Autor Wątek: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...  (Przeczytany 20256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Gru 2010, 13:20:50 »
i trochę właśnie o to mi chodzi...
bez względu na to jak bym chciał czy nie chciał to mało ludzi jeździ rowerami (wiem, wiem... możemy to zmienić) ale w przypadku gdy chodzi o odśnieżanie to z czysto ekonomicznego punktu widzenia kasa wydana na odśnieżanie dróg się bardziej opłaca niż kasa wydana na odśnieżanie DDR. i nie chodzi mi tu o sytuację idealną a o nasza, warszawską, szarą rzeczywistość (wiem, wiem... ja tez możemy zmienić)
Ale w przypadku gdy u nas latem jest mniej rowerzystów niż w Holandii zima to  może najpierw postarajmy się żeby ludzie jeździli latem a dopiero potem sprawdzajmy (wydając kasę) czy będą TEŻ jeździć zimą...
Rower jezdnią pojedzie, samochód ścieżka nie.
może zamiast kiepsko odśnieżać ścieżki to najpierw dobrze odśnieżmy jezdnie. (dobrze wydajmy te pieniądze)

i dla jasności - ja bardzo chętnie jeździłbym zimą po odśnieżonych DDR ale nie za tę cenę. już wolę żeby chodniki pieszym zrobić porządnie a ja pojadę jezdnią :)

Drex

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Gru 2010, 15:34:05 »
Kierowcy faktycznie jacyś spokojniejsi. :-)

Jeden tylko się znalazł taki (w jakimś Volvo czy czymś innym dużym i z wyglądu drogim) co aż szybę otworzył. Jechałem sobie prawą stroną środkowego pasa jezdni, bo prawy pas był zasypany rozjeżdżonym błotem pośniegowym, a ten wyprzedzając mnie z prawej strony, uchylił okno i zaczął jęczeć że powinienem jechać prawym pasem. Powiedziałem mu, że zaspy zostawiam dla blachosmrodziarzy, to się zamknął i odjechał. :P

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Gru 2010, 16:03:16 »
Drex - odrobinę kultury i wzajemnego poszanowania. Zaspy zostawiasz dla samochodów, jeśli już. Nie o to chodzi kto komu lepiej powie i dowali, tylko żeby było miło i ostrożnie wzajemnie.

Drex

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Gru 2010, 16:54:42 »
Drex - odrobinę kultury i wzajemnego poszanowania.


Znasz powiedzenie "Jak Kuba Bogu..."?
Gdyby zapytał czemu jadę środkowym pasem to bym mu powiedział. Ale z kretynami nie będę rozmawiał, tylko wysyłał ich w diabły.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Gru 2010, 17:05:20 »
Drex - odrobinę kultury i wzajemnego poszanowania.


Znasz powiedzenie "Jak Kuba Bogu..."?
Gdyby zapytał czemu jadę środkowym pasem to bym mu powiedział. Ale z kretynami nie będę rozmawiał, tylko wysyłał ich w diabły.

Tylko ktoś może przez takie zachowania chcieć Ciebie (albo co gorsza innego rowerzystę) posłać w diabły.
Myślę, że lepiej wyjść z założenia, że trąbi lub krzyczy, więc widzi i nie reagować, a dziękować podniesieniem ręki, gdy ktoś Cię wpuścci, przepuści, itp.

Wzajemnej wrogości na drogach mamy aż nadto...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Gru 2010, 17:17:41 »
a po za tym jazda prawym pasem eg kodeksu obowiązującego w RP dotyczy wszystkich użytkowników drogi.
Inne pasy służą do wyprzedzania :0) abo do skrętów :0)

Drex

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Gru 2010, 19:17:32 »
a po za tym jazda prawym pasem eg kodeksu obowiązującego w RP dotyczy wszystkich użytkowników drogi.
Inne pasy służą do wyprzedzania :0) abo do skrętów :0)
Jeśli prawy pas jest niezdatny do użytku , wtedy mogę jechać dalej. Mam jechać przy prawej krawędzi jezdni, ale tak, by było bezpiecznie. Jazda po śliskim błocie nie jest bezpieczna, więc je omijam. Proste jak drut- wolę jechać dalej zamiast wywalić się pod jadący z tyłu samochód. Tak samo jak z nieodśnieżonymi DDR. Mogę legalnie jechać ulicą, jeśli jazda po DDR jest niebezpieczna ze względu na zwały śniegu na niej leżące.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Gru 2010, 17:45:59 »
Impossibilium nulla obligatio est [łac]
 
I nie można tu się ustawodawcy czepiać, bo zapis stworzył zgodnie z powyższą sentencją.
 
"Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni"
Nie blisko prawej, czy przy prawej krawędzi, lecz możliwie blisko prawej.
 
Osobiście przy prawej krawędzi nigdy nie jeżdżę.
Z racji perspektywy, z jakiej obserwuje drogę, nie widział bym wszystkiego,
dziur, studzienek itd.
Więc dla mnie bezpiecznie i możliwie blisko, to 1/3 pasa lub jak kto woli, ślad prawego koła samochodu.
Drex mógł sobie jechać nawet środkiem lewego pasa, jeśli prawy, był by nie przejezdny
i nadal byłoby to, możliwie blisko.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Gru 2010, 09:54:57 »
a mi chodziło o toże tego gościa w samochodzie tez obowiązuje ten sam przepis. I wszystkich innych. Wiec jak ktoś mi mówi że mam jechać tylko i wyłącznie prawym pasem, to odpowiadam - to tak jak wszyscy :0)

A jak jeżdżą wszyscy to wszyscy wiemy.

Szakal

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Gru 2010, 18:22:12 »
 Ahh te odśnieżanie i w ogóle te zimowe życie rowerzysty :(. Dziś rowerem po ksero musiałem podjechać i teraz wyskakuje mi taki burak z psem "Wariacie zdurniałeś do cholery, byś do psychiatry poszedł debilu, nie masz co robić spier.... na ścieżkę" :( . Akcja toczyła się na odśnieżonej pół ścieżce i pół chodniku (al.Zjednoczenia). No i jechałem na przeciwko niego a ten wali tekst który podałem i jeszcze pies przytakiwał.
 Czasami będą Cię chwalić i nazywać hardkorem a czasem wariatem, jadąc rowerem w zimie.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Gru 2010, 19:52:48 »
A w Legionowie nie bawią się w detaliczne składowanie śniegu na ścieżkach  :o

Szakal

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Gru 2010, 20:09:21 »
 Kolego! lepiej nie pokazywać takich zdjęć, aż krew zalewa człowieka gdy na takie coś patrzy. ;)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Gru 2010, 00:30:44 »
Niekiedy jest inny przypadek. Śnieg składuje się na chodniku  a DDR odśnieża dla pieszych.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Drex

  • Gość
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Gru 2010, 00:50:23 »
Ja się w sumie cieszę z zaśnieżonych ścieżek. Nie muszę nimi jeździć, tylko legalnie wbijam na ulicę. Odpada tłumaczenie jakby co: "panie władzo, ta ścieżka mi nie pasuje, bo tylko przez 500 metrów biegnie wzdłuż mojej trasy- dlatego na nią nie wjeżdżam. Musiałbym wtedy 2 (albo i więcej) razy przeciąć drogę samochodom... itp. itd..." A teraz? "DDR jest nieprzejezdna. Do widzenia".

Jak ścieżki w końcu zaczną gdzieś prowadzić (nie tylko do najbliższego krawężnika, ściany, przejścia dla pieszych) to się zrobi problem. Teraz niech mi dobrze asfalt wyczyszczą.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Gru 2010, 01:03:52 »
Często mijam policjantów na ulicach i nie gadają abym zjechał na ścieżkę obok. Chyba że komuś trafi się jakiś służbista.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl