Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)

<< < (4/212) > >>

Franc:
Raffi: to ja wiem, że KGP gada głupoty... faktycznie zapomniałem dorzucić [ironia=ON] i [ironia=OFF] przy mojej wypowiedzi.

baj de łej: byłem na 2 imprezach dla dzieci, na których wystawiali się panowie z wydziału ruchu ze swoim miasteczkiem rowerowym (vel tor sprawnościowy) i najważniejszym elementem wyposażenia rowerzysty zawsze była kamizelka odblaskowa i (najczęściej źle nałożony) kask. Za to rowerki nie miały kompletnego oświetlenia (prawdą też jest, że w dzień nie muszą).

mietek:

--- Cytat: Franc w 01 Lip 2013, 13:05:05 ---Co ma brak kasku u rowerzysty do przyczyn wypadku??

--- Koniec cytatu ---

Nie od dzisiaj wiadomo, ze kaski rowerowe mają magiczną właściwość odpychania samochodów oraz włączają u rowerzysty tryb god-mode i dają extra 99 żyć.

Po burzy, jaką kilka tygodniu temu wywołał artykuł w gazecie prawnej o obowiązkowym OC dla rowerzystów, wczoraj ta sama gazeta popełniła kolejny artykuł o rowerach. Linku nie zamieszczę albowiem znajduje się on w płatnych zasobach (niestety nie mogę też wkleić tekstu bo sam nie mam dostępu). Po przeczytaniu muszę powiedzieć że nie jest aż tak źle (chociaż i tak dużo więcej napisano o obowiązkach), ale jedna rzecz mnie zdziwiła. Otóż wg autora rowerzysta nie może wyprzedzać jadących w korku samochodów z ich lewej strony a tylko z prawej. Cytat:


--- Cytuj ---"Czy wyprzedzanie samochodów w korku jest dopuszczalne ?
...
Nie. Rowerzysta może wyprzedzać samochodu tylko z ich prawej strony, gdy wolno jadą w korku. Manewru wyprzedzania nie można wykonywać z lewej strony jadącego pojazdu"
--- Koniec cytatu ---

Tylko ja uważam, że to bzdura?

robertrobert1:
Nie tylko, ale ja się takiej interpretacji przestaję dziwić. W końcu to POLSKA!  ;D

Publius:
Oczywista bzdura, gdzie tak napisali?

EDIT: no tak, doczytałem już :D

em c:
hm, byłem pewien, że ten zapis zmieniono, i że już można omijać z lewej, ale nie widzę tego w przepisach

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej