Imprezy rowerowe > Inicjatywy rowerzystów i inne imprezy rowerowe

Cała Polska na rower! - akcja GW

(1/5) > >>

Trupek:

--- Cytuj ---Nie siedźcie w domu, wsiądźcie na rower. Z Mają Włoszczowską, kolarską wicemistrzynią olimpijską z Pekinu, chcemy rozkochać Polaków w kolarstwie. Najpierw przygotować do sezonu, a w weekend 17-18 kwietnia wywołać rowerową rewolucję. Naszej akcji "Polska na rower" szukaj w "Gazecie", a także na Sport.pl.
Marzą nam się ulice i ścieżki pełne rowerzystów, którzy bezpiecznie przejadą przez swoje miasta, miasteczka i wsie. Marzy nam się rowerowy przewrót, który zmusi samorządy do wybudowania wielu kilometrów ścieżek, a kierowców samochodów do ostrożności i szacunku dla rowerzystów. Marzy nam się, że Polacy porzucą domowe fotele, piwo, chipsy i przesiądą się na dwa kółka.

Z Mają Włoszczowską i partnerami naszej akcji - bankiem BGŻ i firmą CCC - będziemy radzić Wam, jak przygotować się do sezonu, jak dbać o sprzęt, jak bezpiecznie jeździć, w co się ubierać, jak i ile jeść. Po to, byście mogli poczuć tę błogość, która ogarnia rowerzystę po przejechanych kilometrach.

Namówcie swoich samorządowców, by 17 kwietnia 2010 roku stał się świętem rowerów w Polsce. By zorganizowali Wam kilkukilometrową przejażdżkę po okolicy. Wystartujcie w takiej imprezie w gminie, do której macie najbliżej. W zamian będziemy na naszych łamach oraz w portalu Sport.pl propagować kolarstwo, relacjonować Wasze przygotowania, radzić, pomagać, wskazywać miejsca, w których możecie się pościgać.

Nie będziemy się tylko wymądrzać na łamach, sami też wsiedliśmy na rowery. Jeszcze w marcu przejedziemy dla Was wraz z Mają trasą legendarnego klasyka Paryż - Roubeaux i opiszemy naszą przygodę. Chcemy też ruszyć w Polskę i namawiać Was na kolarstwo w różnych zakątkach kraju.

Startujemy z naszą akcją wraz z innym naszym dzieckiem "Polska Biega". Bo od tego się zaczęło. Nasz wicenaczelny Piotr Pacewicz i najlepszy "gazetowy" biegacz Wojtek Staszewski od pięciu lat zarażają Was bieganiem. W zeszłym roku w weekendowym finale wystartowało aż 94 tys. ludzi w 544 biegach zorganizowanych przez gminy.

?Polska na rower? to pomysł kolarskiego zapaleńca, trenera Andrzeja Piątka. Po igrzyskach olimpijskich w Pekinie, w których Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal, szkoleniowiec rzucił: ?Zrobiliście akcję ?Polska Biega ?. Gdyby ktoś chciał poprowadzić taką akcję rowerową, setki tysięcy ludzi wyległoby na ulice. Akcję wesprą wszyscy kolarze kadry z Mają na czele. Sam też zaangażuję się w projekt. Wtedy władze zobaczą, jeśli jeszcze tego nie widzą, jak masowym sportem jest kolarstwo. To co? Zaczynamy!?.

No to zaczynamy.
--- Koniec cytatu ---
http://www.sport.pl/celebrities/1,101583,7653001,Cala_Polska_na_rower_.html

trawers:
Jak sądzicie, warto, aby silna reprezentacja WMK z rikszą i flagami wzięła w tym udział i dodatkowo rozreklamowała nocną masę w sobotę 17 kwietnia?...

Bear:
Myślę ze tak.
Tak samo jak "zagoń rower..."

im więcej tym lepiej.
Pytanie ile osób się zjawi :0)

Drex:
A ja uważam, że to kolejna akcyjka GW, która zamiast promować rowery, ma wypromować Gazetę.

Lepiej niech GW wesprze akcje typu "Zagoń rower..." które już są i przydałaby im się promocja niż robi kolejną akcję pod swoim patronatem z której i tak mało co wyjdzie.

Sznur:

--- Cytat: Drex w 12 Mar 2010, 13:05:06 ---A ja uważam, że to kolejna akcyjka GW, która zamiast promować rowery, ma wypromować Gazetę.

Lepiej niech GW wesprze akcje typu "Zagoń rower..." które już są i przydałaby im się promocja niż robi kolejną akcję pod swoim patronatem z której i tak mało co wyjdzie.

--- Koniec cytatu ---

Drex nie zgadzam się z tobą...
każda akcja która promuje jazdę na rowerze powinna być przez nas wspierana przynajmniej mentalnie...
a im bardziej medialna tym lepiej...
ludzie na stołkach częściej czytają gazety i oglądają TV niż poruszają się piechotą czy rowerem po mieście a w piątki zazwyczaj kończą prace o 16...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej