Autor Wątek: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola  (Przeczytany 8605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« dnia: 17 Kwi 2013, 10:46:07 »
Cytując za http://dzwonek2013.pl/i-piknik-27-kwietnia/

"Serdecznie zapraszam na I Piknik Drogowy promujący projekt skierowany do rowerzystów pod hasłem ?Użyj dzwonka, poczujesz się pewniej? w ramach Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020. Piknik będzie współorganizowany przez Zarząd Dróg Miejskich oraz Lang Team. Impreza będzie mieć podwójny charakter ? edukacyjny oraz rywalizacji sportowej. Część edukacyjna przybierze formę stacjonarną, część sportowa przybierze postać ?Skandia Maraton Lang Team? (dalej ?Maraton?), jako wyścigu rowerowego amatorów na trasach: Mini ? 38 km, Medio ? 60 km i Grand Fondo ? 81 km (trasa w załączeniu)."

Trasa maratonu (imho tylko najdłuższa wersja, jak i godzinowy rozkład dnia na stronie z adresem powyżej.

Zastanawiam się, czy w maratonie poziome mogą startować :)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwi 2013, 14:55:02 »
A dlaczego miałbyś nie móc wystartować?
Wystarczy być przynajmniej ok. 1godzinę przed startem (mogą być masakryczne kolejki do biura zawodów przed samym startem) mieć sprawny rower (na poziomce Ciebie to raczej nie puszczą) , sztywny kask, kasę na opłacenie startowego i pewnie kaucji za  czip startowy z numerem startowym(?), no i trochę kondycji by się jeszcze przydało...
Dystanse tego maratonu będą dosyć płaskie i szybkie (najdłuższy 91km) dlatego trzeba będzie uważać...
A co ciekawe przede metą jest podjazd ul.Agrykolą.
W swoim rowerowym kalendarzu mam wygospodarowany czas na ten maraton Skandii - wybieramy się na niego z ''Kolegami Zawodnikami''...

A Piknik??? Już jego nazwa jest kontrowersyjna - bo często miałem tak, że używałem dzwonka i wcale tak postępując nie czułem się pewnie - bo nikt nie zwracał na niego uwagi...
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2013, 12:26:00 wysłana przez fionotron »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwi 2013, 16:16:39 »
A dlaczego miałbyś nie wystartować... wystarczy przeczytać regulamin:

6. Każdy zawodnik ma obowiązek startu na rowerze górskim i w kasku sztywnym. Start na
rowerze innym niż wskazany w regulaminie lub bez kasku sztywnego będzie skutkowało
dyskwalifikacją zawodnika. W Rodzinnej Paradzie nie ma ograniczeń sprzętowych odnośnie
roweru, ale obowiązkowy jest kask sztywny.

No dobra w teorii można wystartować i jechać z maratonem wiedząc o automatycznej dyskwalifikacji... ale podejrzewam, że ktoś z organizatorów może poprosić poziomkowicza o usunięcie się ze strefy startowej jak każdą inną niezarejestrowaną i niezgłoszoną osobę....
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwi 2013, 16:28:21 »
Poziomki to raczej Organizatorzy nie wypuszczą na trasę maratonu Skandii - Warszawa...
Ale na ''standardzie'' można spokojnie wystartować...

Może być ciekawie bo z pierwszego sektora pójdzie taki ogień... Od początku będzie bardzo szybko i niebezpiecznie...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwi 2013, 16:58:37 »
A jest napisane gdzie ten kask sztywny sobie zainstalować ?!!
Może wystarczy go przypiąć do specjalnego plecaka rowerowego, albo założyć na rękę.
Przykro mi nie mam roweru górskiego tylko ATB - jestem pasee i wyklęty >:(

Kto sponsoruje taką patalogiczną imprezę rowerową?!!

P.S.
15.30 ? Pokaz kaskaderski wypadku drogowego z udziałem rowerzysty ? ulica Agrykola

Pozostawiam to bez komentarza, żenada
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi 2013, 17:06:20 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwi 2013, 17:24:03 »
Przepraszam że się pytam ,kask sztywny to taki jak Krzyżaki miały? :P Początkujacy jestem więc się pytam , a trzeba brać pampersy ze sobą czy dadzą? :-[

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwi 2013, 18:05:27 »
Może być taki,

rozumiesz nam wszystkim chodzi o bezpieczeństwo  ;)



P.S.
Rozumiem że wolno mieć tylko kopie turniejowe, przewiercone od środka  :D
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi 2013, 18:14:48 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwi 2013, 10:50:13 »
@qwerIA,
@jerzy1234

Tak sobie fajnie piszecie po prostu uroczo się zrobiło   ::) 
To nic ze rozwalacie kolejny temat na tym forum   ::)   

Pisząc o ''kasku sztywnym'' miałem na myśli zawodników jadących w maratonie - i że bez niego nie będą oni dopuszczeni do startu...

Bo właśnie ''kask sztywny'' - takie określenie jest w nim użyte...

To nic że celowo wszystko pomyliliście - zawody, kaski z piknikiem
W sumie a kogo to obchodzi   :)  ? - jedynie mnie...

Ale co tam jakieś tam podrzędne zawody, przecież one są nieważne - bo na nich startują jakieś same cyborgi i oszołomy prawda    ;)     ?
Bo to my prawdziwi jesteśmy solą rowerowej ziemi i kagankiem rowerowej jedynie słusznej tożsamości  ;)    ! Tak myślicie o sobie prawda  ;)  ??

A więc ''koledzy rowerzyści'' wymienieni wyżej bawcie się dalej...
A w tej zabawie na pewno wam nikt nie dorówna    ;)    .
 
Jak zawsze niesłabnąco pozdrawiam wszystkich   :)  ...
fionotron.       

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwi 2013, 21:38:21 »
Wole taki hełm:




A że każą płacić sobie nawet za "paradę rodzinną" to już lekkie przegięcie...

Chyba zostaniemy w domu jednak a nie będziemy się pchać na taką komerchę...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwi 2013, 21:42:54 »
Nie wiem po co ta dyskusja.

Kaski w sporcie w pełni rozumiem i popieram - gałęzie, korzenie, piach i 500 osób na starcie, z których każda chce być pierwsza - łatwo o upadek, łatwo na kogoś wpaść, łatwo sobie zrobić kuku. Kask został stworzony do sportu -tam jego miejsce i nie ma co tego hejtować. Tu Fionotron ma rację - przesadzacie.

A co do akcji ZDM, to po prostu nie będę w niej uczestniczył, skoro mnie tam nie chcą. To święte prawo organizatora wymyślić dowolnie powalony regulamin, ograniczyć wjazd tylko do ludzi w kasku, z prawkiem D+E, albo nawet tylko do "znajomych królika". Wypada to uszanować, tak jak szanuje się gospodarza w jego domu. Ich impreza, ich zasady. Kropek.
Mało to innych imprez rowerowych w Warszawie? Pojadę sobie na inną, albo zrobię własną, gdzie można będzie i bez prawka i bez kasku i bez innych absurdalnych wymagań.

Zresztą po tym jak organizator potraktował na Facebooku "z buta" kilka normalnych i grzecznych osób zadających całkiem merytoryczne pytania, nie pojechałbym na ten piknik nawet gdyby mi za to zapłacili. Jak ktoś się odnosi do potencjalnych uczestników imprezy jak do szmat, to trzeba chyba faktycznie nie mieć poczucia własnej wartości, by w tym uczestniczyć :P
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2013, 21:45:44 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwi 2013, 22:00:27 »
A co do akcji ZDM, to po prostu nie będę w niej uczestniczył, skoro mnie tam nie chcą. To święte prawo organizatora

Możesz sobie ją zignorować ale już do niej dopłaciłeś - w podatkach i parapodatkach.

Nie będę bo nie mam na to czasu ale bardzo ciekawi mnie, czy o 15:30 ("Pokaz kaskaderski wypadku drogowego z udziałem rowerzysty") we współpracy, zgaduję - zapewne z PZM i Automobilklubem Polskim (partnerzy ZDM) pokażą jak to straszne jest jeżdżenie jezdnią, wśród tych groźnych samochodów.

Wymowa całości będzie taka: rowerzysto uciekaj z jezdni bo tam tylko samochody powinny być i jedź wśród pieszych rozganiając ich dzwonkiem. Czyżby wzrastający ruch rowerowy zaczął budzić konsternację wśród zarządców dróg?  ;D

Przydałaby się akcja: rowerzysto, jadąc około godziny 17 śmiało korzystaj z jezdni - na kierowców stojących w korku nie musisz dzwonić. Chętnie wydam Wasze podatki by to zorganizować ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Kwi 2013, 03:34:52 »
Ciekawa jest ta trasa maratonu:
Park Agrykola ? Agrykola ? Szwoleżerów ? Czerniakowska ? Nehru ? Trasa Siekierkowska ? Wał Zawadowski ? Glebowa ? Bruzdowa ? Włóki ? Prętowa ? Sągi ? Okrzeszyn ? Kępa Oborska ? Obórki ? Bielawa ? Konstancin Jeziorna: Mirkowska ? DW nr 721 ? Literatów ? gmina Konstancin-Jeziorna: Obory ? Cieciszew ? Piaski ? Gassy ? Ciszyca ? Wał Zawadowski ? Trasa Siekierkowska ? Nehru ? Czerniakowska ? 29 Listopada ? Szwoleżerów ? Agrykola ? Park Agrykola

Pomijając już taki drobiazg, jak to, że uczestnicy muszą się teleportować od ulicy Nehru do Trasy Siekierkowskiej, to ciekawe na ile to utrudni przejazd w całej okolicy?
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Kwi 2013, 11:31:13 »
Ciekawa jest ta trasa maratonu:
Park Agrykola ? Agrykola ? Szwoleżerów ? Czerniakowska ? Nehru ? Trasa Siekierkowska ? Wał Zawadowski ? Glebowa ? Bruzdowa ? Włóki ? Prętowa ? Sągi ? Okrzeszyn ? Kępa Oborska ? Obórki ? Bielawa ? Konstancin Jeziorna: Mirkowska ? DW nr 721 ? Literatów ? gmina Konstancin-Jeziorna: Obory ? Cieciszew ? Piaski ? Gassy ? Ciszyca ? Wał Zawadowski ? Trasa Siekierkowska ? Nehru ? Czerniakowska ? 29 Listopada ? Szwoleżerów ? Agrykola ? Park Agrykola

Pomijając już taki drobiazg, jak to, że uczestnicy muszą się teleportować od ulicy Nehru do Trasy Siekierkowskiej, to ciekawe na ile to utrudni przejazd w całej okolicy?

Prawdopodobnie trasa tego maratonu będzie poprowadzona tak, jak piszesz a (uczestnicy myślę że bardziej pasowało tu by określenie zawodnicy   :)  - pewnie  pojadą np. Jednym pasem ulicy... Skandia wśród maratonów ma dobrą opinię i uważam że organizatorzy jakoś wybrną z wyznaczenia i przeprowadzenia trasy, tak, aby - pogodzić interesy użytkowników ulic z trasą  tego maratonu...
A mnie najbardziej z tej trasy podoba się przejazd - ul.Wałem Zawadowskim ( wtedy będę u siebie    :)    .)  -no i podjazd ul. Agrykola.
Pozdro. 

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Kwi 2013, 14:54:15 »
Nie wiem po co ta dyskusja.

Kaski w sporcie w pełni rozumiem i popieram - gałęzie, korzenie, piach i 500 osób na starcie, z których każda chce być pierwsza - łatwo o upadek, łatwo na kogoś wpaść, łatwo sobie zrobić kuku. Kask został stworzony do sportu -tam jego miejsce i nie ma co tego hejtować. Tu Fionotron ma rację - przesadzacie.
...

I w tym zakresie jak najbardziej zgoda. Podobnie jak z dopuszczeniem poziomek na maratony z wąskimi odcinkami "terenowymi" - wystarczy zobaczyć z bliska co się dzieje na pierwszym przewężeniu:
rozbite łokcie, zerwane łańcuchy itd... każdy chce być pierwszy. Albo idzie na żywioł, albo ma małe szanse na dobrą pozycje. Poziomek w tym młynie wolałbym nie widzieć.


A dlaczego miałbyś nie wystartować... wystarczy przeczytać regulamin:

6. Każdy zawodnik ma obowiązek startu na rowerze górskim i w kasku sztywnym. Start na
rowerze innym niż wskazany w regulaminie lub bez kasku sztywnego będzie skutkowało
dyskwalifikacją zawodnika. W Rodzinnej Paradzie nie ma ograniczeń sprzętowych odnośnie
roweru, ale obowiązkowy jest kask sztywny.

Jednak ta część regulaminu, zasługuje już w pełni na garść szyderstw.

Co ciekawe, nic się nie zmieniło w stosunku do lat ubiegłych. Na poprzednich piknikach Policja urządzała dla dzieci egzaminy na kartę, na rowerach nie posiadających obowiązkowego wyposażenia (światełek - wówczas jeszcze obowiązkowych) za to obowiązkowo w kamizelkach i często zbyt dużym kasku.         
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi 2013, 16:12:55 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: 2013-04-27 "I Piknik Drogowy" Agrykola
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwi 2013, 20:07:58 »
Na rodzinną paradę wstęp 10PLN/os. dodajmy do tego...