Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 528632 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Gregorius

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1095 dnia: 24 Cze 2015, 19:25:47 »
A co oni robili na torowisku tramwajowym?

Przecież każdy rozsądny człowiek wie, że przecinak trochę waży (najlżejszy 17 ton),
ma ogólno przepisowe pierwszeństwo i hamulce działające ze sporym opóźnieniem.

Nie znam spraw, ale coś przeczuwam, że były to kolizje na własne życzenie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1096 dnia: 24 Cze 2015, 20:14:49 »
A co oni robili na torowisku tramwajowym?

Może np. przejeżdżał gdzieś mając zielone światło. Mniej sądów, bo na razie nie wiemy co się stało i co było przyczyną :) Możliwe, że sam się władował pod tramwaj w sposób bardzo głupi, ale niewykluczone tez, że było zupełnie inaczej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1097 dnia: 26 Cze 2015, 07:53:46 »
wczoraj na ddrce przy kasprzaka (na wysokości ul. zegadłowicza) grzejnęło się dwóch rowerzystów. stała karetka i leżały rowery. nie wiem jak to zrobili bo tam jest prosta droga...

swoją drogą obserwuje ostatnio coraz więcej chamstwa i agresji u braci rowerzystów :-( dziś przy korkowej gostek na szosie ubrany jak na tour de france pędził jak szalony (wyprzedził mnie gładko, a ja jechałem 35 km/h, zresztą też na szosie) wjechał rozpędzony na rondo jak jeszcze zjeżdżał z niego jakiś samochód i zza niego pomknął dalej zajeżdżając drogę innemu. drugie auto przyhamowało, a nasz szosowiec zamiast przeprosić poczęstował gościa siarczystą kloaczną polszczyzną...

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1098 dnia: 26 Cze 2015, 09:05:23 »
Jeśli chodzi o kulturę rowerzystów, to nie jesteś jedyny, co ma takie wnioski. Czasem mi wstyd, że jeżdżę na takiej samej liczbie kół co oni, co zresztą chyba pisałem wcześniej.
W tym roku jest wyjątkowy wysyp...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1099 dnia: 26 Cze 2015, 11:55:04 »
Tego chcilismy. Kierowcy w koncu przesiedli się na rowery , razem ze swoimi zwyczajami.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1100 dnia: 26 Cze 2015, 12:13:25 »

Chciał oszczędzić kilka sekund, wpadł pod samochód. Tak doszło do wypadku.

http://www.tvn24.pl/rowerzysta-pod-kolami-mercedesa-nagranie-wypadku,554988,s.html

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1101 dnia: 26 Cze 2015, 21:26:24 »

Chciał oszczędzić kilka sekund, wpadł pod samochód. Tak doszło do wypadku.

http://www.tvn24.pl/rowerzysta-pod-kolami-mercedesa-nagranie-wypadku,554988,s.html
Tu raczej nie o chęć oszczędności czasu chodziło, tylko o niechęć wypięcia się z pedałów.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1102 dnia: 26 Cze 2015, 23:42:13 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,dziewczynka-wpadla-pod-betoniarke-wypadek-na-pradze-poludnie,172597.html

Pięciolatka zginęła na przejeździe dla rowerów, na zielonym świetle...

Offline realkrzysiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1103 dnia: 28 Cze 2015, 09:22:47 »
Warszawskie ścieżki rowerowe.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1104 dnia: 30 Cze 2015, 11:43:00 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,dziewczynka-wpadla-pod-betoniarke-wypadek-na-pradze-poludnie,172597.html

Pięciolatka zginęła na przejeździe dla rowerów, na zielonym świetle...

na całym skrzyżowanie w miejscu gdzie ta dziewczynka zginęła jest pełno kwiatów i pluszaków, aż ściska w dołku na ten widok ...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1105 dnia: 30 Cze 2015, 13:12:27 »
Oczywista wina kierowcy, co zmieniał kierunek ruchu i zapomniał o dokładnym sprawdzeniu zawartości obu lusterek (także tego PANORAMICZNEGO) z prawej strony pojazdu. Pojechał "na czuja", bo duży to Mu wolno i jakby co inni przyhamują, ustąpią, może co najwyżej zatrąbią że wymusił.
Rutyna z jaką spotykamy się na drodze sto razy dziennie. Tylko, że my umiemy na to zareagować, potrąbimy, może poklniemy, pójdziemy na policję z filmikiem - dziecko natomiast w starciu z taką rutyną nie ma żadnych szans. Dlatego kierowcy powinni tak BARDZO uważać na dzieci! Ten nie uważał i zabił.

A najlepsze jest chyba to, ze kierowca byłby winny nawet wtedy, gdyby tam nie było żadnej drogi rowerowej, a dziewczynka wjechała na przejście dla pieszych :P Z czego bardzo mało kierowców zdaje sobie sprawę.


Co do DDR, to powinien iść siedzieć ten, co wymyslił odsuwanie przejazdów rowerowych od skrzyżowań, bo to utrudnia kierowcom obserwację w lusterku, czy nie zbliża się rowerzysta. Odsuwanie przejazdów to jakiś podły fetysz drogowców... na szczęście już się od tego odchodzi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1106 dnia: 30 Cze 2015, 14:54:16 »
Co do DDR, to powinien iść siedzieć ten, co wymyslił odsuwanie przejazdów rowerowych od skrzyżowań, bo to utrudnia kierowcom obserwację w lusterku, czy nie zbliża się rowerzysta. Odsuwanie przejazdów to jakiś podły fetysz drogowców... na szczęście już się od tego odchodzi.

Optymistycznie zakładasz, że kierowcy patrzą w lusterka.
Ci co patrzą i tak nie wiedzą że mają ustąpić pierwszeństwa.
Ci co wiedzą i tak mają to gdzieś.

Większość kierowców jeździ w przekonaniu że ustępuje się tylko tym pieszym i rowerzystom, którzy są już na pasach/przejeździe.

P.S.
A siedzieć powinien ten, kto wymyślił jednoczesne zielone światło dla przejazdu i skręcających. Spora część rowerzystów nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą się spodziewać samochodu zza pleców, podobnie kierowcy mogą nie spodziewać się jadących szybko rowerów (tylko pieszych).
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2015, 15:01:04 wysłana przez mp0011 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1107 dnia: 30 Cze 2015, 16:28:15 »
A siedzieć powinien ten, kto wymyślił jednoczesne zielone światło dla przejazdu i skręcających.

Znaczy postulujesz by na 98% skrzyzowań w Warszawie (i pewnie innych miastach też) zrobić zielone dla rowerzystów TYLKO wtedy, gdy nie pali się zielone do skrętu w prawo dla aut (które zwykle połączone jest z zielonym do jazdy na wprost)?

Można to zrobić na dwa sposoby:
1) Znacznie skrócić zielone dla aut skręcających w prawo (i na wprost) by zmieścić nową, długą fazę dla rowerzystów jadących na wprost. 
2) Skrócić zielone dla rowerów, by jak najmniej na nowej fazie dla rowerów stracili kierowcy skręcający w prawo i jadacy na wprost.

To zabawa w to kto straci więcej. Niestety obawiam się, że wyznawcy Św. Przepustowości wybiorą wariant 2 - dadzą wtedy rowerom 7-10 sekund zielonego na każde 2 minuty cyklu (jak kiedyś było na Wisłostradzie przy Sanguszki) bo ważniejsze dla nich będzie odpowiednio długie zielone dla aut "by nie zakorkować ulic", niż to że rowerzysta będzie tracił dwie minuty życia, na każdych kolejnych światłach jakie mija na swojej drodze.

Teraz proste zadanko dla wszystkich czytających: Policz ile mijasz sygnalizacji po drodze i dodaj do swojego czasu jazdy po dwie minuty na każdą jedną jaką mijasz rowerem po drodze rowerowej. Jak masz niefart i jeździsz tam, gdzie jest ddr, (np. po Marszałkowskiej i Waryńskiego), krótki odcinek, który do tej pory przejeżdżałeś w 10 minut może Ci zająć 30, tyle będziesz tracił na czerwone.

Dlatego nigdy jako środowiska rowerowe nie nieśliśmy tego postulatu na sztandarach. On jest bronią obusieczną i wszystko wskazuje, że jest większa szansa iż w razie realizacji tego postulatu stracą rowerzyści :P
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2015, 16:32:51 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1108 dnia: 30 Cze 2015, 17:22:46 »
Moim skromnym, puszczanie dwóch przecinających się kierunków ruchu na jednym zielonym to proszenie się o takie właśnie tragedie. Ja mam przynajmniej jedną taką stłuczkę miesięcznie. I wszystkie kiedy DdR była przy jezdni z sygnalizacją.

Tydzień temu trafiłem osła na Tamce (Ja na DDR, na zielonym, w poprzek Tamki, idiota skręcał w prawo Z NAPRZECIWKA z Topieli, też na zielonym). Pan był wielce zdziwiony że "w trosce o własne życie" nie puściłem go. "Bo przecież to moja wina, bo on miał zielone i to ja wjechałem w niego. A winnym jest ten, kto w kogoś wjechał". Po czym zażądał wezwania policji... I półtorej godziny stracone, ale się z policją przynajmniej pośmiałem.

Jeżeli nie da się rozwiązać tego sensownie (np. na Jagielońskiej przy kinie są światła ustawione tak, że piesi mają zielone na wszystkich kierunkach, jako trzecią, dodatkową fazę) to może da się umieścić np. żółty migający  ostrzegawczy sygnalizator przed drogą dla rowerów za takim zakrętem?

Kolejnym sposobem mogłoby być poprowadzenie DdR dookoła skrzyżowania tak, żeby kierowca skręcający w prawo musiał wcześniej przejechać przez taką drogę - może wtedy byłby bardziej świadom istnienia takowej za zakrętem.

A co do tracenia czasu na czerwonym - dla tego jestem za tym, żeby DdR pozostawić niedzielnym rowerzystom, rolkarzom, hulajnogom, rodzinom z dziećmi i biegaczom. Powinno się po prostu znieść nakaz jazdy DdR i wprowadzić wolny wybór - DDR lub jezdnia. Wtedy mógłbyś od swojego czasu spokojnie odjąć połowę.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2015, 17:26:32 wysłana przez mp0011 »

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1109 dnia: 01 Lip 2015, 10:43:00 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,18280672,Sroda_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_.html?wall=1#BoxLokWawLink

Na ul. Wolskiej przy przystanku Fort Wola doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący samochodem dostawczym odjechał z miejsca wypadku.

Nie potrzeba było świateł - na prostej drodze zdjął rowerzystę. Na zdjęciach widać, jak cyklista na noszach pakowany jest do karetki.