Inne sprawy rowerowe > Ogłoszenia

rower do miasta

(1/1)

zielona:
Poszukuję roweru do przemieszczenia się po mieście. Mieszczuch lub trek. Rama 16 (158cm wzrostu). Ktoś coś? I drugie pytanie jak ustrzec się przed kupnem roweru skradzionego na ogólnodostępnych portalach?

Raffi:
W pierwszym nie pomogę - nie mam na sprzedaż, a na Allegro jestem pewny, że umiesz wyszukać sama.

Co do drugiego pytania - dobrze jest spisać umowę kupna/sprzedaży, będziesz wtedy miała dowód legalnego zakupu i dane sprzedającego. Nie kupuj na bazarze, czy w innym miejscu przypadkowym - umów się w mieszkaniu sprzedającego, w razie co będziesz wiedzieć gdzie go szukać.

Dobrze jest też poprosić o dowód zakupu i/lub gwarancję, ale nie każdy to ma i nie oznacza to jeszcze że rower jest kradziony (czasem ludzie składają rower z części lub zapodziali dowód zakupu na przestrzeni lat).

Nie jest złym pomysłem przed zakupem poprosić o numer ramy i z tym numerem wybrać się na policję poprosić by sprawdzili w bazie rzeczy skradzionych czy im taki numer nie wyskoczy. Oczywiście potem kupując sprawdzamy podany nam wcześniej numer z tym co na ramie - by się nie okazano, że podano nam numer A, a dostajemy rower z numerem B.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej