Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

rower w polu martwego widzenia

<< < (3/3)

Maćkofff:

--- Cytat: Raffi w 31 Sie 2015, 14:08:34 ---Większość nowych busów i ciężarówek ma już lusterka panoramiczne pod/nad/obok lusterek bocznych. To załatwia problem o ile tylko kierowca z tych dobrodziejstw korzysta. A niestety tego na kursach na kat. B nie uczą... a powinni, bo większość busików jest własnie na "B".

--- Koniec cytatu ---

Daj spokój z tą jakością uczenia jak na Mazurach nie raz, nie dwa widziałem osobówki z szeroką przyczepą kempingową, gdzie kierowcy nie mieli pomontowanych adapterów do lusterek, żeby cokolwiek zobaczyć zza tej przyczepy ;-)

Klara:
jolajola1, trafiłam na angielski tekst, który porusza temat niewidzenia rowerzystów (i nie tylko) przez kierowców. W razie potrzeby mogę coś postreszczać, poprzetłumaczać. Niniejszym:

Czego pilot RAF-u może nauczyć rowerzystów

Może pytanie już nieaktualne, może to odpowiedź obok tematu, może powinna znaleźć się w innym wątku ;)

jolajola1:
Zapotrzebowanie wciąż jak najbardziej aktualne.

I jeszcze pamiętam iny film, tylko nie wiem, gdzie był, mam wykasowana historię przeglądania. Samochód osobowy wyjeżdża z podporzadkowanej, główną jedzie rowerzysta, tempem niespiesznym. Kierowca pilnie sie rozgląda, powoli zbliżajac się do miejsca skrętu. Ale boczny przedni słupek całkowicie mu zasłania rowerzystę. W trakcie wykonywania manewru też porusza głową, ale rowerzysta swoim niespiesznym tempem znowu jest schowany za słuipkiem....

robertrobert1:

--- Cytat: Maćkofff w 17 Wrz 2015, 15:14:59 ---

Daj spokój z tą jakością uczenia jak na Mazurach nie raz, nie dwa widziałem osobówki z szeroką przyczepą kempingową, gdzie kierowcy nie mieli pomontowanych adapterów do lusterek, żeby cokolwiek zobaczyć zza tej przyczepy ;-)

--- Koniec cytatu ---

Te adaptery jaki i normalne lusterka w busach, nie służą po to aby widzieć to co jest za przyczepą czy też bezpośrednio z tyłu busa, lecz są po to aby widzieć dokładnie to co jest z boku pojazdu.
Im lusterka dalej wystają od obrysu karoserii tym widzialność bezpośrednio za pojazdem się zwiększa ale za to powiększa się martwe pole bezpośrednio obok pojazdu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej