Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

A może pasy rowerowe na Cierlickiej?

(1/2) > >>

gromanik:
Widziałem dziś w telewizji ul. Cierlicką (odcinek pod torami) po remoncie i przyszła mi do głowy taka myśl, że to miejsce jest po prostu idealne do wytyczenia pasów rowerowych.
Czy ktoś już próbował o to powalczyć?

Cezex:
Nie ma w ogóle takiej możliwości. Przynajmniej według mnie.

Jezdnia jest zbyt wąska by zmieścił się tam dodatkowy pas dla rowerów.

Jeśli chodzi o chodnik to z jednej strony jest zejście ze stacji kolejowej i jest tam za wąsko na podział na pół, a z drugiej strony też na tyle dużo osób chodzi, że było by po prostu za ciasno co skończyło by się tak jak to jest na Walerego Sławka.

Raffi:
To ja cosik dorzucę w temacie o tym miejwscu, na wypadek, gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda:

http://www.zm.org.pl/?a=cierlicka

SROM_otnik:
7.12.2009 odbyło sie spotkanie przedstawiciela SRU z osobami z UD Ursus i ZDM. Przedstawiciel SRU przedstawił stanowisko SRU. UD Ursus i ZDM przyjął je do wiadomości i "chcą wprowadzić pasy rowerowe w jezdni i ciąg pieszo-rowerowy na chodniku" (cytat z maila od przedstawiciela SRU do zainteresowanych).

Jest jedno ale: "trzeba wystąpić do Inżyniera Ruchu o odstępstwo od warunków technicznych, bo wg przepisów na chodniku w Cierlickiej jest zbyt duże natężenie ruchu pieszego, żeby oznaczyć go jako ciąg pieszo-rowerowy"

UD i ZDM mają wspólnie wystąpić do Inżyniera.


Aha, SRU - Stowarzyszenie Rowerowy Ursus

Pozdrawiam z Niedźwiadkowa

johnkelly:
Tylko, że inżynier nie jest kompetentny by na takie odstępstwo zezwolić - nie byłbym zdziwiony gdybyście dostali odp w stylu "inżynier nie zezwolił". Takie rzeczy ustala się na poziomie autora rozporządzeń, czyli ministerialnym. Prócz tego jest tam za wąsko by wytyczyć dwukierunkową DDPiR zgodną z warunkami technicznymi - tym bardziej wymagana zgoda na odstępstwo. Sugerowałbym, tak samo jak na forum zm, rozwiązanie zapomocą c-16+t-22.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej