Autor Wątek: Raport "Rowerem na zakupy"  (Przeczytany 3787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Raport "Rowerem na zakupy"
« dnia: 09 Wrz 2011, 13:23:50 »
Szukam osób chętnych do pomocy przy tworzeniu raportu "Rowerem na zakupy"
 
http://roweremnazakupy.wordpress.com/2011/09/01/juz-wkrotce-raport-%e2%80%9erowerem-na-zakupy%e2%80%9d/
 
Generalnie chodzi o zrobienie kilku zdjęć i notatek na temat stojaków rowerowych przy centrach handlowych i hipermarketach w Twojej okolicy (Bielany lub Bemowo lub Żoliborz)
 
Zainteresowanych proszę o kontakt na roweremnazakupy(małpa)gmail.com
 
pozdr,
Radek

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrz 2011, 13:51:07 »
A czemu tylko te 3 dzielnice ? :)
Komu w drogę temu rower.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz 2011, 14:08:34 »
Duzo dzielnic ma juz przydzielone osoby.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrz 2011, 14:15:33 »
Czy jest przewidziane jakieś honorarium?


Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrz 2011, 15:43:53 »
część dzielnic jest już przydzielonych, ale większość jest jeszcze nieobsadzona.
 
Zgodnie z podziałem forum zamieściłem tu informację na temat tylko części dzielnic.
 
Oczywiście honorarium nie jest przewidziane. Uprzedzając kolejne pytanie - kosztów benzyny również nie zwracam ;)
 
Pomoc będzie bardzo mile widziana
 
   

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrz 2011, 17:50:42 »
Popraw mnie, jeśli się mylę.
 
Chcesz, aby ktoś (rowerzyści) poświęcił swój czas, sprzęt (rower, aparat fotograficzny, komputer), jeździł po mieście, wykonał dla Ciebie jakąś pracę i zdał Tobie raport?
I nie zamierzasz nic zaoferować w zamian poza wdzięcznością?
 
To tak jakbyś chciał/musiał coś wykonać w pracy i szukał kogoś, komu możesz oddać to zadanie, bo i tak pracuje w tej firmie. To się nazywa "spychologia" ewentualnie "delegowanie zadań" i jest co najmniej nieetyczne.
 
Najpierw organizujesz jakąś akcję, publikujesz w internecie informację o przygotowaniu raportu, a potem szukasz chętnych.
I być może dzięki temu otrzymasz jakieś profity z tego tytułu (to tylko przypuszczenia).


Nie podajesz konkretnych informacji, typu:
- kto jest organizatorem akcji;
- po co jest ona organizowana;
- gdzie jej wyniki będą publikowane;

- co mają przedstawiać zdjęcia;
- w jakim mają być rozmiarze;
- jakie informacje potrzebujesz dotyczące sklepu (marketu);

etc.

Jeśli ja prywatnie chcę żeby ktoś, coś dla mnie zrobił, to zawsze proponuję mu wynagrodzenie z tego tytułu.
I nigdy nie robię czegoś na wyrost, a potem się zastanawiam dokładnie jak to zorganizować.


« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2011, 17:56:07 wysłana przez stanley »

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2011, 19:21:35 »
Część Twoich pytań wynika z tego, że nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać informacje w linku, który zamieściłem w wyjsciowym poście. Część zapewne z tego, że nie komunikowałem w sposób jednoznaczny jakie są założenia i cele przedsięwzięcia (pewnie dlatego, że wydawały mi się oczywiste).
 
A zatem odpowiadając na Twoje pytania:
 
1) kto jest organizatorem akcji: organizatorem akcji jest inicjatywa "Rowerem na zakupy". Inicjatywa ma charakter niekomercyjny, a jej celem jest przekonywanie  właścicieli i dyrekcje centrów handlowych, hipermarketów i sklepów do instalowania bezpiecznych i wygodnych stojaków rowerowych przed tymi obiektami
 
tę informacje znajdziesz tutaj: http://roweremnazakupy.wordpress.com/o-inicjatywie/
 
2) po co przygotowywany jest raport: Raport przygotowywany jest po to, aby nagłośnić problem braku odpowiednich miejsc do parkowania rowerów przy obiektach handlowych w Warszawie, ale również po to, żeby zbadać skalę problemu. W raporcie będą opisane miejsca przyjazne i nieprzyjazne rowerzystom wraz z podsumowaniem/statystyką, znają się tam również informacje o tym jaki stojak jest dobry a jaki zły oraz przybliżone zostaną załozenia akcji "Rowerem na zakupy"   
 
3) gdzie będą publikowane wyniki raportu: Raport "Rowerem na zakupy" jest działaniem realizowanym w ramach akcji "Rowerem na zakupy" i będzie publikowany na stronie/blogu akcji http://roweremnazakupy.wordpress.com/. Mam nadzieję, że zostanie on opublikowany również na stronie Zielonego Mazowsza, tak jak publikowane były tam wcześniejsze informacje o akcji "Rowerem na zakupy". Oczywiscie chciałbym też zainteresować raportem media lokalne i branżowe, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych działań w ramach inicjatywy "Rowerem na zakupy".
 
4) co mają przedstawiac zdjęcia/w jakim mają być rozmiarze/jakie informacje potrzebujesz dotyczące sklepu - to są szczegóły techniczne, które przekazuję osobom chcącym uczestniczyć w projekcie. W skrócie: zdjecia mają przedstawiać stojaki rowerowe przed sklepem (lub ich brak) a potrzebne informacje to takie, czy stojak umożliwia przypięcie ramy i jednego z kół U-lockiem, czy między stojakami jest odpowiednia odloegłość, czy stojaki nie są zbyt blisko ściany budynku itp.
 
5) Zapewniam Cię, że nie czerpię z tego "profitów". Inicjatywa ma charakter niekomercyjny, co napisałem w p. 1
 
6) Nic tutaj nie jest robione na wyrost, wbrew temu co sugerujesz. Jest kilka chętnych osób, które chcą w tym projekcie uczestniczyć i które są w stanie wykonać tę pracę, ale szukam dodatkowych chętnych, bo
 
a) w więcej osób raport powstanie szybciej
b) chcaiłbym zachęcić do włączenia się inne osoby - bo uważam, że generalnie inicjatywy tego typu oprócz pokazywania problemu "na zewnątrz" powinny też być skierowane "do wewnątrz" - czyli do samych rowerzystów i zachęcać do podejmowania działań na rzecz poprawy infrastruktury.     
 
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości. Uwagi o nieetyczności traktuję jako napisane z rozpędu.           

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrz 2011, 19:54:27 »
No i nie można było tak od razu.
Od razu przekaz jest bardziej czytelny. :)



Rozwiałeś (prawie) wszystkie moje wątpliwości.
Nie wątpię w słuszność akcji a także w to, że możesz nie czerpać profitów z akcji.


Akcję "Rowerem na zakupy" znam. Ba, nawet lubię ją na FB. ;)

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrz 2011, 20:04:55 »
No to super :)
 
Masz rację - powinienem jaśniej komunikować. Pewnie za bardzo w tym siedzę i pewne rzeczy wydają mi się oczywiste, a wcale takie nie są.
 
pozdr,
Radek

Drex

  • Gość
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrz 2011, 21:10:38 »
Ja bede mogl sie zajac tymi dzielnicami ale to dopiero jak sie wykuruje po wypadku i z powrotem dosiade roweru. kwestia tygodnia czy dwoch. Jesli jest chetny na wczesniejszy termin to niech bierze. ;)

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Raport "Rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrz 2011, 02:02:07 »
ok, dzięki - gdyby tego rejonu nie udało się zrobić w tym czasie - będę się kontaktował