Autor Wątek: Przejazd Krawężnikowy  (Przeczytany 15250 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Przejazd Krawężnikowy
« dnia: 12 Wrz 2016, 13:59:12 »
Zbieram "typy" na Przejazd Krawężnikowy w Śródmieściu.  Uszkodzenia nawierzchni, poprzeczne uskoki, za głębokie rynsztoki, wystające krawężniki, zapadliska w nawierzchni, złe wykonanie DDR.
Zbieram "typy" tu i na FB. Proszę o dokładny opis uszkodzenia/bubla i link do mapy góglowej.


ps.
Proszę o dokładne opisy, ponieważ wszystko wskazuje na to, że tym razem nie pojadę jako przedstawiciel Masy. Lekarz, ten co mi nogę zszywał, zabronił, nastraszył. Stąd potrzebny dokładny spis, żeby mógł ktoś za mnie i żeby nic nie umknęło....

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrz 2016, 14:19:58 »
http://goo.gl/OZIIRq

Przy rondzie koło Arkadii jest wystający ponad powierzchnię krawężnik, wgryzający się na kilkanaście cm wgłąb DdR... Jadąc od wiaduktu i skręcając w prawo można się o niego wyłożyć.


« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2016, 14:24:33 wysłana przez mp0011 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrz 2016, 16:35:28 »
Hmmm... kiedy? Chętnie bym się dołączył.

Co do lokalizacji - mój typ to oczywiście niezawodna Świętokrzyska, włącznie z odnogami prowadzącymi na pasy w Emilii Plater.  Nie pamiętam, które dokładnie, ale jak jechałem, to na pewno rowerem telepało przy podjeżdzaniu z większą prędkością, co wskazuje, że mimo tysiąca poprawek wciąż nie jest tam dobrze.
Na pewno za wysoki krawężnik jest też na końcu ddr wzdłuż Ujazdowskich (na pl. Trzech Krzyży).

Nie wiem czy poprawili przejazdy rowerowe na Marszałkowskiej, z tego co pamietam to chyba jednak nie wszystkie, ale też nie bywam tam zbyt często. Może inni lepiej powiedzą.

Na pewno problem jest z nawierzchnią na Koszykowej, ale to już zgłaszałem do ZDM, a sama Koszykowa idzie zdaje się niedługo do frezowania, więc nie ma o co kruszyć kopii.


Szkoda, że zajmujemy się tylko krawężnikami - bo nawierzchnia DDR na Topiel, Browarnej i Kruczkowskiego (plus odcinek przez Park) woła o pomstę do nieba. Na Mariensztacie jest dodatkowo problem z betonowymi słupkami, które okresowo dziwnie "migrują" na środek ddr.
Podobnym problemem jest rondo Babka - nawierzchnia słaba, a czas przejazdu wokoło ronda taki, że rower sam zjeżdża na jezdnię z ddrki :D
Możnaby też poruszyć temat objazdu ddr wzdłuż Wisły (aktualnie zdaje się znowu nieciągły na Powiślu) i jego jakości. Temat o tyle istotny, że te Bulwary to będą dłupać jeszcze z 5 lat pewnie sądząc po tym jak im szybko idzie :P
Parkowanie na Śwętokrzyskiej, Noakowskiego czy pasach na Emilii Plater to też wracający temat. Zwłaszcza Noakowskiego to jest zdaje się temat dzielnicowy (choć mogę się mylić). Niech się nie wykręcają SM, tam wszedzie dawno powinny być słupki lub inne "fizyczne" bariery przeciw autom nielegalnie parkujących.
Wraca temat nawierzchni - na kilku ulicach w ramach remontu połozono bruk (np. Poznańska). Dobrze byłoby wiedzieć, czy chcą nam napsuć krwi także w innych miejscach.

Warto też zapytać jak (im) nie idzie wdrażanie kontraruchu, w tym projektów z Budżetu Obywatelskiego :D
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2016, 16:40:18 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrz 2016, 18:06:09 »
Raffi, litości, prosiłąm DOKŁADNE  opisy, z linkami lokalizacyjnymi - jestem uziemniona po piątkowym wypadeczku i nie pojadę w teren, szukać z enigmatycznego opisu

Po kolei - Świętokrzyska, KTÓRE przejazdy?

Ujazdowskie + plac 3xxx - nie ma wysokiego krawężnika, bo DDR kończy się na powierzchni chodnika
A przejazd 3xxx w poprzek Ujazdowskich w tym miejscu jest zrobiony bezrynsztokowo.... więc o które miejsce Tobie chodzi?

Marszałkowska - które uliczki? nazwy?
(tu dołożę swoje: dzioby parkujących, zakręty 90 stopni przy Koszykowej i plac konstytucji - ciągłość

Nawierzchnia Koszykowej? czy chodzi Ci o pasy?, cały odcinek do frezowania? od niepodległości do Raszyńskiej?

nie tylko krawężniki, nawierzchnia też, zapisuję więc DDR na Topiel, Browarnej i Kruczkowskiego (plus odcinek przez Park)
Mariensztat też

Rondo Babka - czy wszystkie rynsztoki? (bo na czas przejazdu/światła to ta impreza akurat nic nie załatwi)

reszta potem, z tym że generalna uwaga - my się zajmujemy infrastrukturą rowerową, a nie ulicami wykorzystywanymi przez rowerzystów

« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2016, 18:15:11 wysłana przez jolajola1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrz 2016, 21:32:52 »
Po kolei - Świętokrzyska, KTÓRE przejazdy?

Mogę Ci podać w okolicach czwartku-piątku. Wtedy będę tam jechał i mogę wynotować dokładnie.


Ujazdowskie + plac 3xxx - nie ma wysokiego krawężnika, bo DDR kończy się na powierzchni chodnika
A przejazd 3xxx w poprzek Ujazdowskich w tym miejscu jest zrobiony bezrynsztokowo.... więc o które miejsce Tobie chodzi?

Kończy się na powierzchni chodnika jakieś 50-100cm od jezdni, ale to nie znaczy, że nie trzeba móc stamtąd zjechać na jezdnię lub wjechać na ddr z jezdni. To, że leniwi drogowcy spaprali i nie zrobili do końca nie usprawiedliwia partactwa z krawężnikiem, który ma tam z 2-3cm wysokości. Chodzi mi o południowo/wschodni narożnik skrzyżowania, koniec właściwej ddr. Bo wjazdu w poprzek Ujazdowskich to nie użyłem ani razu, nie wiem jak tam jest.

Marszałkowska - które uliczki? nazwy?
(tu dołożę swoje: dzioby parkujących, zakręty 90 stopni przy Koszykowej i plac konstytucji - ciągłość

Hoża i Wilcza? Jeżdżę tam rzadko, niech Ci ktoś jeszcze potwierdzi. Na pewno Nowogrodzka jest ok, Żurawia też.


Nawierzchnia Koszykowej? czy chodzi Ci o pasy?, cały odcinek do frezowania? od niepodległości do Raszyńskiej?

Głównie odcinek z sierżantami, Raszyńska do Lindleya. Ale - jak pisałem - ZDM już ma w planach frezowanie tamże.
Natomiast warto by powalczyć o poprawne namalowanie "sierżantów" (P-27), bo obecnie są zbyt blisko krawężnika i miejsc parkingowych - sugerują sposób jazdy, który jest niebezpieczny i prowadzą po największych dziurach.


nie tylko krawężniki, nawierzchnia też, zapisuję więc DDR na Topiel, Browarnej i Kruczkowskiego (plus odcinek przez Park)
Mariensztat też

Jak nawierzchnia też, to ddr na JP2 od Feminy do Babki. Do dupy jest i nawierzchnia, i geometria, i widoczność. Krawężniki być może też. Nie jeżdżę tam, niech ci jeszcze potwierdzą bywalcy.


Rondo Babka - czy wszystkie rynsztoki? (bo na czas przejazdu/światła to ta impreza akurat nic nie załatwi)

reszta potem, z tym że generalna uwaga - my się zajmujemy infrastrukturą rowerową, a nie ulicami wykorzystywanymi przez rowerzystów

Rynsztoki, ale o sygnalizacji też bym napomnkął. Albo nawet więcej niż napomknął. Po pierwsze dlatego, by wiedzieli i nie mogli mówić, że nikt im nie narzekał na to. Po drugie to wstyd by przejazd przez jedno skrzyżowanie trwał 10 minut, a tak tam bywa w niektórych relacjach! Po trzecie dlatego, że ruch rowerów tam rośnie i momentami już rowery nie mieszczą się na wysepkach. A po czwarte dlatego, że wysepki te są tak krótkie, że na niektórych normalny rower nie mieści się i musi wystawać na jezdnie - tymczasem czerwone są tam tak ustawione, że nie ma możliwości by na tych wysepkach trafić na zielone i nie stać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrz 2016, 23:47:45 »
NO NIE!
Cytuj
Mogę Ci podać w okolicach czwartku-piątku. Wtedy będę tam jechał i mogę wynotować dokładnie.
na środę, połówkę czasu pracowego w urzędach, czyli najpóźniej do 14, muszę przesłać gotową mapę z opisami.. więc na nic mi/nam się nie przydasz

więc ogarnę Marszałkowską innymi Masowymi rowerzystami

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2016, 10:04:30 »
Miodowa, zakończenie pasa rowerowego w kierunku starówki, zakłębienie w asfalcie w którym podczas opadów zbiera się woda.
http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=rowery&L=PL&X=7500754.96818752&Y=5790350.795385042&S=13&O=d_szybka_podklad_orto&T=0500400800xB3

edit:
Waryńskiego/Pole Mokotowskie krzewy przy pomniku Jazdy Polskiej ograniczają widoczność przy skręcaniu z Waryńskiego w główną aleje parkową. Wymagana zamiana krzewów na niskopienne, lub inną roślinność (może jakieś kwiaty?) - nasadzenia ZOM robi na jesieni.
http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=rowery&L=PL&X=7501008.376594263&Y=5786983.010526282&S=12&O=d_szybka_podklad_orto&T=0500400800xB3
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2016, 10:53:16 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrz 2016, 10:09:11 »
Miodowa, zakończenie pasa rowerowego w kierunku starówki, zakłębienie w asfalcie w którym podczas opadów zbiera się woda.

Warto? Wiadomo, że ulica i tak idzie do przebudowy i to się zmieni wszystko tam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrz 2016, 10:13:15 »
Miodowa, zakończenie pasa rowerowego w kierunku starówki, zakłębienie w asfalcie w którym podczas opadów zbiera się woda.

Warto? Wiadomo, że ulica i tak idzie do przebudowy i to się zmieni wszystko tam.

Wiem, ale myślę, że warto niezależnie od przebudowy. Cały wylot z pasa jest zalany wodą - mi to nie przeszkadza, bo wyjeżdżam sobie do lewej krawędzi jezdni, ale część rowerzystów zjeżdża na chodnik (nigdy nie wiadomo co jest pod lustrem wody)


IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrz 2016, 10:59:42 »
To co prawda nie uszkodzona nawierzchnia, ale:
Brak miejsca na akumulacje rowerzystów - konieczna zmiana cyklu świateł.
Prac na Rozdrożu.

http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=rowery&L=PL&X=7501717.307572213&Y=5787266.832383945&S=13&O=d_szybka_podklad_orto&T=0500400800xB3
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrz 2016, 11:18:44 »
Wszystkie krawężniki na przejazdach na skrzyżowaniu Nowowiejskiej i Waryńskiego. Może nie wystają jakoś szczególnie, ale rynsztoki z łupanej kostki kamiennej dają się odczuć.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrz 2016, 16:05:38 »
Raffi, koniec DDR Ujazdowskich na placu 3xxx jest prawie gładki   :P  żadne tam 2 czy 3 cm, 1 cm w najwyższym miejscu jest


Marszałkowska, przedeptałam dziś pieszo Wspólną i Hożą, wydawało mi się ok. Czy może ktoś dokładnie obejrzeć pozostałe przejazdy Marszałkowskiej?
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2016, 16:16:29 wysłana przez jolajola1 »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrz 2016, 16:46:29 »
Raffi, koniec DDR Ujazdowskich na placu 3xxx jest prawie gładki   :P  żadne tam 2 czy 3 cm, 1 cm w najwyższym miejscu jest
...
chodzi o to jak się domyślam https://goo.gl/maps/3DaAemCZYWy
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przejazd Krawężnikowy
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrz 2016, 18:15:31 »
Czy może ktoś jutro sprawdzić to miejsce?
wylot Dawidowskiego na Słomińskiego
tam jeszcze wczesnym latem było zapadlisko + wystający krawężnik, a wieczorem akurat w to miejsce pada cień wiaduktu... ale może naprawione w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, bo zgłaszałam

https://www.google.pl/maps/place/Balonowa,+Warszawa/@52.2579435,20.995387,3a,75y,113.32h,79.65t/data=!3m7!1e1!3m5!1s_wMvo4kUk_fXkVw05aNjAg!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D_wMvo4kUk_fXkVw05aNjAg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D178.33511%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4719332d39405ccb:0x5bd00fb3828c0bb6!8m2!3d52.1941149!4d20.9992801