Autor Wątek: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...  (Przeczytany 20250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Gru 2010, 21:52:25 »
Oczywiście, że nic nie zrobiłem. Sorry, ale jeśli nie potrafią wykonać obowiązków, które sami na siebie nałożyli to i tak nic nie zmienię. Już kilka razy dzwoniłem do SM np. w sprawie źle zaparkowanych samochodów i za każdym razem olewano. Nawet jak podszedłem do patrolu i pokazałem palcem o co chodzi to popatrzyli i poszli dalej.

Więc skoro nie potrafią się trzymać standardów które sobie wyznaczyli to nie mam zamiaru prosić o to, żeby łaskawie wykonali swój obowiązek. Wystarczy o tym pamiętać przy wyborach.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Gru 2010, 21:54:17 »
Więc skoro nie potrafią się trzymać standardów które sobie wyznaczyli to nie mam zamiaru prosić o to, żeby łaskawie wykonali swój obowiązek. Wystarczy o tym pamiętać przy wyborach.

Słusznie. Absolutnie nic nie rób. Od tego na pewno będzie lepiej :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Gru 2010, 22:36:18 »
Na JPII sciezka rowerowa jest zasypana w połowie swojej długości... buu

Tak wiem powinienem coś z tym zrobić ;P Może się uda. Chociaż od jutra znowu opady więc nawet jeśli to zrobią to znowu zasypie ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Gru 2010, 22:38:02 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Gru 2010, 14:54:54 »
A co miał zrobić - pożalił się na forum i tyle.
Dajcie sobie trochę luzu. Przystanki zbiorkomu nie są w 100% odśnieżone, chodniki również, na dodatek znów zaczęło sypać (przynajmniej u mnie na Sadybie). Nie da rady fizycznie odśnieżyć całego miasta (chodników, DDR i reszty tego bajzlu), trzeba by zatrudnić rzeszę dodatkowych ludzi a i tak efekt mizerny bo zaraz napada nowy śnieg. Ustawa sobie a życie sobie. Bądźmy realistami a nie malkontentami bo się czytać tego nie chce.

To nie do końca tak.  Problem jest systemowy - nie będę się na ten temat rozpisywał, bo Raffi już to zrobił:
http://www.zm.org.pl/?a=odsniezanie-102

A tak wyglądał Żoliborz 1,5 doby po ustaniu opadów śniegu:
http://bzaborow2.no-ip.org/galer/pg/show/1462

A teraz odpowiedz sobie na pytanie, jaką powierzchnię jest w stanie odśnieżyć jeden człowiek w czasie 17s, przy założeniu, że będzie robił to powiedzmy przez 8h dziennie, więc to nie będzie jakiś sprint z szuflą, a następnie porównaj to z odśnieżoną w takim samym czasie powierzchnią przy pomocy jednej zamiatarki:

Zamiatarka odśnieżająca chodnik w Legionowie
« Ostatnia zmiana: 02 Gru 2010, 15:05:43 wysłana przez gromanik »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Gru 2010, 17:18:01 »
no wszystko ładnie pięknie... ale....
Drogi Gromaniku czy zauważyłeś co robi zamiatarka z tym śniegiem??
zabiera go ze sobą do domu? NIE
dotyka czarodziejska różdżką i śnieg znika? NIE
wiążę w snopki? NIE
ona jedynie przekłada z miejsca na miejsce...
to gdzie ma ten śnieg z DDR przełożyć zamiatarka... na chodnik? na parking? na przystanek?
ja po prostu nie widzę takiego miejsca... zwłaszcza w sytuacji gdy tego śniegu jest AŻ tyle.
ludzie - nie dajmy se zwariować... w taki czas jak teraz na rowerze jeżdżą sami szaleńcy (jestem jednym z nich) i tylko dla tych kilkudziesięciu (bo nie wiem czy kilkuset) osób ma się odśnieżać wszystkie DDR, które i tak nie są spójne i nie nadają się do jazdy??
wg mnie gra nie warta kasy... to ja już wole żeby ulice lepiej odśnieżyli, wtedy i auta i ja pojadę sprawniej...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Gru 2010, 17:56:45 »
no wszystko ładnie pięknie... ale....
Drogi Gromaniku czy zauważyłeś co robi zamiatarka z tym śniegiem??
zabiera go ze sobą do domu? NIE
dotyka czarodziejska różdżką i śnieg znika? NIE
wiążę w snopki? NIE
ona jedynie przekłada z miejsca na miejsce...
to gdzie ma ten śnieg z DDR przełożyć zamiatarka... na chodnik? na parking? na przystanek?

Sugerowałbym trawnik.



ludzie - nie dajmy se zwariować... w taki czas jak teraz na rowerze jeżdżą sami szaleńcy (jestem jednym z nich) i tylko dla tych kilkudziesięciu (bo nie wiem czy kilkuset) osób ma się odśnieżać wszystkie DDR, które i tak nie są spójne i nie nadają się do jazdy??
wg mnie gra nie warta kasy... to ja już wole żeby ulice lepiej odśnieżyli, wtedy i auta i ja pojadę sprawniej...

Dziś nikt nie jeździ drugą linią metra. Ale czy to dowód, by tej linii nie budować? Z odśnieżaniem jest dość podobnie - może nikt nie jeździ i nie ma sensu odśnieżać, a może nikt nie jeździ, bo nie ma odśnieżonych ddr i nie ma po czym.

DDR zimą mogą się cieszyć popularnością. Oto dowód:

Bicycle Rush Hour Snow - Utrecht, Netherlands
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Gru 2010, 18:14:55 »
Fajny filmik, kiedy tak u nas będzie?  ;D Gdyby tyle rowerów jeździło nie trzeba byłoby odśnieżać, ddr byłyby wyjeżdżone.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru 2010, 18:18:05 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Gru 2010, 18:39:50 »
Fajny filmik, kiedy tak u nas będzie?  ;D Gdyby tyle rowerów jeździło nie trzeba byłoby odśnieżać, ddr byłyby wyjeżdżone.

Raczej nie - efekt byłby taki, że byłoby mnóstwo rozjeżdżonego śniegu, który z czasem by twardniał i tworzył nierówne powierzchnie nie do pokonania rowerem, podobnie jak na osiedlowej drodze, którą jeżdżą samochody i nikt jej nie odśnieża. Zresztą powyżej pewnej grubości warstwy śniegu, to nawet, gdy nie jest on zlodowaciały, to praktycznie uniemożliwia jazdę rowerem ...
Myślę, że ich tam jeździ tyle właśnie dlatego, że ddr są odśnieżane.

no wszystko ładnie pięknie... ale....
Drogi Gromaniku czy zauważyłeś co robi zamiatarka z tym śniegiem??
zabiera go ze sobą do domu? NIE
dotyka czarodziejska różdżką i śnieg znika? NIE
wiążę w snopki? NIE
ona jedynie przekłada z miejsca na miejsce...
to gdzie ma ten śnieg z DDR przełożyć zamiatarka... na chodnik? na parking? na przystanek?
ja po prostu nie widzę takiego miejsca... zwłaszcza w sytuacji gdy tego śniegu jest AŻ tyle.
ludzie - nie dajmy se zwariować... w taki czas jak teraz na rowerze jeżdżą sami szaleńcy (jestem jednym z nich) i tylko dla tych kilkudziesięciu (bo nie wiem czy kilkuset) osób ma się odśnieżać wszystkie DDR, które i tak nie są spójne i nie nadają się do jazdy??
wg mnie gra nie warta kasy... to ja już wole żeby ulice lepiej odśnieżyli, wtedy i auta i ja pojadę sprawniej...

W Legionowie (przynajmniej u mnie na osiedlu) tego problemu nie ma, ale nawet, gdyby był, to nie jest to problem bez wyjścia, bo jedną z funkcji platformy nad Wisłą, gdzie odbywają się latem spotkania przedmasowe jest możliwość zrzutu z niej śniegu do Wisły, a to, że prawie nikt z tej możliwości w Warszawie nie korzysta - w zeszłym roku pracownicy któregoś z biurowców na Służewcu zrzucili się na odśnieżenie chodnika i miejsc parkingowych, po tym, jak miasto stwierdziło, że nie będzie wywozić śniegu. Moim zdaniem trzeba się pogodzić z tym, że są miejsca z których śnieg po prostu wywozić trzeba, bo inaczej nie będą one w stanie pełnić prawidłowo swoich funkcji. Zresztą maszyny do zbierania pryzm zgarniętego śniegu i ładujące go taśmociągiem na wywrotki istnieją (podobnie jak maszyny do frezowania nawierzchni, za którymi jedzie wywrotka) - można to zobaczyć na blogu http://www.copenhagenize.com/ pośród wpisów z poprzedniej zimy: The Snow Slinger of Copenhagen
« Ostatnia zmiana: 02 Gru 2010, 19:45:22 wysłana przez gromanik »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Gru 2010, 18:49:30 »
Raffi: ta DDR jest, odnosze wrażenie, rozjeżdżona a nie odśnieżona bo w 0:50 widać że to jezdnia jest odśnieżona (czarna) a DDR biało-szary. przy takim natężeniu ruchu to nie trudne a i śniegu jakoś mniej. To bardzo fajny przykład jak w ROWEROWYM kraju jeździ się zimą. Nasz piękny Kraj nie był i nie jest (i pewnie nie będzie) tak rowerowy więc nie do końca się zgodzę że jak się odśnieży to będzie się jeździć.... Tu kazdy ma parcie na auto bo to wyznacznik luksusu... (zaleciałość poprzedniego ustroju)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Gru 2010, 18:58:25 »
Gdyby u nas odśnieżali prawdopodobnie byłoby trochę mniejsze natężenie ruchu rowerowego niż latem bo ludzi zraża też temperatura oczywiście. Jak widać u nas tyle osób w lecie nie jeździ co tam zimą.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Gru 2010, 20:43:48 »
Raffi: ta DDR jest, odnosze wrażenie, rozjeżdżona a nie odśnieżona bo w 0:50 widać że to jezdnia jest odśnieżona (czarna) a DDR biało-szary.

To popatrz na drogi rowerowe na dalszym planie. Tak samo czarne jak ta jezdnia.

I zaręczam - DDR w Holandii się odśnieża. Nierzadko szybciej niż ulice.

przy takim natężeniu ruchu to nie trudne a i śniegu jakoś mniej. To bardzo fajny przykład jak w ROWEROWYM kraju jeździ się zimą. Nasz piękny Kraj nie był i nie jest (i pewnie nie będzie) tak rowerowy więc nie do końca się zgodzę że jak się odśnieży to będzie się jeździć....

Tak naprawdę to nie wiadomo. Nikt dotąd nie spróbował ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Gru 2010, 20:53:07 »
Tak naprawdę to nie wiadomo. Nikt dotąd nie spróbował ;-)
to troszkę jak ze statystyką... potrafi udowodnić wszystko...
np:
budujmy drogi TYLKO dla monocykli. wtedy wszyscy będą nimi jeździć. bo przecież nikt nie udowodnił że tak NIE będzie. ;) tzw. dowód przez zaprzeczenie wygląda ciut inaczej :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Gru 2010, 21:36:40 »
Tak naprawdę to nie wiadomo. Nikt dotąd nie spróbował ;-)
to troszkę jak ze statystyką... potrafi udowodnić wszystko...
np:
budujmy drogi TYLKO dla monocykli. wtedy wszyscy będą nimi jeździć. bo przecież nikt nie udowodnił że tak NIE będzie. ;) tzw. dowód przez zaprzeczenie wygląda ciut inaczej :)

No nie zupełnie przez zaprzeczenie. Na przykładzie Holandii widać, że to działa. Ludzie jeżdżą. Nawet jak w Polsce nie będzie takiego udziału ruchu rowerowego jak w NL bo u nas nie ma tradycji i sratata (30 lat temu nie bylo w PL tradycji posiadania auta, a jakos z tym nie bylo klopotu), a powiedzmy 3x mniejszy, to nadal jest o co walczyć i będzie to opłacalne finansowo by to zrobić.

A widać, choćby po aktywności w temacie, że jakiś stłumiony przez zerową podaż popyt jednak jest i w Polsce. Kłócić się możemy tylko o to, jak duży.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Gru 2010, 22:19:50 »
Z tego co zauważyłam i praktykuję, to w czasach klęski urodzaju śniegu piesi i rowerzyści dzielą się ze sobą kawałkiem tego, co akurat odśnieżono. Spokojnie, pokojowo i bez kłótni, co najwyżej z utyskiwaniem na zimę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odśnieżanie ddr - musimy postarać się o nie sami...
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Gru 2010, 11:11:50 »
Z jezdnią jest w zasadzie podobnie. Kierowcy nie robią problemu z widokiem rowerzysty nawet na zakazie.

Oczywiście jakiś wyjątek czasem się zdarzy, ale to akurat nie zależy od pory roku :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)