Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

rower w polu martwego widzenia

<< < (2/3) > >>

remitent:
Tylni błotnik? A to już zależy od ustawienia lusterka. Ja preferuję takie ustawienie, dzięki czemu obiekty na "tylnim boku" samochodu jest widoczny:

realkrzysiek:
Ale już metr w bok nic nie widać - świat poza polem widzenia, jak widać na lusterku. Warto mieć to na uwadze jadąc za samochodem, a szczególnie za jakimś żukiem, albo jeszcze większym.

robertrobert1:
Pole widzenia w lusterkach bocznych zależy od samych lusterek a także od ich ustawienia. Mam trochę km przejechanych dostawczakami i jestem wstanie tak ustawić lusterka, że praktycznie pole martwe jest ograniczone do minimum. Takie ustawienie pozwala bezpiecznie śmigać w gęstym korku a także zdecydowanie poprawia widoczność podczas manewrowania na wstecznym.

biały:
Wiele zależy od osoby. Widzenie obwodowe, a także orientacja i wyobraźnia przestrzenna nie są takie same u każdego kierującego. Jeden bez problemu wyczuje, co ma z boku bez ruszania głową, inny będzie musiał gapić się centralnie na obiekt, a i tak go nie zobaczy.

Polecam środkowe lusterko panoramiczne. Przy odpowiednim ustawieniu niweluje kłopot z brakiem zasięgu w lewym lusterku.

Raffi:

--- Cytat: biały w 31 Sie 2015, 13:34:28 ---Polecam środkowe lusterko panoramiczne. Przy odpowiednim ustawieniu niweluje kłopot z brakiem zasięgu w lewym lusterku.
--- Koniec cytatu ---

Pomysł dobry, ale nie zadziała jak z tyłu pojazdu nie ma okien :) Busy "blaszaki" i "kontenery" to największe zagrożenie.


--- Cytat: realkrzysiek w 08 Sie 2015, 20:12:11 ---Ale już metr w bok nic nie widać - świat poza polem widzenia, jak widać na lusterku. Warto mieć to na uwadze jadąc za samochodem, a szczególnie za jakimś żukiem, albo jeszcze większym.
--- Koniec cytatu ---

Większość nowych busów i ciężarówek ma już lusterka panoramiczne pod/nad/obok lusterek bocznych. To załatwia problem o ile tylko kierowca z tych dobrodziejstw korzysta. A niestety tego na kursach na kat. B nie uczą... a powinni, bo większość busików jest własnie na "B".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej