Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Warszawski Raport Rowerowy 2014

<< < (2/8) > >>

Raffi:
Tak sobie czytam Białego i Jerzego i to co piszą można streścić jednym zdaniem: Jest źle, bo jest dobrze, a dobrze byłoby gdyby było gorzej :D Nowatorskie podejście do sprawy - rzekłbym :P



--- Cytat: mk1111 w 27 Sty 2015, 15:22:25 ---Ile kosztowało opracowanie? To pikuś w porównaniu do kosztów wydania. Rozumiem, że umieścili to w sieci. Ostatecznie to zerowy koszt, ale skoro można to dostać w punktach informacji ZTM w formie papierowej no to już na pewno nie mało wydali. Szkoda że nie znaleźli jakiegoś ważniejszego celu na wydanie tych środków niż autopromocja.
--- Koniec cytatu ---

Ja bym się nie napinał. Chyba po raz pierwszy faktycznie mają się czym w tej broszurce pochwalić. Poprzednie wersje, sprzed 2 i 4 lat podawały takie dane, które aż miło się potem cytowało wytykając miastu nicnieróbstwo i zacofanie. .

Warto zachować i za rok sprawdzić, czy zrobili to, co obiecali na 2015 rok ;)

mk1111:
Coś żeś Raffi strasznie złagodniał w ocenie władz w Nowym Roku. Czy też może się mylę?

vit:
W związku z tym raportem - czy na pewno zrobią to co napisali, że zrobią?
Albo inaczej: czy da się ich zniechęcić by nie robili tego co założyli, wówczas gdy jest to bezsensu...

Jako przykład scieżka ddr lub nienapisalico  na ulicy Dereniowej od Ciszewskiego do Płaskowickiej.
Ulica już teraz jest tak nudna i spowolniona na tym kawałku, że aż strach.

Strata forsy zupełna.

Raffi:

--- Cytat: mk1111 w 27 Sty 2015, 15:29:09 ---Coś żeś Raffi strasznie złagodniał w ocenie władz w Nowym Roku. Czy też może się mylę?
--- Koniec cytatu ---

Ale konkretnie to co kwestionujesz? Że nie wybudowali? No przecież wybudowali, możesz sprawdzić w terenie. Że postawili stojaki? Postawili, Maćkofff sprawdza i są faktycznie postawione. Że nie odśnieżają? Na pewno nie idealnie, ale odśnieżają. Jeździłem po Solidarności i Świętokrzyskiej - było odśnieżone i posypane. Że nie wypożyczają cargobike? Nie wypożyczałem, ale widziałem na mieście jak ludzie tym jeżdżą i nie były to twarze znanych mi urzędników - czyli raczej wypożyczają.

Czepiać się można o to czego nie robią (a wciąż jest o co), ale o to, że w końcu zaczęli coś robić, coś budować, coś im nawet zaczęło wychodzić i się tym chwalą, to bym się nie czepiał. Przecież to de facto także nasz sukces, bo kto ich do tego przez te wszystkie lata nakłaniał!

mk1111:

--- Cytat: vit w 27 Sty 2015, 15:42:34 ---
Jako przykład scieżka ddr lub nienapisalico  na ulicy Dereniowej od Ciszewskiego do Płaskowickiej.
Ulica już teraz jest tak nudna i spowolniona na tym kawałku, że aż strach.

Strata forsy zupełna.

--- Koniec cytatu ---

Dereniowa to miały być pasy. Po co i dla kogo to nie wiem. Zaczęło  tam po latach nic nie robienia samo toczyć się w dobrą stronę w kwestii bezpieczeństwa (szerokie azyle, progi wyspowe, dodatkowe oświetlenie przejść). Za to na dalszym odcinku za Płaskowickiej ( czyli już na Stryjeńskich) gdzie jest zdecydowanie gorzej nic nie jest planowane.


--- Cytat: Raffi w 27 Sty 2015, 15:46:58 ---
--- Cytat: mk1111 w 27 Sty 2015, 15:29:09 ---Coś żeś Raffi strasznie złagodniał w ocenie władz w Nowym Roku. Czy też może się mylę?
--- Koniec cytatu ---

Ale konkretnie to co kwestionujesz? Że nie wybudowali? No przecież wybudowali, możesz sprawdzić w terenie. Że postawili stojaki? Postawili, Maćkofff sprawdza i są faktycznie postawione. Że nie odśnieżają? Na pewno nie idealnie, ale odśnieżają. Jeździłem po Solidarności i Świętokrzyskiej - było odśnieżone i posypane. Że nie wypożyczają cargobike? Nie wypożyczałem, ale widziałem na mieście jak ludzie tym jeżdżą i nie były to twarze znanych mi urzędników - czyli raczej wypożyczają.

Czepiać się można o to czego nie robią (a wciąż jest o co), ale o to, że w końcu zaczęli coś robić, coś budować, coś im nawet zaczęło wychodzić i się tym chwalą, to bym się nie czepiał. Przecież to de facto także nasz sukces, bo kto ich do tego przez te wszystkie lata nakłaniał!

--- Koniec cytatu ---

No właśnie się czepiam, że wybudowali, a w zasadzie co wybudowali. Już w jakimś innym wątku pisaliśmy o tym i tam masz jasno wyrażone co o tym myślę.  Bez sensu (moim zdaniem, Ty wiem że masz odmienne) jest ślepe brnięcie w kilometry nowych tras zamiast systematycznego łączenia istniejących kawałków w spójny system.Dla miasta to powinno być w najbliższych latach priorytetem. A kilometry przyjdą same. Jedyne pocieszenie to to, że wreszcie ktoś zauważył iż oprócz wielu nowych kilometrów   trzeba już zacząć pilnie remontować i przebudowywać to co powstał x-lat temu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej