Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

spis uwag

(1/65) > >>

mplonski:
postanowiłem, że wygodniej będzie jak zrobię małą listę rzeczy, które należałoby poprawić

1) działający kanał rss - bardzo przydatne narzędzie - powinien być udostępniony prywatny rss dla każdego, aby można było przeglądać nowe wpisy w rss'ie ze wszystkich działów, do który dany user ma dostęp
2) bezsensowny e-mail aktywacyjny - np "Twoja nazwa użytkownika to ..., a hasło brzmi .... Jeśli zapomniałeś hasła, zresetuj je odwiedzając http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=reminder." - bardzo fajnie - ponadto, przesyłanie hasła plaintextem w mailu jest niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia serwisów, jeśli dany deweloper dba o użytkowników. i jeszcze nagłówek - nie zarejestrowałem się na 'Warszawska Masa Krytyczna', tylko na forum masy.
3) nowe wiadomości - chcę być automatycznie przenoszony do najstarszej wiadomości, której nie przeczytałem w danym wątku - dzięki drex za inspirację, stale narzekałeś na to na moim forum, to pewnie na SMF'ie to jest w standardzie :)
4) design - ok, ponoć ma być zmieniany, to czekam
5) spolszczenie też nie jest do końca po polsku - np podczas edycji usera - "modyfikuj profil" -> "profil forum" - z początku w ogóle nie wiedziałem o co chodzi, nawet nie spodziewałem się, że można ustawić tam awatar (i tak szukałem jak go ustawić przez dłuższy czas)
6) możliwe do wybrania awatary wgrane na forum - może warto pomyśleć i wywalić te bezsensowne?

to na razie tyle, później pewnie jeszcze coś sobie przypomnę ;)

Drex:
1- nie mam pojęcia jak to ustawić. rss pokazywał wszystkie wiadomości- nawet z działów niedostępnych. Przecież rss się nie loguje do forum i nie wie do jakich dzialow user ma dostęp.

2. Ja nie widzę w tym nic dziwnego, że e mail informuje o możliwości odzyskania hasła po utracie. A treść można zmienić, tylko muszę znaleźć gdzie.


3. Przecież tak jest- jesteś przenoszony do pierwszej nie przeczytanej wiadomości w wątku. Wystarczy kliknąć na znaczek

4. Ponoć. Czekamy na Skelera.

5. Spolszczenie będzie dopracowane po wypuszczeniu ostatecznej wersji SMF 2.0

mplonski:
ad. 2 - ale bezsensowne jest przesyłanie hasła usera i linka do przypomnienia hasła, powinien być sam link.

ad. 3 - thx, sprawdzę :)

mrJaros:
Nie wiem czy w SMF'ie w ogóle dłubiesz coś w mysql, ale jeśli tak i miałbyś problem to możesz pisać (najlepiej na maila) - spróbuję pomóc. Nie mówię że jestem miszczu w tej tematyce ale zawsze co dwie głowy, to nie jedna. just in case ;0 pzdr

--acha, i mogę też zrobić jakieś ELEMENTY grafiki, nie css tylko png ;)

Savil:
Uwaga: posty wyświetlają mi się od najnowszego [na górze] do najstarszego [na dole]. Tak ma być, czy to awaria? Mam nadzieję, że to drugie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej