Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009  (Przeczytany 39472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« dnia: 30 Lis 2009, 20:14:02 »
Planowana trasa przejazdu:
Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Pl. Bankowy, Al. „Solidarności”, Most Śląsko-Dąbrowski, Al. „Solidarności”, Jagiellońska, Okrzei, Ząbkowska, Brzeska, Kijowska, Targowa, Sokola, Most Świętokrzyski, Zajęcza, Kruczkowskiego, Książęca, Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Piękna, Krucza, Szpitalna, Pl. Powstańców Warszawy, Mazowiecka, Pl. Małachowskiego, Królewska, Grzybowska, Al. Jana Pawła II, Stawki, Muranowska, Bonifraterska, Miodowa, Senatorska.


Mapka interaktywna: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=110582446354315316149.0004799af38a9ac3108cc&z=14

Google Earth: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&output=nl&msid=110582446354315316149.0004799af38a9ac3108cc

Dystans: 20km.

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub ponarzekać na nią jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze pomysły i rozwiązania) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godzinie 18:00 w siedzibie Zielonego Mazowsza (Nowogrodzka 46/6). O spotkaniu poinformujemy jeszcze w odpowiednim wątku.

Zobacz także:
http://masa.waw.pl/113

--
Termin propozycji trasy na styczeń mija mniej więcej w drugiej połowie grudnia. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lis 2009, 20:59:38 »
ale pokręcona trasa ;) i zahaczymy o kawałek Pragi ;)
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lis 2009, 22:59:05 »
Zakręcona, ale krótka. Tylko na WZ trzeba będzie się mocno postarać aby zbiorkom mógł przejechać swoim pasem. Ale od czego jest w końcu zabezpieczenie.

Reszta trasy lightowa. No chyba, że ktoś nie lubi bruku - będzie i na Ząbkowskiej i na pl. Krasińskich.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Gru 2009, 01:24:54 »
Tylko na WZ trzeba będzie się mocno postarać aby zbiorkom mógł przejechać swoim pasem.
I aby nie wysadził ludzi na przystanku Stare Miasto w czasie przejazdu kolumny.

Od siebie zapytam: Czy da radę zakończyć przejazd na Rynku Starego Miasta?  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Gru 2009, 01:26:33 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Gru 2009, 01:41:00 »
Reszta trasy lightowa. No chyba, że ktoś nie lubi bruku - będzie i na Ząbkowskiej i na pl. Krasińskich.
Rolkarze nie lubia  :(

Mam nadzieje ze tempo bedzie wolniejsze niz na listopadowej...

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Gru 2009, 13:05:09 »
Na listopadowej było dobre moim zdaniem ani szybkie ani wolne

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2009, 14:05:13 »
Pomidorek [mój rower] też nie lubi bruku.
Czy rolkarze, jako najbardziej poszkodowani, mogliby na owych odcinkach jechać chodnikiem? [jeśli jest]
Przydałoby się chyba na początku Masy ogłosić, że na trasie WZ absolutnie nie wjeżdżamy na buspas, pod groźbą kompromitacji i wyśmiania, czy coś takiego ;) Albo że uprasza się o nie przeżywanie kryzysu tożsamości i nie uważanie się za tramwaj.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru 2009, 16:42:24 »
Przydałoby się chyba na początku Masy ogłosić, że na trasie WZ absolutnie nie wjeżdżamy na buspas, pod groźbą kompromitacji i wyśmiania, czy coś takiego ;) Albo że uprasza się o nie przeżywanie kryzysu tożsamości i nie uważanie się za tramwaj.

Spokojnie, dawalismy sobie radę na Stawki to i damy na trasie W-Z :)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Zwierzak

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Gru 2009, 16:38:32 »
Ha! Praga znowu wita! :)
Będzie pewnie dość kameralnie, jak to na grudniowych, więc nawet jak ktoś wjedzie na buspas to szybko go będzie można ściągnąć :) Chociaż powiedzieć o tym nie zaszkodzi - z naciskiem na to, aby uważali na jadące autobusy. Wiele osób pamięta jeszcze W-Z z czasów, kiedy po szynach jeździły tylko tramwaje, a autobusy są szersze.

mrJaros

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Gru 2009, 10:44:33 »
Szkoda że to wypada AKURAT w Boże Narodzenie :( pewnie mnie nie będzie, chociaż bardzo bym chciał ;) obawiam się że będzie bardzo kameralnie...

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Gru 2009, 10:53:14 »
Szkoda że to wypada AKURAT w Boże Narodzenie :( pewnie mnie nie będzie, chociaż bardzo bym chciał ;) obawiam się że będzie bardzo kameralnie...

Mi tam akurat to nie przeszkadza. :] Przynajmniej nie będę siedział w domu tylko będę miał ciekawe zajęcie.

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Gru 2009, 19:23:48 »
może nawet i dobrze, że w święta będzie ta masa, bo będą głównie stali bywalcy, nie będzie niskosiodełkowców, nie będzie chamstwa.
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline Włóczykij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Gru 2009, 19:36:00 »
;) Aniu czy mogłabyś mi pomóc bo nie wiem do której grupy się mam zakwalifikować - do niskosiodełkowców czy do chamstwa ?  bo akurat wiem że akurat tegoroczne święta spędzam poza Warszawą i tylko dlatego nie bedzie mnie na WMK ..

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Gru 2009, 22:12:18 »
Włóczykiju, możesz się dopisać do grupy osób, które wyjeżdżają na święta ;-)

A tak w ogóle nie wiem czy ktoś zauważył, ale ta trasa masy przypomina serduszko  ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Gru 2009, 22:14:23 wysłana przez Ania »
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Gru 2009, 23:55:40 »
tak, trasa przypomina serduszko. nie wiem, czy taki był zamysł autora, ale może podczas pokazywania trasy kierowcom stojącym w korkach i spieszącym się na święta ma to na nich podświadomie zadziałać i mają polubić masę i zacząć szanować rowerzystów?

ja też pewnie zaliczę się do grupy, która wyjechała na świąteczne spotkania, ale za rok masa wypada w sylwestra - na 99% będę :)
« Ostatnia zmiana: 03 Gru 2009, 23:56:45 wysłana przez m.p »