Autor Wątek: ulica Topiel 27  (Przeczytany 2129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
ulica Topiel 27
« dnia: 08 Lis 2018, 12:37:18 »
Na ul. Topiel rowerzyści potrącają i obijają pieszych. "Wychodzenie z klatki jest jak przechodzenie przez jezdnię"

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24140915,na-ul-topiel-rowerzysci-potracaja-i-obijaja-pieszych-wychodzenie.html

Nie mam dostępu do całego artykułu.

Jeśli dobrze pamiętam to mieszkańcy protestują nie tylko przeciwko ciągowi pieszo - rowerowemu pod oknami. Sprzeciwiają się również zwężeniu jezdni i wyznaczeniu tam drogi rowerowej bo odbyłoby się to kosztem likwidacji miejsc parkingowych...

Czy coś się zmieniło? czy w ogóle ta Podskarpowa Droga Rowerowa jest potrzebna? W obecnym kształcie to relikt przeszłości. Zbudowana według fatalnego projektu, z fatalnymi rozwiązaniami, już nie wspomnę o materiałach i wykonawstwie... Odcinek od Tamki aż do wiaduktu Pancera nadaje się do gruntownej przebudowy.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulica Topiel 27
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lis 2018, 07:04:38 »
Klasyczna Warszawa. Przeznacz 80-90% szerokości ulicy dla aut. Dziw się, że na pozostałych 10 nie mieszczą się pozostali zainteresowani. Rozważaj czy czasem nie wyciąć zieleni, bo przecież te 80-90% to jest "nie do ruszenia" bo św. Przepustowość.

jedno trzeba im przyznać, problem istnieje. Ja tam jeżdżę jezdnią, bo boję się, że mi pieszy wyjdzie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)