Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Śródmieście, Wola

skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater

<< < (2/3) > >>

jolajola1:
Rozmawiałam w piątek z Mikołajem i oni tor jazdy rowerzysty z EP w Jerozole na wschód widzą następująco:
- DDRem EP do przejazdu przez Jerozole.
- Tu tuż przed krawężnikiem się zatrzymać/obrócić i stanąć na prawym pasie przed samochodami. Między skrajnią przejazdu a sygnalizatorem wiszącym jest 2 metry, więc miejsca starczy.
- Dla aut skręcających z Jerozoli w EP (narożnik z Mariotem) nie będzie zielonej strzałki
- W ruchu ogólnym, na zielonym, ruszenie przed samochodami na wsdchód


i nie, nie planują w tym miejscu wymalowania czerwonej śluzy
i nie, nie będzie oficjalnych konsultacji w sprawie tego skrzyżowania, bo " tu jest ciasno i nie ma co i jak konsultować, wybraliśmy optymalnie" (to z rozmowy nie mojej z innym od Pełnomocnika...)

Raffi:

--- Cytat: jolajola1 w 20 Cze 2016, 12:07:10 ---Rozmawiałam w piątek z Mikołajem i oni tor jazdy rowerzysty z EP w Jerozole na wschód widzą następująco:
- DDRem EP do przejazdu przez Jerozole.
- Tu tuż przed krawężnikiem się zatrzymać/obrócić i stanąć na prawym pasie przed samochodami. Między skrajnią przejazdu a sygnalizatorem wiszącym jest 2 metry, więc miejsca starczy.

--- Koniec cytatu ---

Zapomniał tylko dodać, że proponowane przez Niego zachowanie (wyjechanie przed linię warunkowego zatrzymania gdy nadawany jest sygnał czerwony) jest niezgodne z prawem i grozić może mandatem. Więc jak oni to tak widzę, to BARDZO ŹLE.

Nie mówię, żeby tak nie robić - sam lubie sobie stanąć na "pole position" ALE co innego prywatna, swiadoma konsekwencji decyzja, a co innego przyjmowanie nielegalnego zachowania jako DOMYŚLNE, zalecane oficjalnie lub półoficjalnie przez urząd.
Jak urząd chce byśmy stawali przed autami, powinien wyznaczyć sluze, byśmy mogli to zrobić legalnie. Tyle.


Jolu - nie dawaj się tak manewrować Chłopakom Puchalskiego, bo Ci kiedyś zaproponują wjechanie pod TIRa na czerwonym :-)

jolajola1:

--- Cytat: Raffi w 20 Cze 2016, 13:50:53 ---Jolu - nie dawaj się tak manewrować Chłopakom Puchalskiego, bo Ci kiedyś zaproponują wjechanie pod TIRa na czerwonym :-)

--- Koniec cytatu ---

ja się nie daję wmanewrowywać, absolutnie nie podobają mi się ich pomysły - ja przekazuję "twórcze pełnomocnikowe" wnioskowanie z projektu, co do toru jazdy rowerzysty z EP na wschód Jerozolami

i sądzę, że jak już ktoś umie jeździć Jerozolami, to i tak pojedzie z EP w ruchu ogólnym, pasem do skrętu w lewo, manewr będzie dla takiej osoby normalny i naturalny

em c:
Czy kontrpas na Emili Plater już ruszył, czyli kompletnie to przegapiłem? Jechałem w drugą stronę, ale oznacznia już były, worków na znakach czy tymczasowych przekreśleń i innych takich nie zauważyłem. Jeśli to działa, to jakie wrażenia?

em c:
A co do skrzyżowania to fragmencik ddr na północ od Jerozoli zgodnie z przewidywaniami raczej afunckcyjny, potem wjeżdża się na niego po to, żeby spędzić na nim kilkanaście sekund, odstać na światłach krótszych, niż mają samochody (oraz rowerzyści, którzy zostali na jezdni) i kilka metrów za skrzyżowaniem znów dołączać się do ruchu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej