Autor Wątek: W formie ciekawostki [Łomianki]  (Przeczytany 11012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Mar 2012, 18:41:53 »
Cytuj
- jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu,
Czy mi się zdaje, czy to już jest dozwolone, jeśli nie stwarza zagrożenia ?(albo jakoś tak ? między innymi tego chyba dotyczyła nowelizacja PoRD z zeszłego roku ?)
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2012, 18:43:01 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Mar 2012, 18:50:44 »
To nie taka ciekawostka, to bardzo ważna informacja! Niemal rewolucja!

Łomianki samodzielnie zrobiły coś, co było nie do pomyślenia dla wielu tysięcy ludzi pracujacych w Policji i Krajowej Radzie Bezradności Ruchu Drogowego - napisały w miarę sensowną notkę na temat bezpieczeństwa rowerzystów.

1) Nie pada w niej słowo kask.
2) Ktoś dopuszcza myśl, że kamizelka to tylko jeden z wielu rodzajów odblasków.
3) W pierwszym akapicie przypominają, że jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami ruchu i mamy prawo oczekiwać przestrzegania przepisów przez kierowców.
4) W notce wprost piszą o tym, że informacja kierowana jest też do kierowców i że ci powinni o nas pamiętać. W pierwszym akapicie!


Gdyby nie
- straszenie nas wypadkami: "Kolizja pojazdu samochodowego i rowerzysty zawsze skończy się gorzej dla tego drugiego."
- i jeden poważny błąd merytoryczny "Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu" (takiego zakazu nie ma od maja 2011)

to byłby wręcz wpis idealny na temat bezpieczeństwa cyklistów. Ale i tak jestem w szoku. Ktoś zadziałał głową i (w porównaniu do tego co piszą inni) napisał bardzo dobry tekst!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lis 2012, 17:01:17 »
Kurcze jestem ''niechronionym uczestnikiem ruchu''   ;)   . Nawet nie mam dzwonka ani ''innego sygnału ostrzegawczego o nie przeraźliwym dźwięku''.
Już Jestem cały w nerwach   ;)  .
No i jak mam z tym dalej żyć    ;)  ?
Co do dzwonka to sprawa jest dosyć prosta.
Przecież równie i dobrze mogę się wydzierać na innych użytkowników ruchu że właśnie sobie jadę. Ale tembr mojego głosu może być też przecież bardzo ''przeraźliwy'' i mogę (i to zupełnie nie naumyślnie!) stresować nim innych użytkowników ruchu.
Chyba jednak sobie z tym nie będę w stanie poradzić       ;)     .
Co robić?
Może będę może przynajmniej TRochĘ bardziej chroniony w zbiorkomie, albo blachosmrodach - jedynie słusznych środkach transportu w Stolicy    ;)     .

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lis 2012, 18:14:31 »
i jeden poważny błąd merytoryczny "Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu" (takiego zakazu nie ma od maja 2011)

Hehe, to tak jakby była zakazana np. jazda rowerem obok samochodu - w końcu z tekstu nie wynika, że ten "inny uczestnik ruchu" to rowerzysta ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lis 2012, 11:36:24 »
i jeden poważny błąd merytoryczny "Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu" (takiego zakazu nie ma od maja 2011)

Hehe, to tak jakby była zakazana np. jazda rowerem obok samochodu - w końcu z tekstu nie wynika, że ten "inny uczestnik ruchu" to rowerzysta ;)

I tak ma właśnie być. Bo do tej pory auto mogło jechać obok Ciebie, a Ty obok auta nie. I to było dziwne ;-) Teraz jest prosto - rowerzysta może jechać obok innego uczestnika ruchu, może jechać parami lub peletonem, o ile tego ruchu nie blokuje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2012, 15:12:08 »
Kurcze jestem ''niechronionym uczestnikiem ruchu''   ;)   . Nawet nie mam dzwonka ani ''innego sygnału ostrzegawczego o nie przeraźliwym dźwięku''.
Już Jestem cały w nerwach   ;)  .
No i jak mam z tym dalej żyć    ;)  ?

Tak bez szydery, to to jest określenie powszechnie używane na rowerzystów i pieszych i w sumie nie wiem co w nim śmiesznego.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: W formie ciekawostki [Łomianki]
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lis 2012, 12:32:12 »
Kurcze jestem ''niechronionym uczestnikiem ruchu''   ;) 
Tak bez szydery, to to jest określenie powszechnie używane na rowerzystów i pieszych i w sumie nie wiem co w nim śmiesznego.

@Uasic

Pewnie że można by było i ''bez szydery''. Ale nie mogłem się powstrzymać    :)   .
Bo jest To Taka ''oczywista oczywistość''    :)    .