Autor Wątek: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.  (Przeczytany 7162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ksm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« dnia: 19 Sie 2011, 01:13:27 »
Dla ustalenia uwagi, powiedzmy, że z Nowego Światu, na ulicę Rolniczą w Łomiankach.


Dodatkowe ograniczenia: rower bez amortyzacji, na dość wąskich oponach prawie slickach (Marathon Supreme 700x35) (wykluczających kopne piaski, błota itp.), przelotową prędkość mam na około 26km/h po równym asfalcie, a w stresie dociągnę do 35km/h i zdechnę po 2-3 minutach.


O mnie: Do pracy dojeżdżam pociągiem, a wracam rowerem. Ogólnie to nie boję się jeździć jezdnią, ale sytuacje gdy zostaję na środkowym pasie w intensywnym ruchu, lub muszę na 3 pasmówce o intensywnym ruchu skręcić w lewo przerastają mnie. Nie podchodzę do PoRD przez niewolnicze posłuszeństwo, raczej uważam, że ma być bezpiecznie, szybko a jak da się spełnić oba powyższe warunki to może być także zgodnie z przepisami.


W pytaniu chodzi o stan obecny, z remontami i wyłączeniami w takim stanie jak są dziś.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sie 2011, 07:22:56 »
wg mnie masz, tak na prawdę, tylko 2 warianty.
1. wzdłuż Wisły, pod estakadami Bielańskimi, park młociński, Warszawska, Rolnicza lub
2. Marymoncka potem pod estakadami Bielańskimi, park młociński, Warszawska, Rolnicza

od centrum i tak trzeba trafić na most Północny. każda inna droga jest "na około".

Dla dokładności - pozostaje jeszcze Modlińska, Tarchomin, prom ;)

Offline ksm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sie 2011, 08:43:54 »

od centrum i tak trzeba trafić na most Północny. każda inna droga jest "na około".



A już miałem nadzieję, że ktoś ma swoją trasę na dojazdy do/z pracy i mógłby się podzielić śladem GPSowym ;-) wskazując którędy da się przejechać po w miarę cywilizowanej nawierzchni omijając główne potoki samochodowe.


Widzę jednak, że w nie pozostaje mi nic innego jak, sprawdzić różne warianty trasy w terenie w weekend ;-)


Na Rolniczą chciałem się dostać by przejechać ją całą do Czosnowa a dalej do Nowego Dworu (i nie jest to rekreacja, tylko powrót z pracy, który na razie uskuteczniam Jagielońską/Modlińską przez Jabłonnę). Więc opcję promu uważam za dosyć zabawną :-D

Drex

  • Gość
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sie 2011, 08:45:03 »
Dla dokładności - pozostaje jeszcze Modlińska, Tarchomin, prom ;)
Nie zapominaj o Bemowie: Górczewska, Kocjana, Radiowa, Estrady... :P

Offline ksm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sie 2011, 08:50:50 »
Nie zapominaj o Bemowie: Górczewska, Kocjana, Radiowa, Estrady... :P


To uskuteczniałem w ubiegłym roku gdy bywałem częstym gościem u koleżanki na Włochach, ale moje obecne potrzeby obejmują start z Śródmieścia.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sie 2011, 09:29:34 »
ja zazwyczaj jeżdżę przez Bielany - Wólczyńska - Estrady - Trenów - Kampinoska - Wiślana - Rolnicza. polecam bo jest to raczej spokojna trasa, na paru odcinkach nawierzchnia jest nieszczególna (płyty betonowe), ale jedzie się naprawdę szybko.

stąd polecam ze Śródmieścia walnąć na Bielany i dalej jak wyżej.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Drex

  • Gość
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sie 2011, 09:54:37 »
na paru odcinkach nawierzchnia jest nieszczególna (płyty betonowe), ale jedzie się naprawdę szybko.
Betonowe płyty były niedaleko MarcPolu w stronę Łomianek, ale niedawno nawierzchnia została położona na nowo i już jest piękny, równiutki asfalt. :-)

Offline ksm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sie 2011, 10:08:37 »
Betonowe płyty były niedaleko MarcPolu w stronę Łomianek, ale niedawno nawierzchnia została położona na nowo i już jest piękny, równiutki asfalt. :-)


To może być dość szybkie, wolę nadłożyć kilometr czy dwa i mieć dobrą nawierzchnię niż szarpać się przez plac budowy.
Spróbuję w weekend wjechać tamtędy do W-wy a wyjechać przy moście północnym, ciekawy jestem co będzie szybsze.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sie 2011, 10:32:08 »
Dla dokładności - pozostaje jeszcze Modlińska, Tarchomin, prom ;)
Nie zapominaj o Bemowie: Górczewska, Kocjana, Radiowa, Estrady... :P
faktycznie z centrum i nie na około ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sie 2011, 12:54:10 »
Dla dokładności - pozostaje jeszcze Modlińska, Tarchomin, prom ;)
Nie zapominaj o Bemowie: Górczewska, Kocjana, Radiowa, Estrady... :P
faktycznie z centrum i nie na około ;)

No i można jeszcze przez Nowy Dwór Mazowiecki :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sie 2011, 13:40:28 »
na paru odcinkach nawierzchnia jest nieszczególna (płyty betonowe), ale jedzie się naprawdę szybko.
Betonowe płyty były niedaleko MarcPolu w stronę Łomianek, ale niedawno nawierzchnia została położona na nowo i już jest piękny, równiutki asfalt. :-)

no proszę - nawet nie wiedziałem. ostatnio jechałem tamtędy w ubiegłoroczne wakacje (a może nawet były to wakacje 2009). lubię tą trasę bo jest prosta i szybka. parę razy zdarzyło mi się jechać przez Las Młociński, ale tamtej trasy (choć nieco szybsza niż moja) nie lubię. do końca życia to nieszczęsne miejsce będzie mi się kojarzyło z porwaniem i morderstwem maturzysty (w 1997 roku to chyba było) - za każdym razem gdy tamtędy przejeżdżam, niezależnie od pogody mam "gęsią skórkę"...
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak dojechać z Centrum do Łomianek.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sie 2011, 16:40:37 »

Na Rolniczą chciałem się dostać by przejechać ją całą do Czosnowa a dalej do Nowego Dworu (i nie jest to rekreacja, tylko powrót z pracy, który na razie uskuteczniam Jagielońską/Modlińską przez Jabłonnę). Więc opcję promu uważam za dosyć zabawną :-D
Śmigam twoją trasą na działkę średnio 2 razy w miesiącu pod Płońskiem, Rolniczą do Czosnowa potem mosty w Modlinie, Nowy Modlin, Janowo, Wrona, Joniec itd. Z Warszawy od Arkadii jadę Al.JP, potem Marymoncką. Jedzie się nieźle droga jest cały czas dwu jezdniowa z dwoma pasami ruchu, także samochody mi nie przeszkadzają ani ja im. Problem jest tylko na Pułkowej przy kiełbasianej górce tam jest duży ruch, ciężkie samochody, ale to tylko jakieś 1500m do zjazdu na ulicę Warszawską więc idzie przetrwać  :) . Można to objechać jadąc przez park młociński (droga szutrowa). Jest też wariant jechać przez hutę ulicami Zgrupowania AK Kampinos, Encyklopedyczną, dowolną uliczką dotrzeć do Wóycickiego i dalej przez las wzdłuż 7, wylatujesz na Estrady, lub dalej prosto do pierwszych świateł w Łomiankach. Tylko tam od Wóycickiego masz już drogę gruntową, więc chyba cię to nie za bardzo interesuje. Jechałem nią na oponie o szerokości 32 i jechać się dało jednak czasowo się traci jak zwykle coś za coś. Droga, którą opisuje Drex przez Stare Bemowo też jest bardzo fajna od krzyżówki z Arkuszową do samych Łomianek wyremontowana równa dobrze się tam jedzie. Niestety prze gps i inne pomoce naukowe ruch jest tam też już coraz większy no i jak koledzy pisali trzeba z centrum kawałek nadłożyć.