Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

Aktualizacja skryptu forum.

<< < (2/4) > >>

łowca:

--- Cytat: Wujek_Drex w 17 Sie 2015, 00:44:30 ---
--- Cytat: Gregorius w 16 Sie 2015, 10:28:17 ---Z mojego doświadczenia informatycznego wynika tylko jedno:
każda zmiana na nowsze (podobno miało być lepsze) skutkuje
krótszym lub dłuższym paraliżem systemu.
--- Koniec cytatu ---
Krótko mówiąc- masz bardzo małe doświadczenie informatyczne. :P

--- Koniec cytatu ---

Uwierz mi - ja przez -naście lat w branży widziałem już trochę spektakularnych i widowiskowych 'małych aktualizacji'. Podobno niedawny 'atak hakerski' na Okęciu to tez była 'mała aktualizacja, właściwie jeden komponent o pół wersji w górę' - uziemiła ta 'mała aktualizacja' kilkanaście samolotów.

Zasada 'jak coś działa dobrze, to się tego nie rusza' jest powszechnie stosowana. I w małych firmach, i w dużych korporacjach.

Wujek_Drex:

--- Cytat: łowca w 31 Sie 2015, 09:02:37 ---Zasada 'jak coś działa dobrze, to się tego nie rusza' jest powszechnie stosowana. I w małych firmach, i w dużych korporacjach.

--- Koniec cytatu ---
Czekaj... W SONY też ją stosowali, nie? I w Ashley Madison też, prawda? :D


Brednie. I niedouczeni informatycy.

łowca:

--- Cytat: Wujek_Drex w 02 Wrz 2015, 21:42:28 ---
--- Cytat: łowca w 31 Sie 2015, 09:02:37 ---Zasada 'jak coś działa dobrze, to się tego nie rusza' jest powszechnie stosowana. I w małych firmach, i w dużych korporacjach.

--- Koniec cytatu ---
Czekaj... W SONY też ją stosowali, nie? I w Ashley Madison też, prawda? :D


Brednie. I niedouczeni informatycy.

--- Koniec cytatu ---

Takie przysłowie jak

--- Cytuj --- Lepsze jest wrogiem dobrego
--- Koniec cytatu ---
znasz?
Ja nie wiem, czy w SONY wszystko działało dobrze. Ale skoro Ty wiesz, że nie działało, i w dodatku jesteś tego tak bardzo pewien, że możesz obrażać swoich dyskutantów, to z chęcią poznam Twe głębokie kompetencje.

biały:
Dyskusja nad "jeśli coś działa dobrze, to nie ruszać" jest jałowa, bo forum nie działa dobrze:[*]Oprogramowanie nie było aktualizowane od 4 lat, co dyskwalifikuje je pod względem bezpieczeństwa.[*]Forum staje się niekompatybilne z obecnie stosowanymi technologiami i w którymś momencie po aktualizacji softu lub konfiguracji na serwerze po prostu nie wstanie. Albo po aktualizacji przeglądarki u użytkownika zacznie dziwnie wyglądać.[*]Sam już zgłaszałem problemy: np. to, że z jakiegoś powodu zamienia niektóre znaki na pytajniki i to bez ostrzeżenia![/list]Kłopot z forum jest taki, że zapewne po prostu nie ma komu tego zrobić.


--- Cytat: łowca w 03 Wrz 2015, 08:33:06 ---Ja nie wiem, czy w SONY wszystko działało dobrze. Ale skoro Ty wiesz, że nie działało, i w dodatku jesteś tego tak bardzo pewien, że możesz obrażać swoich dyskutantów, to z chęcią poznam Twe głębokie kompetencje.
--- Koniec cytatu ---
Nie wiem, jakie kompetencje ma Drex, ale przynajmniej czyta odpowiednie źródła informacji, skoro wie o obydwu atakach. Proponuję zapoznać się z obydwoma przypadkami (plus ataki na użytkowników TP-Linków, D-Linków i kilku innych marek modemów) zanim zaczniesz jego pytać o kompetencje. Dorzuć do tego PlusBank, MtGox i Metro Warszawskie - to ostatnie to akurat nie przez stary soft, ale również przez nieprzestrzeganie najbardziej podstawowych reguł bezpieczeństwa i archaiczne myślenie.

Wujek_Drex:

--- Cytat: łowca w 03 Wrz 2015, 08:33:06 ---Ale skoro Ty wiesz, że nie działało, i w dodatku jesteś tego tak bardzo pewien, że możesz obrażać swoich dyskutantów, to z chęcią poznam Twe głębokie kompetencje.

--- Koniec cytatu ---
Może wystarczy ci ta informacja, że ja założyłem to forum? :D


--- Cytat: biały w 03 Wrz 2015, 15:07:43 ---Nie wiem, jakie kompetencje ma Drex, ale przynajmniej czyta odpowiednie źródła informacji, skoro wie o obydwu atakach.
--- Koniec cytatu ---
Dziękuję, staram się być w miarę na bieżąco. :-) Nawet jeśli już nie praktycznie to teoretycznie i informacje na temat bezpieczeństwa śledzę dość regularnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej