Autor Wątek: Pomysły i uwagi organizacyjne  (Przeczytany 96764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sie 2010, 10:56:35 »
"Na szczęście, by zwracać uwagę rowerzystom WCALE NIE TRZEBA nic robić, zgłaszać się, deklarować do "specgrupy", czy obiecywać pomocy. Wystarczy po prostu zwrócić uwagę, gdy ktoś obok Ciebie jedzie nie tak, jak się powinno. Moim zdaniem każdy uczestnik jest do tego zdolny."

Ja to kilka razy robiłem - czasem ktoś słucha, czasem - jak w opisanej przeze mnie wyżej sytuacji - nie, a nawet jeszcze bardziej się rozkręca. Myślę, że "mundurek" organizatora jednak robi swoje w budowaniu autorytetu.

Offline lavinka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
    • Warszavka
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sie 2010, 21:17:48 »
Przepraszam, ale jest błąd w ulotce rozdawanej na Masie sierpniowej. Prawidłowy adres to: http://www.um.warszawa.pl/konsultacjespoleczne - niby nic,ale wato na to zwrócić uwagę następnym razem :)

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sie 2010, 09:23:20 »
Wczoraj na masie spotkałem stojąc na skrzyżowaniu Milanowskiej i Popularnej pana, który postanowił jednak przejść przez peleton. Jak mu zwróciłem uwagę, że mógł spowodować wypadek odpowiedział, z mocnym amerykańskim akcentem, że wie i że w Nowym Yorku trochę inaczej organizował masę. Porozmawialiśmy sobię chwilkę i z tego co mówił, jest jednym z założycieli Masy w NY i prowadzi firmę, która broni rowerzystów przed sądem (wspominał między innymi o takim slynnym zajściu które można sobie zobaczyć na youtube, gdzie policjant spycha rowerzystę z roweru bez powodu). Powiedział, że generalnie super i w ogóle ale miał dwie uwagi. Powiedział, że ich masa nie jest głośna (bo jak stwierdził wkurza to ludzi), Poza tym, w wybranych punktach robią przerwy na przepuszczenie pieszych.

Nie wiem jak te dwie rzeczy są w ogole możliwe, albo czy w ogóle mają rację bytu w Warszawie (w końcu NY jest duuuużo bardziej zatłoczone). Tak rzucam, dopuki pamiętam zdarzenie. W każdym bądź razie gość mnie przekonał, że jest tym za kogo się podaje. Niestety pamiętam tylko imię - Emil, bo nazwisko literował mi po angielsku jak karabin :P

Drex

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sie 2010, 12:28:26 »
i że w Nowym Yorku trochę inaczej organizował masę. Porozmawialiśmy sobię chwilkę i z tego co mówił, jest jednym z założycieli Masy w NY
A ja przejechałem furmanką z Białego Domu do Watykanu. Tyłem.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sie 2010, 12:34:21 »
Może i jestem łatwowierny ale mu uwierzyłem ;) Gość miał tak na oko gdzieś 50 na karku i mówił takim typowym polsko amerykańskim akcentem. Kij wie czy mówił prawdę.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sie 2010, 12:56:32 »
Może i jestem łatwowierny ale mu uwierzyłem ;) Gość miał tak na oko gdzieś 50 na karku i mówił takim typowym polsko amerykańskim akcentem. Kij wie czy mówił prawdę.

Jak się przez całe życie sprzedawało odkurzacze na greenpoincie, to się ma gadane :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sie 2010, 13:02:19 »
Tugger: Wygugluj założycieli masy w NY, sprawdź czy jest tam jakiś Emil, obejrzyj zdjęcie i będziesz wiedział, czy to ten.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Wrz 2010, 16:00:23 »
Ludzie!! gdzie wasza duma , gdzie wasze "ego" czy wszystko co amerykańskie musi być lepsze niż nasze? Przed39 rokiem  zeszłej ery było angielskie i francuskie - i jak wyszliśmy ??? Kreujmy swoją dolę i niedolę i nie zazdrośćcie innym.W Ameryce też są slamsy i nie tylko Hollywood.U nas przepuszczanie pieszych przy Wileńskim trenowaliśmy i jaki efekt???/

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Paź 2010, 22:54:10 »
Poza tym, w wybranych punktach robią przerwy na przepuszczenie pieszych.

 Pitu, pitu...  NY CM wygląda tak:

2008: ABC reports on NYPD officer attacking Critical Mass rider
2010: 2010 06 Critical Mass Part 1 - NYPD videotaping cyclists while illegally parked in bike lane
« Ostatnia zmiana: 05 Paź 2010, 23:06:10 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline mandarq

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Cze 2011, 00:49:33 »
Mam jedna propozycję co do WMK. Rozumiem, że muzyka towarzysząca nam podczas masy powinna mieć związek z rowerami lecz sugerowałbym urozmaicenie repertuaru. Mianowicie dołączenie do listy utworów najnowszych utworów, które mogłyby przyciągnąć osoby postronne do masy. Zawsze pedałowanie w "towarzystwie" największych gwiazd muzyki przychodzi łatwiej. Mam nadzieję, że rozumiecie moje intencje. Powiedzcie, co sądzicie o moim pomyśle...

Drex

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Cze 2011, 08:38:54 »
Jeśli stać Cię, żeby zasponsorować tantiemy dla ZAIKSu, to można nad tym pomyśleć.  ;D

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Cze 2011, 10:00:57 »
Jeśli stać Cię, żeby zasponsorować tantiemy dla ZAIKSu, to można nad tym pomyśleć.  ;D
jak byś wiedział to z nimi przy takich rzeczach sie da dogadać tym bardziej przy WMK
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Drex

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Cze 2011, 13:12:12 »
A kto zabrania Ci iść się dogadywać? Lubię powiedzonko zasłyszane od Raffiego: "weźmy się i zróbcie". xD

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Cze 2011, 09:26:49 »
Ja znowu wracam do kwestii zachowania się niektórych podczas jazdy. Na drugiej już masie pod rząd zaobserwowałem osoby, które jadą tanecznym zygzakiem, najczęściej o nieregularnym 'wychyleniu' zajmując 4 szerokości. Wyprzedzić się nie da. Raz zwróciłem uwagę - zadziałało, innym razem nie.

Na początku Masy zawsze są podawane podstawowe zasady (nie jechać pod prąd, po chodniku etc.). Czy nie można by podawać, aby uczestnicy jechali bezpiecznie i przewidywalnie? To, co wyrabiają smarkacze, czasem przechodzi ludzkiej pojęcie - wczoraj znowu była nieładna kraksa (na mokrych Alejach Niepodległości).

Proszę, dorzućcie te dwa zdania przed odjazdem. Nie jechać zygzakiem, nie wykonywać gwałtownych, nieprzewidywalnych manewrów, nie hamować dla zabawy z poślizgiem.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze 2011, 09:27:58 wysłana przez wit »

Offline daro24

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.gmk.slask.pl
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Cze 2011, 21:47:44 »
Organizacja na wysokim poziomie. Podziękowania dla osób zabezpieczających- kawał dobrej roboty! Oby mniej było kraks, jednym słowem warto było przyjechać do Was ze ŚLĄSKA dziś po pracy troszkę odespałem a powrót go domu był bardzo męczący w pociągu :) pozdrawiam i do zobaczenia za rok  ;D
pozdrawiam daro24