Autor Wątek: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik  (Przeczytany 6173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« dnia: 06 Cze 2011, 21:16:51 »
Witam, jako że jakiś czas temu byłem dość aktywnym rowerzystą, ale jak wiadomo praca, spasły tryb życia, samochód służbowy itp. Człowiek się do wygodnego przyzwyczaja, no i dupa mi urosła ponad miarę a że zawsze byłem słusznej postawy (siłownia, itp) to zawsze ważyłem w okolicach 100, od pewnego czasu jednak postanowiłem się wziąć za siebie (gdy mi licznik wybił 115kg) i stąd moje pytanie, przeglądając allegro zobaczyłem różne cuda na kiju (od zawsze używałem starego poczciwego VDO C8) liczące kalorie, zjarany tłuszcz, podające temeraturę i inne "przydatne" informacje postanowiłem że wypadałoby albo skonstruować jakiś arkusz kalkulacyjny który by mi pomógł wyliczyć ile zjechałem kalorii ewentualnie zakupić jakiś niedrogi licznik który to liczy... Pytanie jaki?:)


Oczywiście wiem że za niedużą cenę będą to wartości przybliżone, ale może ktoś ma doświadczenie który w miarę sensownie to by wyliczył a kosztował nie dużo, ewentualnie może ktoś zna jakieś wzory na temat ilem bym spalił kalorii na rowerku jadąc z taka i taką średnią itp. itd. wiem że ma tu znaczenie różnica poziomów tętno itp. itd. ale wodotryski które to wszystko liczą zaczynają się od kilkuset złotych a tyle to ja na to nie chcę wydawać;)


Powiem tak że cena to do 100 pln (wiem że to "nie za dużo" ale znów nie chcę znów wozić na rowerze lekarza z aparaturą za kilkaset pln.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Cze 2011, 23:13:06 »
Jeśli wystarczą Ci kalorie ze średniej prędkości, to jest taka strona endomondo, gdzie można zapisywać trasy, prędkości i inne ciekawostki [albo trasę i czas przejazdu, a on sam wpisze średnią prędkość] i tam właśnie są podane spalone kalorie.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Cze 2011, 09:33:37 »
No niby stronka niczego sobie i może się nią bliżej zainteresuję, ale po wpisaniu czasu, trasy, wieku, wagi itp. itd. to i tak podaje że nie spaliłem żadnej kalorii.


A masz może wiedzę n/t takiego licznika co by to liczył, wiem że bez pulsometru to będą raczej "orientacyjne" wyniki, ale też algorytmy są różne i w niektórych orientacyjny to 10% różnicy a w niektórych to 60% :)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Cze 2011, 12:40:01 »
Jeśli mnie pytałeś, to nie mam wiedzy na temat licznika. Kalorie to dla mnie takie małe żyjątka, znajdujące się w jedzeniu. Jak witaminy ;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Cze 2011, 12:54:36 »
najprostsza metoda to wystarczy jadąć uzyskiwać jak najwyższą cyferkę tą przy której jest skrót km/h, i jak największą cyferkę i najdłuższą najlepiej tam gdzie jest zazwyczj skrót m. To podstawowe funkcje każdego licznika.
Im większe te cyferki i im częściej widzisz je przed oczami, tym więcej kalorii się wypala. Takie jest moje zdanie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Cze 2011, 14:29:48 »
A masz może wiedzę n/t takiego licznika co by to liczył

CatEye Velo8 liczy. Wiem, bo taki mam.

wiem że bez pulsometru to będą raczej "orientacyjne" wyniki, ale też algorytmy są różne i w niektórych orientacyjny to 10% różnicy a w niektórych to 60% :)

No właśnie, najlepsze wyjście to jednak pulsometr, bo one liczą na podstawie pracy serca a to daje lepszy pomiar niż prędkość, która zależnie od typu roweru może oznaczać spore zmęczenie, albo jazdę na lajciku.

Liczniki dają wyniki BARDZO BARDZO orientacyjne. W tym CatEye o którym pisałem wyżej to raczej będzie bliżej 60% niż 10.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Cze 2011, 12:28:22 »
A ktoś poleci jakiś dobry licznik z pulsometrem i pomiarem kadencji?


storm

  • Gość
Odp: Wzór na kalorie ewentualnie Licznik
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Cze 2011, 22:54:18 »
Powyższe pytanie jest już nieaktualne. Zaszalałem i zostałem właścicielem BC 1909 HR :] (moja kieszeń strasznie to odczuła). jedyny problem jaki jeszcze mam to coś nie działa mi kadencja, ale na poziomce nakierowanie czujnika na licznik to troszkę trudniejsza sprawa niż w pionowcu... :/