnym kołem w swoim rowerze.
Obecnie jeżdżę na Meridzie Crossway 100TFS. Zastosowano w nim koła 700/40C. Niestety obręcz nie wytrzymuje zbyt długo i szybko się centruje. Jeżdżę sporo, a jako że nie jestem lekki (około 120 kg wagi ) przeważnie jest to jazda siłowa.
Może jesteście w stanie mi podpowiedzieć jaka obręcz ( marka, model ) w rozmiarze 700 jest w stanie wytrzymać dłużej pod takim naporem ??? Obecnie z tyłu jest kaseta 8-rzędowa.
Chciałbym zostać przy tym rowerze, ale jazda na scentrowanym kole nie należy do najprzyjemniejszych.  :)

Oli:
Alexrims MX18. Chyba najmocniejsza będzie, a cena niska.
Na centrowanie wpływa też zaplot.

qwerJA:
Mi pewna osoba o podobnych gabarytach poleciła Alexrims DM24 (26 cali 36 otworów).

Żekomo nie do zajechania

Czy to działa, rower odbieram w środę z serwisu  :D ;)

Oli:
Qwerja, Tak, DM24 jest obręczą pancerną. Ale kolega pyta o obręcz do roweru z kołami 700, a nie 26"

adriansocho:

--- Cytat: little_shogun w 07 Sie 2012, 00:37:53 ---Niestety obręcz nie wytrzymuje zbyt długo i szybko się centruje.

--- Koniec cytatu ---

Dla cięższych osób trzeba koniecznie koło zapleść bardziej sztywno - bo obręcz wykorzysta każdą okazję, każde niewłaściwe pokonanie nierówności, żeby się przesunąć na bok - czyli scentrować. Osoby ważące >80 kg mają taką niedogodność w porównaniu do osób o niższej wadze - że nie można zapleść koła bardziej miękko. Dlaczego ktoś chciałby koło zapleść miękko? Żeby zwiększyć komfort jazdy. Czasami koła w fabrycznych rowerach, lub gotowe koła średniej i niższej klasy są zaplecione miękko.
 Oprócz a) poprawy zaplotu b) wymiany obręczy można też zwrócić uwagę na swój styl jazdy - jedna sprawa to mocne naciskanie na pedały w celu przyspieszenia na dobrej nawierzchni - koło powinno to znieść bez marudzenia, a druga sprawa to sposób pokonywania nierówności, dziur, krawężników, schodów, korzeni. Jeżeli użytkownik nie robi tego odpowiednio miękko, to obręcz nie pożyje długo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej