Inne sprawy rowerowe > Porady

Pomoc w wyborze. ;]

(1/2) > >>

Drex:
Planuję sobie kupić w najbliższym czasie nowy rower, już z takiej trochę lepszej półki.

Potrzebuję porady- jako że w sprzęcie jestem dość nieobeznany. Czy ktoś zna i wie coś o modelach:

Wheeller PRO 39 ( http://www.wheelerpolska.home.pl/mtb_wl3900.html )

Wheeller PRO 49 ( http://www.wheelerpolska.home.pl/mtb_wl4900.html )

Są warte swojej ceny? Jaka jest ich awaryjność i ogólne oceny z użytkowania?

SeBeQ:
Jakie dostałeś na nie ceny, tzn. za ile możesz je mieć?
Osobiście wolałbym tego na pełnym Deore zamiast na miksie Acery z Deore i pseudotarczami...
A może inaczej: jakie masz oczekiwania co do tego roweru i ile masz na to przeznaczone $?

Drex:
Pierwszy 1699 a drugi 1999.

co do przeznaczenia- musi być dość ogólne- przede wszystkim jazda po mieście z okazyjnymi (2-3 razy w miesiącu) wyskokami do lasu czy gdzieś na jakiś plener. ;)

W sumie też bym wolał tego 49, jednak moje środki finansowe są ograniczone- mam nadzieję że uda mi się pożyczkę wziąć. ;) W przypadku 39 dokupię jeszcze jakieś dodatki i u-locka mieszcząc się w 2k, co mi się nie uda przy tym droższym... ;)

Czarny:
Rowniez upieralbym sie przy pelnym osprzecie Deore i generalnie jednak jest kupic sobie drozszy model, niz tanszy, a pozniej i tak wiecej w niego inwestowac.

Rano1:
Stary, te podstronki to jakaś porażka. Opis "dla frajerów", bo nie ma pełnego wykazu osprzętu i przełożeń (korba, kaseta).
Do takiej jazdy, jak piszesz, polecałbym zastanowić się nad crossem. Po co Ci koła do górala. Nie lepiej 28calowe i opony półslicki ?
Sam jeżdżę na kilkunastoletnim turystycznym, iż planuję na przyszłość przesiąść się na krossowy (lżejszy, rama alu, z amorem przednim - obecny rower to prawie 20kg). Dlatego ostatnimi czasy przeglądam strony wuwuwu, pod kątem rowerów krosowych (tzw. rekreacynych).
U  Unibike'a, jak pamiętam jest model w cenie ok. 2 tys. PLN full deore (przerzytki no i - co równie istotne piasty !), Ogólnie w przedziale 2-3 tys. powinno się już unikać zestawień z wciskanym osprzętem poniżej deore. Piasty w tej klasie mają już naprawdę fajne uszczelnienia. Głębiej sięgając w tematykę - co do niezawodności obecnych podzespołów - nie doradzę. Z tyłu mam do dziś acerę (!) a że dbam o rower to trzyma sie do dziś. Z przodu wymieniłem 3-4 lata temu, bo się acera sypnęła (konkretnie nity od tego "rękawa") i mam solidne deore xt.
Podstawa to oczywiście rama i rozmiar. Warto więc pomyśleć i sprawdzić, jacy producenci jakiej jakości sprzedają.
O karbonie oczywiście nie rozmawiamy ;)
Fajne rzeczy ma np. Cannondale...ale przy zimowej przecenie  ;D
Aaa...ostatnio pojawiają się rodziny rowerów o nazwie FITNESS, np. Treki FX  :P
Zobacz stronki Meridy, Gianta...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej