Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009  (Przeczytany 40592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Gru 2009, 18:52:44 »
To dopero będzie ciekawie, ale masa musi trwać ok 5 xD
Co do tego piątku, ma padać deszcz. :/

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Gru 2009, 19:34:56 »
ICM twierdzi (COAMPS), że będzie to raczej mały deszcz i przestanie padać jeszcze przed 18. no cóż, pożyjemy, zobaczymy ;-)

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Gru 2009, 00:50:30 »
Mogło by wogóle nie padac... myśle ze wiekszosc wolało taki mróz i śnieg niż taka chlape jak teraz :/ Ale no cóź... :(

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Gru 2009, 01:23:13 »
e tam, później fajna gołoledź będzie xd
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

michal1o2

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Gru 2009, 15:55:40 »
no będzie :) ja napewno będe chyba ze rower mi nie pozwoli ale mam nadzieje ze będzie dobrze:) Wesołych Swiąt

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Riksza na Masie?
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Gru 2009, 23:27:39 »
generalnie pogoda pozwala na zabranie na Masę rikszy, ale potrzebna jest pomoc w godz. 15-18 do przyprowadzenia rikszy na pl. zamkowy. Później są już osoby do pomocy, chociaż nie zaszkodziłoby jakby było ich więcej.
Na zgłoszenia czekam do jutra rano, żebym wychodząc z domu wiedział czy brać ze sobą wyposażenie do rikszy.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Gru 2009, 01:44:59 »
Masa już dziś :) Ja wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia na masie :D

juri

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #82 dnia: 25 Gru 2009, 09:29:37 »
zapowiada się Wodna Masa Krytyczna ;) Zobaczymy, czy choćby setka dopłynie na miejsce startu :P

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #83 dnia: 25 Gru 2009, 11:48:11 »
ICM zapowiada, że na masie już nie będzie padać :)
Ciekawe ile będzie osób i czy będzie jakaś niespodzianka na tej masie ;)

panda

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #84 dnia: 25 Gru 2009, 21:37:47 »
Dzisiejsza mase mozna zaliczyc do naprawde udanych  :)
Cieplo, duza frekwencja i predkosc srednia na poziomie 13 km/h

Szczesliwego nowego roku dla wszystkich rowerzystow!

juri

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #85 dnia: 25 Gru 2009, 21:43:39 »
ICM zapowiada, że na masie już nie będzie padać :)

no i proszę, spełniło się co do joty:>

Dzisiejsza mase mozna zaliczyc do naprawde udanych  :)

i z tym też trudno się nie zgodzić. chyba najlepsza masa w tym roku - duża we tym zasługa rikszy. Na całe szczęście Skelerowi nie udało się trafić na żadną kolędę a sam śpiewał tylko przez chwilę  ;D

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Gru 2009, 22:38:52 »
Mi też się masa podobała. Spokojnie było, brak pieszych w peletonie. Tempo też ok. I było 152 osoby. ;-)

ALE:
Widziałam osobę, która jechała na kolarce slalomem trasą W-Z i za tunelem wjechała w innego rowerzystę i nie mogła szybko wyjąć kolarki z jego błotnika od górala.
Po drugie kolejna brawurowa jazda innego rowerzysty skończyła się jego upadkiem.

LUDZIE MYŚLCIE I UWAŻAJCIE NA INNYCH!!!

A po kolejne, wjechał we mnie znajomy organizator. Jadąc ul. Targową kilka metrów przed wiaduktem kolejowym zaczął zjeżdżać w prawą stronę wprost na mnie. Nie wiem czy mnie nie zauważył czy co ( jechał poziomem a ja kolarka ) mimo iż byłam wyżej i bardziej widoczna od niego wjechał we mnie i zaczepił noga(?) o mojego baranka na kierownicy. Odbiłam na prawą stronę chcąc uniknąć upadku, jednak nie udało się. Poleciałam na prawą stronę i uderzyłam lekko głową w asfalt. Na szczęście nic poważnego mi się nie stało bo miałam kask na głowie, bez niego byłoby nieciekawie. Scentrował mi koło i rozwalił tylną lampkę. Musiałam też założyć łańcuch, który mi spadł. Niestety po tym jak we mnie wjechał nie zainteresował się tym co się stało i szczęśliwy pojechał dalej niestety bez licznika, który mu odpadł przy najechaniu na mnie. A ja musiałam gonić peleton, gdyż wypadek miał miejsce prawie na samym końcu masy.

Brak mi słów na opisanie tego jak się poczułam. Bardzo się zawiodłam na tej osobie.

Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #87 dnia: 25 Gru 2009, 23:57:47 »
Widziałam osobę, która jechała na kolarce slalomem trasą W-Z i za tunelem wjechała w innego rowerzystę i nie mogła szybko wyjąć kolarki z jego błotnika od górala.

potwierdzam, akurat obstawiałem ulicę obok i trochę minęło zanim ich rowery udało się rozczepić. nie udało się dotrwać do radiowozu zamykającego, ale trochę było z tym kłopotów. niestety takie sytuacje to problem nie tylko dla właścicieli szczepionych rowerów, ale także innych uczestników peletonu, przed którymi nagle pojawia się taka parka. warto w takiej sytuacji, o ile jest to w miarę możliwe, po prostu zejść na chodnik, zabrać ze sobą rowery i tam dalej wojować... (jeśli widzimy, że zajmie to dłuższą chwilę). już pomijam np pompowanie dętek na ulicy...

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Gru 2009, 09:12:04 »
A po kolejne, wjechał we mnie znajomy organizator.

Moim prywatnym zdaniem to powinniście sobie o tym porozmawiać, może trzeba podjąć kroki żeby takie rzeczy się nie zdarzały? W którejś poprzedniej Masie ktoś z zabezpieczenia w podobny sposób załatwił Katjuszę....
AdrianSocho

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 grudnia 2009
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Gru 2009, 11:16:57 »
Pierwsza Masa na której widziałam wyłącznie pozytywne reakcje ludzi. Uśmiechy, machanie, klaskanie - aż miło się jechało ^^ Tempo przyzwoite, nawierzchnia na ogół dobra [przynajmniej pogodowo, nie mówię o bruku ;)] i dużo czap mikołajowych - gdzie się spojrzało, tam jakaś była ^^