Autor Wątek: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]  (Przeczytany 7306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Paź 2011, 22:36:14 »
A mógłby ktoś przybliżyć postać? Mi się coś kiedyś obiło o uszy ale osobiście nie miałem okazji Go poznać.
W pierwszym poście masz link do galerii Trawersa i tam znajdziesz krótki opis. Muzyka w tle idealnie pasuje.

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lis 2011, 00:11:13 »
byłem dziś (jak i co roku jestem), światełko zapaliłem a do tego miłą rozmowę z panem "ochroniarzem" przeprowadziłem gdyż był  uprzejmy pokazać mi punkt w regulaminie cmentarza, że nie wolno rowerów wprowadzać...

Ja też wczoraj byłem a żeby nie gdybać rower zostawiłem w domu i ruszyłem komunikacją - okazało się przy okazji, że kluczenie pomiędzy grobami z rowerem w poszukiwaniu pozostałych osób do odwiedzenia byłoby niepraktyczne.
A do Oćca to droga prostsza.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lis 2011, 08:21:25 »
miłą rozmowę z panem "ochroniarzem" przeprowadziłem gdyż był  uprzejmy pokazać mi punkt w regulaminie cmentarza, że nie wolno rowerów wprowadzać...

Dzięki za ostrzeżenie: Omijać pracowników ochrony, rozproszyć się, wjeżdżać z nieco wyższą prędkością niż prędkość pieszego, by trudniejsze było zatrzymanie :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lis 2011, 10:21:30 »
miłą rozmowę z panem "ochroniarzem" przeprowadziłem gdyż był  uprzejmy pokazać mi punkt w regulaminie cmentarza, że nie wolno rowerów wprowadzać...

Dzięki za ostrzeżenie: Omijać pracowników ochrony, rozproszyć się, wjeżdżać z nieco wyższą prędkością niż prędkość pieszego, by trudniejsze było zatrzymanie :)

Ja się kiedyś z rozmowy z pracownikiem ochrony na cmentarzu komunalnym półncnym dowiedziałem, że ten zakaz jazdy rowerem to jest przede wszystkim ze względu na złodziej, bo rowerem można szybko uciec z czyjąś torebką albo wziąć całkiem sporo kwiatów/zniczy w celu powtórnej sprzedaży - to jest problem, który w sumie nie wiadomo jak ugryźć. Z tego względu najłatwiej byłoby się postarać o zamykane i monitorowane boxy na rowery z U-kształtnymi stojakami przy każdej bramie cmentarza - na wólce jest o tyle łatwo, że tam jest mnóstwo miejsca.

Może pośrednim wyjściem akceptowalnym dla obydwu stron byłoby posiadanie przepustki na wjazd, podobnej do tej, jaką można wyrobić na samochód, tylko tańszej/bezpłatnej, którą trzeba byłoby okazać przy wjeździe i wyjeździe z terenu cmentarza, lub obowiązek okazania dowodu osobistego po prostu - wjazd jest od strony ul. Wóycickiego na wschód od bramy głównej
« Ostatnia zmiana: 01 Lis 2011, 10:30:16 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lis 2011, 10:57:20 »
Ja się kiedyś z rozmowy z pracownikiem ochrony na cmentarzu komunalnym półncnym dowiedziałem, że ten zakaz jazdy rowerem to jest przede wszystkim ze względu na złodziej, bo rowerem można szybko uciec z czyjąś torebką albo wziąć całkiem sporo kwiatów/zniczy w celu powtórnej sprzedaży - to jest problem, który w sumie nie wiadomo jak ugryźć. Z tego względu najłatwiej byłoby się postarać o zamykane i monitorowane boxy na rowery z U-kształtnymi stojakami przy każdej bramie cmentarza - na wólce jest o tyle łatwo, że tam jest mnóstwo miejsca.

Może pośrednim wyjściem akceptowalnym dla obydwu stron byłoby posiadanie przepustki na wjazd, podobnej do tej, jaką można wyrobić na samochód, tylko tańszej/bezpłatnej, którą trzeba byłoby okazać przy wjeździe i wyjeździe z terenu cmentarza, lub obowiązek okazania dowodu osobistego po prostu - wjazd jest od strony ul. Wóycickiego na wschód od bramy głównej

Skoro można wjechać samochodem, to i rowerem powinna być taka możliwość. Nikt mi nie powie, że rowerem dałbym radę wywieźć więcej niż SUVem w bagażniku :P

Po drugie, jakoś ne chce mi się wierzyć, bo to właśnie cykliści byli problemem. Tysiące pieszych niby nic nie może wynieść?

Po trzecie, skoro rowerzyści są takim problemem (jakoś mi się w to nie chce wierzyć, bo rowerem ciężko się wozi jakiekolwiek kwiaty wianki itp), to ja z wielką chęcią okażę dowód osobisty i dam sobie wypisać imienną przepustkę, którą później oddam przy wyjeżdżaniu. Mogę nawet wyjechać tą samą bramą, by Pan Ochroniarz nie miał wątpliwości ;) Tak jak autem.

Po czwarte - nie planuje brać dużej sakwy, więc to co wiozę i wywożę będzie dość dobrze widoczne. Tak na wypadek, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości :)

Po kolejne, skoro jestem kryminalistą, a mogę wejść pieszo, to mogę wynieść to co bym chciał wywieźć rowerem.


Zresztą o tym zakazie wjazdu to już z trzeci rok słyszę. Zawsze wjeżdżałem bez problemu, więc widać ten pomysł się nie sprawdził. Kradzieże też nie ustały. Czyli to nie jest dobre rozwiązanie problemów cmentarza.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lis 2011, 11:34:51 »
W sprawie wjazdu rowerów na Cmentarz Komunalny Wólka Węglowa była już korespodencja (vide: strona www Zielonego Mazowsza). Szkoda tylko, że nikt (w szczególności tak zacna instytucja, jak ZM) nie wsparł działań przeciwko dyskryminowaniu roweru na wjeździe, chociażby na przepustkę, na CKWW.

Wracając jednak do tematu, mam prośbę o podanie numeracji, gdzie znajduje się grób Oćca.

Jak będę w okolicy, chętnie tez zapalę lampkę.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lis 2011, 11:42:19 »
Pewien zmarły tragicznie kolarz został upamiętniony przez coroczne organizowanie maratonu rowerowego jego imienia. Można też w ten sposób wspomnieć Oćca - zrobić (nie kolejną Masę) wycieczkę/mini zawody terenowe.
AdrianSocho

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Lis 2011, 12:18:30 »
W sprawie wjazdu rowerów na Cmentarz Komunalny Wólka Węglowa była już korespodencja (vide: strona www Zielonego Mazowsza). Szkoda tylko, że nikt (w szczególności tak zacna instytucja, jak ZM) nie wsparł działań przeciwko dyskryminowaniu roweru na wjeździe, chociażby na przepustkę, na CKWW.

Wracając jednak do tematu, mam prośbę o podanie numeracji, gdzie znajduje się grób Oćca.

Jak będę w okolicy, chętnie tez zapalę lampkę.

Kwatera S-IX-1 rząd 5 grób 24
W tym sektorze: http://maps.google.pl/maps?msid=202797034552827948826.0004b0aa778c73effb170&msa=0&ll=52.297273,20.893807&spn=0.001542,0.004672&t=h&z=18&vpsrc=6
« Ostatnia zmiana: 01 Lis 2011, 14:08:09 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Lis 2011, 14:50:08 »
Kwatera S-IX-1 rząd 5 grób 24

Szkoda, że nie przeczytałem przed wyjazdem, bo bym nie musiał Seby i Pimpfa męczyć telefonami. Ale w każdym razie trafiliśmy.

Problemów z Ochroną też nie było. W ogóle ochrony nie widziałem na oczy. I Policja super miła. Uśmiechają się, pomagają, spokojnie pozwalają wjechać pod te wszystkie zakazy wjazdu dotyczące aut, niektórzy nawet się witali ;) Zero problemów mieliśmy z Ich strony, jak zwykle zresztą.

Później jeszcze wybrałem się na Bródnowski. Ale to już prywatnie, sam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Lis 2011, 19:45:43 »
Policja była nad wyraz uprzejma i uśmiechnięta :)

Rano1

  • Gość
Odp: Zapalmy Mu lampkę... [i][i][i]
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Lis 2011, 21:38:28 »
Policja była nad wyraz uprzejma i uśmiechnięta :)
Warszawskiej Masy Krytycznej czar