Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew

(1/1)

Szakal:
 Cieszę się niezmiernie z nowych stojaków rowerowych przy stacji metra Wawrzyszew. Ale jest ale i to nie jedno z mojej strony.

 Po pierwsze czy nie za dużo tych stojaków po jednej stronie? Aż 10? Bez przesady. Należałoby przenieść połowę z nich pod drugie wejście do metra gdzie tam nie pomyślano o nich a rowery również stoją przypięte na "dziko".

 Po drugie nie wiem może ktoś poleciał na łatwiznę może ktoś był zmęczony, nie wiem ale stawiać stojaki zajmując połowę chodnika to już przesada. Weźmy pod uwagę tłumy ludzi wchodzących i wychodzących z metra, tych co idą z osiedla na bazar - makabra. Bardzo prostym rozwiązaniem było dostawienie zatoki z kostki brukowej na stojaki. Ewentualnie postawienie ich z boku tuż przy ścianie przy biletomacie - pod dachem .                                                                                         

qwerJA:
Ale za to jest w widocznym miejscu, i łatwiej objąć przyszłym monitoringiem, czy zadaszeniem jeden niż dwa stojaki.
 
A kwestia widoczności stojaka jest kluczowa, inaczej ludzie nie będą z niego korzystać.
Ostatnio na otwartym spotkaniu w ZMie, ktoś w czasie prelekcji pana z ZTMu zaczął komórką sprawdzać przez internet mapę parkingów rowerowych na ich stronie, i odkrył nieznany sobie parking stojący pod jego domem.

Padło pytanie czy nie można by było tych parkingów jakoś oznakować  :D :) ;)
 

Raffi:

--- Cytat: Szakal w 04 Lip 2011, 11:13:22 ---Po drugie nie wiem może ktoś poleciał na łatwiznę może ktoś był zmęczony, nie wiem ale stawiać stojaki zajmując połowę chodnika to już przesada.
--- Koniec cytatu ---

E, dlaczego? To pięknie współgra z hipokryzją warszawskiego Metra (sp. z zoo), które nie chce stojaków na stacjach nawet tam, gdzie o wiele mniej utrudniają przejście niż tutaj.

Dlaczego nagle mieliby się kierować logiką? ;)

Janek:
a gdzie Veturilo przy Wawrzyszewie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej