Inne sprawy rowerowe > Porady

Wjazd na Most Łazienkowski od strony Czerniakowskiej

(1/2) > >>

Franc:
Jak się wjeżdża rowerem na Kładki pod Mostem Łazienkowskim od strony Czerniakowskiej (znaczy z południa)?

Gregorius:
Normalnie - znaczy lekko pod górkę z łukiem w prawo na samej górze - dasz radę :D
Podjazd zaczyna się na wale przeciwpowodziowym. A od południa to trzeba Wisłostradą,
minąć filtry i w prawo w ulicę Zaruskiego. Na rozjeździe lekki lewo w skos i do samego
wału. Opcji oczywiście jest więcej. W przyszłości powalczymy z miastem i wodociągami
o przejazd (choćby w tubie) nad ujęciem wody wzdłuż wału.
Pani HGW było to już napomknięte, ale z nią w roli Prezydenta przyszłości nie widzę.
Trzeba poczekać na normalne władze. Za to w czasie kampanii warto kandydatów
na ten urząd mocno o to przyciskać.

em c:
Właśnie tak, na mapie to wygląda jak wariant 2:

https://imgur.com/cl79JPw

Ulica Zaruskiego jest łatwo przegapialna, szczególnie kiedy patrzy się na most, trzeba skręcić w nią bezpośrednio przed kładką dla pieszych.


edit: W temacie jazdy wzdłuż Wisły, to chyba 2 lata temu "chodziły słuchy",  że coś drgnęło, ale jak widać nie na tyle mocno, żeby coś się zmieniło. Czy następne władze będą bardziej prorowerowe - zobaczymy, ale wątpie. Może zbliżająca się kampania to właśnie dobry moment na ciśnięcie.

Franc:
No właśnie się tego spodziewałem, że jest haczyk :).
A potem, z kładki można kontynuować prosto wzdłuż Stanów Zjednoczonych? Czy jest kolejny haczyk?
Tak jak przejazd nad torami w ciągu Andersa => Mickiewicza - trzeba skręcić 1 skrzyżowanie wcześniej, objechać pół dzielnicy by wjechać do parku od drugiej strony i tam znaleźć DDR, która prowadzi na wiadukt. Brawo co za logiczna i przejrzysta organizacja ruchu.

rowerozof:
Kładka południowa kończy się przed Wałem Miedzeszyńskim. Jeśli ją pojedziesz to będziesz musiał zjechać na poziom Wału by zrobić zakręty o promieniu 360 stopni by wjechać na kładkę która prowadzi nad Wałem. Więc warto od razu wybrać północną z pieszymi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej