Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

shimano biopace - czy warto?

<< < (2/4) > >>

adriansocho:

--- Cytat: beju w 12 Mar 2010, 07:19:39 ---cos malo userow na tym forum sie wypowiada :P

--- Koniec cytatu ---

no co Ty, na odpowiedź się czeka tydzień a nie dwa dni :)

Anyway jak pewnie wiesz biopace się nie przyjęło więc nie było to coś co sprawiało że rower sam jeździ...

beju:
Czas oczekiwania na odpowiedz jest odwrotnie proporcjonalny do ilosci uzytkownikow na forum. W sumie nie powinienem sie dziwic :P to nie forum z 95k userow :P

A dlaczego sie biopace nie przyjelo? Glupawo to wyglada, ale jak z jazda? Ciagnie ten blat sam do przodu czy jak :)?

Drex:
Odpowiedź masz tam: http://tinyurl.com/ykxhcmb

Raffi:

--- Cytat: beju w 14 Mar 2010, 17:01:16 ---A dlaczego sie biopace nie przyjelo? Glupawo to wyglada, ale jak z jazda? Ciagnie ten blat sam do przodu czy jak :)?

--- Koniec cytatu ---

Dlatego, że jego wyższość nad korbami z okrągłym blatem była dyskusyjna, bo wiele osób nie zauważało różnicy. Dlatego, że nie dawało się tego stosować w singlach i OK bez montażu napinacza łańcucha. Albo z powodu na cenę i mniejszą dostępność tarcz na wymianę.

Sam nie wiem. Ale pewnie każde z powyższych miało jakiś wpływ.

em c:
To może po latach odpowiem, bo 2 miesiące temu wybrałem rower dla koleżanki z Allegro i miał Korbę Shimano Biopace właśnie - wg internetu kompatybilna z łańcuchem HG (bo może ktoś poza mną się będzie zastanawiał), łącznie na rowerze zrobiłem kilka kilometrów (po parku do regulacji wszystkiego i ze 3 razy do sklepu) i nie wyczułem żadnej różnicy, w ogóle ta jajowatość jest zauważalna wizualnie raczej wtedy, kiedy chce się ją zauważyć. Ot, korba, specjalnie bym się biopacewością nie sugerował.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej