Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

Szatański wynalazek - rower bez łańcucha

(1/2) > >>

Tugger:
Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł, opisujący układ napędowy roweru, w którym łańcuch zastąpiono stalowymi linkami, dyskami i dźwigniami. Wygląda cokolwiek ciekawie i raczej trafi do sprzedaży. Więcej tu -> http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Koniec-brudnych-nogawek-rower-bez-lancucha,wid,12686179,wiadomosc.html

chrupek:
To od linki nogi nie pobrudzę  :P Dobre sobie.
Teraz zamiast urywających się łańcuchów będą urywające się linki :)

A jak będzie dobrze naprężona to jeszcze zostawi ślad na nodze :)

SeBeQ:

--- Cytat: chrupek ---Teraz zamiast urywających się łańcuchów będą urywające się linki
--- Koniec cytatu ---
Miała być już rewolucja jak zamiast łańcucha zastosowali pasek napędowy... ale jakoś nie wyszło. Rozwiązanie z łańcuchem tak szybko nie zniknie - to nie kaseta magnetofonowa :D

Raffi:

--- Cytat: SeBeQ w 22 Wrz 2010, 15:02:14 ---
--- Cytat: chrupek ---Teraz zamiast urywających się łańcuchów będą urywające się linki
--- Koniec cytatu ---
Miała być już rewolucja jak zamiast łańcucha zastosowali pasek napędowy... ale jakoś nie wyszło. Rozwiązanie z łańcuchem tak szybko nie zniknie - to nie kaseta magnetofonowa :D

--- Koniec cytatu ---

Dokładnie. Zbudzeni inżynierowie mogą wydawać miliardy na kolejne zbędne innowacje, ale łańcuch po prostu sprawdza się najlepiej. Wygrywał już z wałem kardana, z paskami klinowymi:





Z z linkami też już wygrywał (tylko w innej kombinacji). Sam zobacz:







Przy okazji sprawdza się teza, że wszystko co "nowe" w pionowcach, kiedyś już ktoś stosował w rowerach poziomych :P

Tugger:
Czy ta linka w poziomym spełnia rolę taką jak łańcuch? Jeśli tak to jednak to co wrzuciłem działa na innej zasadzie. Wystarczy się przyjrzeć schematowi i filmikowi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej