Autor Wątek: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu  (Przeczytany 9285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« dnia: 02 Lip 2011, 20:20:50 »
@Kaczor - chyba mnie nie zrozumiałeś. Dla PoRDu prędkość dozwolona to zupełnie inna sprawa niż praktyczna prędkość przy której możesz się czuć BEZPIECZNIE na drodze. Gdybyś posiadał np skuter czy motoroower i mogł utrzymać na nim powiedzmy 50 km/h - sam zobaczyłbyś, że im większa prędkość a mniejsza różnica prędkości miedzy samochodami jadącymi obok Ciebie a Tobą - tym większe poczucie bezpieczeństwa. Tym mniej niebezpiecznie wyprzedzających kierowców, mniej zajeżdżających drogę etc.


To nie jest też wyganianie z jezdni. To jest moja prywatna rada, aby przy pewnych prędkościach nie starać się brać udziału w normalnym ruchu miejskim, gdyż wówczas ten ruch się blokuje. A sam dobrze wiesz, jacy kierowcy są wobec tych, których uznają za blokujących ruch, jak na nich reagują - dobrze też wiesz, że przestają wtedt zwracać uwagę na szczegóły w stylu "bezpieczny dystans podczas wyprzedzania".


To twoja sprawa czy jedziesz chodnikiem czy jezdnią - ważne jest to, abyś się czuł bezpiecznie. Ja bym wolał jednak jechać te 25-30 niż pchać się w szczycie 15-20 km/h bo wówczas staję się blokującym ruch dla innych. I patrz wyżej. To jest wybór tylko jadącego - czy on lubi być wyprzedzany na gazetę, czy traktowany jak każdy inny pojazd. A nie o to czy sie jest słabeuszem... LOL. (no ale jak widać, tu się pojawiają chyba jakieś delikatne kompleksy przedpiszących......)
"Wiekszość rowerzystów" - akurat ci, których ja spotykam na jezdni to są osoby, które są w stanie dotrzeć do tej magicznej prędkości "30" i sprawnie ją utrzymują nawet na dłuższym dystansie.
Pokazywanie mediom - tak, ale  - czy bierzemy pod uwagę to, że może to być niebezpieczne? Pomijając fakt, że kierowca widząc kamerę zachowa się zupełnie inaczej, niż wtedy gdy jej nie ma/nie widzi. Na Al.Krakowskiej wystarczyło wyjąć komórkę i nakierować na nadjeżdżających i już się grzecznie zatrzymują przed przejściem dla pieszych. Także sądzę, że nagrywanie trochę poootraaaaa... Zanim złapiecie to co chcecie... ;)


To co mam, lub czego nie mam po lewej stronie, nie wpływa na to co piszę, wszystko to co kiedykolwiek tutaj napisałem jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem.


@Raffi - a czym będą latać za nami dziennikarze? Bo mam dziwne wrażenie, że nie będą to rowery, ale pojazdy silnikowe, dla których utrzymanie i 50 km/h jest bezproblemowe. Marudzenie i narzekanie - weź mi przypomnij kto tak głośno marudził podczas ostatniej WMK na wszystko dookoła, w tym i na muzykę z nowej platformy? ;P I jeśli chodzi o to co Ty widzisz lub nie - najwyższy czas się przejść do okulisty. Najwyższa pora.


A jeśli chodzi o mojego SLRa - 45cm siedzenia to zdecydowanie powyżej 40cm, więc na pewno nie jest to low racer. Czas do okulisty. Po drugie, nie podniecam sie nim, tylko stanem polskich dróg, w szczególności ulic. I po trzecie - czy kiedykolwiek słyszałeś abym się chwalił nowym rowerem? Nie? Bo ja doskonale pamiętam co bylo jak przyjechałem na VG3 na WMK 2 lata temu. Kto mi go niemalże wyrwał z rąk i pojeeechał kręcić kółka przy Kolumnie :>>>>> TAK! To byłeś TY! Ale widocznie w tym roku byłeś zbyt zajęty, prawda? :>>> Ale to nic, nie przejmuj się, chętnie uzyczę, pocieszysz się rowerem :)


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lip 2011, 21:09:36 »
Storm błagam ciebie.
Wyprzedzanie na gazetę to nie wina zbyt wolno jadących rowerzystów, tylko zbyt szybko i nieostrożnie jadących kierowców.
 
Właśnie próbuje sobie wyobrazić Policjanta który tłumaczy rowerzyście że został potrącony bo jechał za wolno, bo po Warszawie jeździ się szybko.
 
Zresztą zapowiada się że będzie ślisko :(
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lip 2011, 21:39:22 »
Storm błagam ciebie.
Wyprzedzanie na gazetę to nie wina zbyt wolno jadących rowerzystów, tylko zbyt szybko i nieostrożnie jadących kierowców. Właśnie próbuje sobie wyobrazić Policjanta który tłumaczy rowerzyście że został potrącony bo jechał za wolno, bo po Warszawie jeździ się szybko.


Ja ciebie również @qwerJA błagam. Nie pisz głupot, kiedy (chyba?) każdy dookoła ciebie wie, że jest przepis, który pozwala na karanie mandatami osoby blokujące ruch kołowy, jak również to, że im mniejsza róznica prędkości między samochodem a rowerem tym mniejsze chęci kierowcy samochodu do wyprzedzenia go. A co za tym idzie mniejsze niebezpieczeństwo spotkania się z gwałtownymi manewrami, wyprzedzaniem na gazetę itd.


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lip 2011, 22:18:56 »
Storm błagam ciebie.
Wyprzedzanie na gazetę to nie wina zbyt wolno jadących rowerzystów, tylko zbyt szybko i nieostrożnie jadących kierowców. Właśnie próbuje sobie wyobrazić Policjanta który tłumaczy rowerzyście że został potrącony bo jechał za wolno, bo po Warszawie jeździ się szybko.


Ja ciebie również @qwerJA błagam. Nie pisz głupot, kiedy (chyba?) każdy dookoła ciebie wie, że jest przepis, który pozwala na karanie mandatami osoby blokujące ruch kołowy, jak również to, że im mniejsza róznica prędkości między samochodem a rowerem tym mniejsze chęci kierowcy samochodu do wyprzedzenia go. A co za tym idzie mniejsze niebezpieczeństwo spotkania się z gwałtownymi manewrami, wyprzedzaniem na gazetę itd.

Jadąc rowerem 15 - 20 km/h nie blokuję ruchu tylko jestem w ruchu.
Fakt głównymi arteriami gdy nie ma korków zazwyczaj jadę 30- 40 km/h, ale rzadko się to udaje bo jak jest korek to kierowcy jadą 10 - 15 km/h i BLOKUJĄ RUCH !!!!  :D :D ;D
 
A poważnie, to nie każdy zawsze ma ochotę jechać szybko, bo jest na przykład zmęczony, otyły albo stary.
Właśnie wyobrażam sobie jak pan Policjant wypisuje mandat starszemu panu bo jechał za wolno na rowerze i BLOKOWAŁ RUCH !!!!  :D :D ;D
 
'' panie to jest Warszawa, tu jest stolica, tu się szybko jeździ, kup se pan motorynkę jak pan 30 nie wyciągasz ''

 
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2011, 22:40:41 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lip 2011, 22:19:30 »
@Raffi - a czym będą latać za nami dziennikarze? Bo mam dziwne wrażenie, że nie będą to rowery,

Najpewniej pieszo i dlatego też Twoja propozycja jest totalnie bez sensu.


Wyprzedzanie na gazetę to nie wina zbyt wolno jadących rowerzystów, tylko zbyt szybko i nieostrożnie jadących kierowców.
 
Właśnie próbuje sobie wyobrazić Policjanta który tłumaczy rowerzyście że został potrącony bo jechał za wolno, bo po Warszawie jeździ się szybko.

Święta racja.

To co pisze Storm to stara socjalistyczna szkoła bezpieczeństwa ruchu w stylu milicji obywatelskiej. Tam też obowiązywało prawo zwyczajowe ("Bo widzi pan, Towarzyszu, tu wszyscy jeżdżą szybko. Po co Pan tu łaził po pasach?") i radosne nadinterpretacje przepisów PoRD dokonywane przez tamtejszych funkcjonariuszy.

Gdyby cytowany artykuł PoRD traktować tak dosłownie jak Storm, to by nie wolno było w ogóle jeździć rowerem, bo zawsze na jezdni znajdzie się ktoś, kogo rower "spowolni", a więc utrudni mu ruch. A zwłaszcza Storm nie mógłby wyjechać z domu w Ożarowie, bo na krajówce to już w ogóle by strasznie łamał prawo blokując ruch... i to nawet tą pierdziawą, która osiąga 50km/h, bo na DK2 spoko kierowców jeździ i 120.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lip 2011, 22:49:45 »
@Raffi... Po pierwsze to nie towarzyszu, ale obywatelu :) Powinieneś o tym wiedzieć...
Reszty komentował nie będę, bo twoja wiedza na temat tego czym i jak mogę gdzie wyjechać z domu jest na tak żenująco powalającym poziomie, że komentuje się sama.
A o blokowaniu: (PoRD)
Cytuj
Art. 3.

1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.



I to by było na tyle........


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lip 2011, 23:24:39 »
@Raffi... Po pierwsze to nie towarzyszu, ale obywatelu :) Powinieneś o tym wiedzieć...
Reszty komentował nie będę, bo twoja wiedza na temat tego czym i jak mogę gdzie wyjechać z domu jest na tak żenująco powalającym poziomie, że komentuje się sama.
A o blokowaniu: (PoRD)
Cytuj
Art. 3.

1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.



I to by było na tyle........

Przepraszam, ale możesz mi jako prawnikowi (już z dyplomem) wytłumaczyć jak przytoczony przez ciebie przepis odnosi się do ferowanej przez ciebie tezy że rowerem to nie wolno jechać po ulicy wolniej niż 15 km/h.
Bo odnoszę wrażenie że przed żadnym sądem byś nie udowodnił winy (a nawet przyczynienia się) rowerzysty, który został potrącony bo jechał 15, a nawet 10 km/h.
 
Rower, nawet ten elektryczny to nie motocykl, nie można stawiać rowerzystom wymagań, które nawet dla mnie ze względu na takie zwykłe zmęczenie po długiej trasie mogą być trudne albo nadmiernie uciążliwe do spełnienia, wszak ,, Impossibilium nulla obligatio est'' .
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2011, 23:30:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lip 2011, 23:36:58 »
o blokowaniu: (PoRD)
Cytuj
Art. 3.
1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

Wiesz, że coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. Tu nigdzie nie jest napisane, że jazda rowerem poniżej jakiejś prędkości jest blokowaniem ruchu. Tą część o tym, że rower blokuje gdy jedzie poniżej XX km/h sobie radośnie dośpiewałeś, w PoRD jej nie ma.

Co więcej, tam gdzie zarządca ruchu nie życzy sobie zbyt wolnych pojazdów na danej drodze, stawia znak C-14 "prędkość minimalna" wskazując najmniejszą prędkość z jaką wolno na danej drodze jechać. I TYLKO wtedy nie wolno Ci jechać poniżej tej prędkości.

Także zanim zaczniesz ludziom narzucać swoją interpretację jakiś przepisów i domagać się by łamali prawo jadąc chodnikiem, sprawdź jak się to ma do rzeczywistości. Za art 3 jest jeszcze duuuużo ciekawej lektury ;)

Raffi Pozwoliłem sobie podzielić wątek, co by nie śmiecić sprawami interpretacji przepisów w temacie akcji.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2011, 23:45:53 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lip 2011, 11:19:01 »
Tą część o tym, że rower blokuje gdy jedzie poniżej XX km/h sobie radośnie dośpiewałeś, w PoRD jej nie ma.
No właśnie ty teraz mi próbujesz wmówić coś, czego NIGDY NIE NAPISAŁEM I NIE POWIEDZIAŁEM.
Pisałem natomiast o tym, że im mniejsza różnica prędkości między samochodem a rowerzystą tym lepiej dla tego drugiego - mniej szans na gwałtowne i niebezpieczne manewry ze strony kierowcy cięższego pojazdu.


@qwerJA - pracowałem kiedyś w kancelarii prawnej (widziałem jak wygląda to praFFFo tworzone przez prawniczkufff) i na twoim miejscu nie chwaliłbym się tym, że jesteś prawnikiem bo chwały ci to na pewno nie przynosi...... ;>>>


Z mojej strony EOT.



Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lip 2011, 13:26:31 »
Qrde, jak czytam takie dyskusje, to odechciewa mi się uczestniczyć w życiu tego forum, jak babcię kocham. Ludzie, cieszcie się jazdą na rowerze, banan na gębę i do przodu, a nie rozbierajcie wszystko na czynniki pierwsze, bo... szkoda życia na pierdoły!!!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lip 2011, 13:27:01 »
Storm - czy jak powiem/zrobię cokolwiek, co Ci się nie spodoba, zostanę eFFFFFeliną?

Woydzio

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lip 2011, 13:53:31 »
Qrde, jak czytam takie dyskusje, to odechciewa mi się uczestniczyć w życiu tego forum, jak babcię kocham. Ludzie, cieszcie się jazdą na rowerze, banan na gębę i do przodu, a nie rozbierajcie wszystko na czynniki pierwsze, bo... szkoda życia na pierdoły!!!
Dobra, czemu na tym forum nie ma opcji "Lubię to"?  ;)
Storm - czy jak powiem/zrobię cokolwiek, co Ci się nie spodoba, zostanę eFFFFFeliną?
Być może... Ale w takim razie Storm już dawno powinien zostać sTTToooRRRmmEEEEEEEmmmmmmmmmmmmmmmmm .  :P
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lip 2011, 19:08:56 »
@Lakiana - nie. Są pewne zasady kultury, jest Netykieta. Osobiście nie przedrzeźniam niczyich ksywek, imion czy nazwisk w dyskusji bo uważam to za bardzo brudny chwyt, którego nawet Schopenhauer nie przewidział... To jest po prostu chwyt zdecydowanie poniżej pasa.


@Woydzio - jw. To tylko świadczy o tobie. Twojej kulturze, wychowaniu, stosowanych brudnych chwytach itd.


Woydzio

  • Gość
Odp: Prędkość minimalna a blokowanie ruchu
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lip 2011, 19:20:59 »
Miałem coś napisać, ale zmilczę. Pro publico bono.
Woydzio