Autor Wątek: Wyrok na X-5 "Swoop II"  (Przeczytany 3685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Wyrok na X-5 "Swoop II"
« dnia: 14 Kwi 2013, 17:02:44 »
Właśnie wróciłem z szybkiego przeglądu technicznego SWB...
Powietrza nie ma za dużo w kołach i nie dostanie więcej bo zgubiłem przejściówkę do pompki.
Licznik też gdzieś się zgubił, choć tu akurat nie problem - i tak nie miał sprawnych baterii.
Dalej, farba schodzi tu i tam, ogólnie rama nadaje się do totalnego demontażu i renowacji... Strukturalnie jest ok, stal budowlana 2mm gruba prędko się nie zniszczy.
Karimatka z siedziska po latach użytkowania ostatecznie zaczęła się kruszyć w tempie światła - zdemontowana do kosza. Łańcuch naoliwiony i działa ok, choć ślady rdzy też widać na nim.

Jak na rower praktycznie nie serwisowany od zbudowania (2008), który był dość intensywnie wykorzystywany, także w zimie, do tego połowę życia sezonowany na balkonie - stan bardzo dobry i gdyby nie brak powietrza w kołach to by dzisiaj wyjechał na trasę.

Z drugiej strony widzę, że bez generalnego remontu się nie obejdzie, a po zdemontowaniu osprzętu z kolei mi się nie będzie chciało reanimować go do stanu SWB. Czas zaprojektować nowy rowerek - czasy "Swoopa II" są policzone: będzie zdemontowany w tym sezonie rowerowym. Kiedy powstanie nowa maszyna? Dużo zależy od stanu finansów moich, a tu prędko zapasu wielkiego nie będzie. Na szczęście nowy rower zbudowany przynajmniej częściowo przy pomocy dawcy X-5 nie będzie kosztować dużo (w 500PLN się powinienem spokojnie zmieścić).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem ramy X-5 (właściwie kompletnej - chcę tylko sobie tylne koło zachować) to jestem otwarty na propozycje...

(Fotki archiwalne nie obrazują stanu aktualnego)

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyrok na X-5 "Swoop II"
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwi 2013, 19:45:46 »
Przypomnij na jaki to wzrost było.

Ja co prawda nie potrzebuje, ale myślę np nad Izą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wyrok na X-5 "Swoop II"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwi 2013, 19:52:37 »
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad poprawą mojego WilPafa. Nie wykluczam też jego pocięcia i pospawania nieco inaczej. Eliminując błędy.
Czytając Twój post przyszło mi do głowy aby wykorzystując Twoją ramę i mój osprzęt z WilPafa zbudować coś nowego - lepszego.

Dlatego jestem żywo zainteresowany pojeżdżeniem Twoją poziomką na Masie Powstańczej 21 kwietnia zanim podejmę ostateczną decyzję. Wtedy też będziemy mogli porozmawiać o cenie.

PS. Przyjadę moim WilPafem... też dam pojeździć chętnym:)

PS. Mógłbyś mi wysłać na prywatną wiadomość Twoją cenę z osprzętem oraz za samą gołą ramę gdybym chciał wszystko przełożyć z WilPafa.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Wyrok na X-5 "Swoop II"
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2013, 20:56:52 »
Ja mam 180cm.
Długość nóg (standard podłoga-krocze): ok. 87cm.

Rama ma minimalnie przekrzywioną główkę ramy w bok, co powoduje na dłuższą metę ściąganie roweru w prawo. Jest zainstalowana na drążku specjalistyczna gumowa linka niwelująca siłę ściągającą do poziomu z grubsza zerowego w czasie jazdy (ale po podniesieniu przedniego koła i roweru do pionu skręca koło).

Rower jest kompatybilny z postawieniem w pionie na kole i bagażniku.

Nie mam pewności czy na MP2 dotrę ze sprawnym rowerem (na dniach się okaże), ale do mety przejazdu mam z domu 150m.

Fotki mogę w dzień porobić dokładniejsze, jeśli ktoś chce zbliżeń na elementy konstrukcyjne.

Waga tego cacka to 24kg (z piastą planetarną Sram S7 z tyłu).

Info dodatkowe o parametrach technicznych: http://kurzacz.cba.pl/?p=rowery&nr=5