Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Brak jednego metra ściezki rowerowej w dzielnicy Rembertów

(1/3) > >>

petrosj:
Jestem mieszkancem Rembertowa.
Moja pasja, która czyna sie wiosną sa wypady rowerowe w okolice. Do najczestszych zaliczanych tras naleza wypady lesne do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz w kierunku wschodnim po utwardzonych drogach poligonu wojskowego az na przedpola Minska Mazowieckiego.
Czesto rowniez wyruszam w strone Warszawy, aby pokrecic po warszawskich trasach rowerowych. I tutaj zaczynaja sie wielkie schody. Aby wyjechac rowerem do centrum Pragi lub Grochowa dla wlasnego bezpieczenstwa musze korzystac z uslug PKP/SKM lub wciskac rowery do autobusu 168 lub 515. Jazda rowerem wąskimi gardłami ruchliwych ulic Marsa, czy też Strazackiej lstwo moze skonczyc sie potraceniem przez samochod badz autobus.
Wprawdzie wzdluz ulicy Marsa jest chodnik, ale wyboisty, waski i podziurawiony, z przerwami, ze nie da rady tamtedy przejechac bezkolizyjnie rowerem. A trzeba tamtedy przejechac aby dostac sie do systemu sciezek rowerowych wzdluz Ostrobramskiej i Trasy Siekierkowskiej, a nastepnie dalej w kierunku Srodmiescia i Mokotowa.
Wladze Rembertowa raczej wiedza o tym problemie, ale bagatelizuja go tak jakby problemu nie bylo. I tak jest od lat.
Drogami rowerowymi prowadzącymi do Rembertowa od lat nikt sie nie interesuje. Chyba jest to za trudne jak na glowy włodarzy tejze gminy-dzielnicy Warszawy.

gromanik:
Z tego, co mi wiadomo, to władze Rembertowa mają takie założenie, że na terenie dzielnicy nie będzie dróg rowerowych...

Możliwe, że więcej na ten temat wie Raffi...

Raffi:

--- Cytat: gromanik w 03 Maj 2010, 13:18:23 ---Z tego, co mi wiadomo, to władze Rembertowa mają takie założenie, że na terenie dzielnicy nie będzie dróg rowerowych...

Możliwe, że więcej na ten temat wie Raffi...

--- Koniec cytatu ---

Raffi niewiele więcej wie, bo i Rembertów to daleko poza moimi rejonami. Dlatego najlepiej pisać do władz dzielnicy i ZMID - Oni wiedzą na pewno co planują ;-)


Ja wiem tylko, że będzie robiona Marsa-Żołnierska (dwie lub cztery jezdnie, 4-8 pasów ruchu, prawie jak autostrada) i tam jest w planach droga rowerowa. A wiem to, bo widziałem projekt. Z resztą opublikowałem to, co widziałem: http://bzaborow2.no-ip.org/galer/pg/photo/57359.

Klikając na zdjęcie, przechodzi się do kolejnego

samis:
Przecież  z  Rembertowa   do Grochowa  możesz jechac  skrótym    przez las  .Dokładnie   na przeciwo  pomnika NKWD  przy  ulicy  Marsa  masz scieżke  , która się  ciągnie aż  do  Żołnierskiej  , następnie  masz kolejny  las  i  scieżke  do ul.Chełmżyńskiej  .Dalej kierujesz  sie do  ul.Podhalańskiej  i  masz  kolejny  las  , który doprowadzi Cię  do ścieżki rowerowej  przy  ul.Saszerów   :)

Roberto:
Puki co zamiast Marsa możesz przedostać się Korkową i Tytoniową.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej