Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Bemowska Grupa Rowerowa

(1/4) > >>

Drex:
Zabieram się do reaktywacji Bemowskiej Grupy Rowerowej.

Wszystkich chętnych rowerzystów z Bemowa proszę o kontakt- zajęcie dla każdego się znajdzie. ;)

Bemowo.Masa.waw.pl



:D

Rano1:
Ja nie jestem z BMWowa. Miejscowych zachęcam wszakże do walki o drogę rowerową łączącą Bemowo z Jelonkami. Ścieżka wzdłuż ul. Powstańców Śląskich urywa się i dalej, w stronę Pożalsiebożewiaduktu w stronę Górczewskiej, są peerelowskie nierówne płyty chodnikowe, trawa...jeden wielki wstyd. Jedno, co można zrobić, to odbić w stronę WATu. Tam też droga rowerowa się urywa i jadąc w stronę Lazurowej też mamy "trakt nieprzychylny rowerzystom".

Marcin:

--- Cytat: Rano1 w 06 Lut 2010, 17:37:58 ---Ja nie jestem z BMWowa. Miejscowych zachęcam wszakże do walki o drogę rowerową łączącą Bemowo z Jelonkami. Ścieżka wzdłuż ul. Powstańców Śląskich urywa się i dalej, w stronę Pożalsiebożewiaduktu w stronę Górczewskiej, są peerelowskie nierówne płyty chodnikowe, trawa...jeden wielki wstyd. Jedno, co można zrobić, to odbić w stronę WATu. Tam też droga rowerowa się urywa i jadąc w stronę Lazurowej też mamy "trakt nieprzychylny rowerzystom".

--- Koniec cytatu ---
1. Jelonki są częścią Bemowa, nie można połączyć Bemowa z Bemowem. ;)
2. Ścieżka wzdłuż PŚ kończy się i można w bezpieczny sposób włączyć się do ruchu na jezdnię PŚ; nikt Ci nie każe jeździć po płytach chodnikowych i trawie, a nawet jest to zabronione.
3. Jadąc Radiową w stronę WATu droga rowerowa się nie urywa, tylko kończy się asfalt, dalej jako droga rowerowa jest oznaczona szutrowa ścieżka. Wydaje mi się, że ten rodzaj nawierzchni na DDR nie jest legalny, w każdym razie drogą rowerową to coś i tak nie jest, bo nie ma oznakowania poziomego, bo w końcu jak wymalować coś farbą na piachu. :D

Rano1:

--- Cytat: Marcin w 13 Lut 2010, 15:32:09 ---
2. Ścieżka wzdłuż PŚ kończy się i można w bezpieczny sposób włączyć się do ruchu na jezdnię PŚ; nikt Ci nie każe jeździć po płytach chodnikowych i trawie, a nawet jest to zabronione.


--- Koniec cytatu ---

Jadąc ścieżką na południe - tak. Jadąc PŚ od strony Górczewskiej - no chyba niebardzo.

adriansocho:
Dyskusje o nazwie. Super.

A ja mam pytanie, dlaczego akurat na logo grupy jest trialowiec i co grupa będzie miała wspólnego z trialem?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej