Autor Wątek: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce  (Przeczytany 20302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Mar 2015, 23:03:36 »
Trudno w to uwierzyć ale Pani AS-R poparła w głosowaniu obecną Strategię rozwoju transportu
 http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/2BFD431C-89CB-4714-A226-37EDA63F53DE,frameless.htm

Podejrzewam że cała ta akcje może być typowym dla PO sposobem na granie emocjami. Postraszmy, że zabierzemy, a później się z tego wycofajmy. Rowerzyści  będą uważali że udało się im coś wywalczyć. Zadowolenie rowerzystów osiągnięte zerowym kosztem :D
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2015, 23:11:30 wysłana przez rowerozof »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Mar 2015, 05:17:42 »
Projekt " nowej" organizacji ruchu jest już gotowy więc raczej nie jest to gra emocjami. Był zresztą gotowy na kilka dni przed tym jak wypłynął na komisji infrastruktury w formie analizowanej propozycji. Teraz ew. można zakładać, że badają jak daleko mogą się posunąć bez reakcji ze strony zainteresowanych. 
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Mar 2015, 05:39:12 »
Mogą ,mogą społeczeństwo jest tak zastraszone i myślące tylko aby zeżreć jakiś kebab ochlać się jakiegoś podłego piwska i nic poza ,że PO ma otwarty kredyt na wszystko - przykład emerytury , dzieci do szkół , zabranie dodatku pogrzebowego i nie ważny opór jednostek . 
Utworzenie niby wybawcy rowerzystów i już niektórzy pieją z zachwytu jak im na Fb napisze jakieś nic nie znaczące zobowiązanie (którego i tak nie wykona).
Naiwność społeczeństwa jest zadziwiająca.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 13 Mar 2015, 23:03:16 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Mar 2015, 10:47:54 »
Jeszcze niedawno Pełnomocnik uważał, że w Warszawie jest tak super, że dobrym pomysłem jest likwidacja Masy. Myślę, że po ostatnich wydarzeniach nikt już nie ma wątpliwości jak bardzo potrzebna jest Masa, jak ważną rolę wciąż ma do spełnienia w zmianach mentalności urzędników i polityków w Warszawie. Zadałem zresztą to pytanie Pełnomocnikowi na FB. Nie spodziewam sie, by się zgodził, bo przecież nie może pisać wbrew swoim mocodawcom. Ale myślę, że już nawet on nie ma wątpliwości.

Liczę na Was! Liczę, że na najbliższej Masie znowu będzie rekordowa frekwencja, bo ściągniecie wszystkich znajomych! Liczę też, że przed Masą zobaczę sporo nowych twarzy na Przedmasówce. Jest naprawdę dużo do zrobienia! Teraz nawet jeszcze więcej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Mar 2015, 12:01:04 »
Ten fragment jest najsmutniejszy:
Cytuj
Komisja przyjęła jednogłośnie stanowisko, by o ewentualnym wprowadzeniu zmian rozmawiać dopiero po przeprowadzeniu analiz ruchu dla tego obszaru
Komisja potrzebowała obrad, żeby ustalić, że przed podjęciem jakichkolwiek kroków należy najpierw przebadać, jaka jest sytuacja i jakie wpływ na nią będą miały zmiany. Gratulujemy radnym i urzędnikom dojścia do tak trudnego wniosku. Myślę że na najbliższej Masie trzeba opić [wodą z bidonu] to odkrycie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Mar 2015, 17:04:19 »
Dla nas dobra wiadomość. Rozsądek zaczyna zwyciężać nad metodą Króla Juliana uwielbianą przez ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz ("zróbmy coś, szybko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu"). Można powiedzieć, że zaczynamy pasy na Tamce wygrywać. Choć "wojna" dalej trwa i wciąż możemy ją przegrać jeżeli rowerzyści nie będą się trzymali razem, jeżeli masa przestanie być wystarczająco silna.

Poza tym takie badania zwykle trwają miesiącami i przez ten czas nikt nam tych pasów nie powinien zabrać. Oczywiście o ile miasto będzie się słuchało swojej komisji, bo z tym różnie bywało w przeszłości :P

Wnioski z badań mogę z dużym prawdopodobieństwem podać już teraz. Wyjdzie, że likwidacja pasów rowerowych nic nie da, bo wąskim gardłem nie jest sama ulica, a to co na obu jej końcach - sygnalizacja świetlna na dole i jednopasowe rondo na górze. Znowu - pytanie czy miasto tych wyników nie zignoruje lub nie schowa głęboko do jakiejś szuflady :P

Dla mnie największy plus sytuacji jest jednak inny - Pełnomocnik i ludzie trochę przejrzeli na oczy w jak antyrowerowym mieście żyją i jakich mamy polityków :P Do tej pory jak mówiłem, że pasy rowerowe mają dużą wadę - można je w jedną noc usunąć bez pytania nikogo o zdanie - nikt nie brał tego na poważnie. Pełnomocnik miesiąc temu wręcz pisał, że miasto nie ma takich planów. Okazało się, po raz kolejny z resztą, że Masa słusznie biła na alarm i nagłaśniała temat w mediach. Wbrew temu co mówił ratusz, pasy na Tamce i Saskiej były i wciąż są zagrożone. Są plany ich likwidacji, nawet w formie gotowych projektów. Tak samo wciąż niepewna jest przyszłość trasy rowerowej na samym Łazienkowskim.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Mar 2015, 21:08:28 »
Choć "wojna" dalej trwa i wciąż możemy ją przegrać jeżeli rowerzyści nie będą się trzymali razem, jeżeli masa przestanie być wystarczająco silna.
A co z tego trzymania się razem? W tym wątku pytałem wcześniej, co konkretnie możemy z problemem Tamki zrobić. Konkretnie zrobić, a nie tylko pojeździć w tę i spowrotem. Otrzymałem odpowiedź, która de facto oznacza: "nic". Czy podczas robienia niczego istotne jest trzymanie się razem? Czy może jednak jest coś, co można było robić, ale informacja taka nie popłynęła do ludzi? Pytam na przyszłość, bo jeżeli można było, to warto, żeby taka wiedza była przekazywana.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Mar 2015, 16:05:13 »
Pojeżdżenie sobie, o ile pokażą to media nie jest takim "niczym" - podobne akcje, nawet małe już nieraz zmieniały sytuację.

Możesz też np. napisać do radnych, którzy popierają likwidację pasów (linki masz podane wcześniej w wątku), możesz dołączyć do fanpage "Nie dla likwidacji pasów rowerowych" albo podpisać petycję. Nikt nie broni też napisać pismo do samej Hanki - de facto to od Niej zależy co się stanie, a pisma to świetna forma nacisku.

Jak masz pomysł co można JESZCZE zrobić, myślę, że ludzie też chętnie posłuchają.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Mar 2015, 10:31:00 »
Jechałam dziś do pracy Tamką - żeby jej samej smutno nie było - i przyszło mi do głowy, żeby do pokazywania popularności tej trasy zaprząc np. Endomondo (chyba najpopularniejsze w Polsce?). Używam innej apki, więc nie wiem jak to dokładnie działa w E., ale wy tu na pewno wiecie :) Da się coś takiego zrobić?

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Mar 2015, 14:12:47 »
Popularnośc Tamki już była badana za pomocą Endomondo. Ostatni akapit i pierwszy plik:
http://rowery.um.warszawa.pl/pomiary-ruchu-rowerowego
Wyniki dla  aplikacji Strava
http://labs.strava.com/heatmap/#15/21.02551/52.23631/blue/bike
Tamka jest popularna i tyle.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Mar 2015, 18:11:50 »
Tak, ale jeżeli to ma być dla kogokolwiek interesujące, to musi być nowe, nie sprzed blisko roku. Nie dlatego, że się zdezaktualizowało, tylko jest stare (czyli "nudne"). Pytanie, czy ma być interesujące. Bo może już obronione i nie ma co inwestować energii...

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Mar 2015, 09:40:34 »
może założyć konkurencję dla poruszających się Tamką. zrobić tak aby jedynie rywalizacje po trasie Tamki były zapisywane, ktoś kto się lepiej zna na endomondo niech się tutaj wypowie o konfiguracji.

http://www.endomondo.com/challenges/21052737

jak ktoś ma konto na portalach społecznościowych niech opublikuje tę rywalizację ...

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Mar 2015, 10:06:04 »
Najlepiej byłoby tam postawić licznik rowerzystów. Pełnomocnik kupił ileś sztuk swego czasu, może da się przesunąć jeden na Tamkę?

Tylko to są chyba pętlę w nawierzchni, bez propagandowego wyświetlacza:)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Mar 2015, 10:20:27 »
Najlepiej byłoby tam postawić licznik rowerzystów. Pełnomocnik kupił ileś sztuk swego czasu, może da się przesunąć jeden na Tamkę?

Tylko to są chyba pętlę w nawierzchni, bez propagandowego wyświetlacza:)

widziałem tez takie montowane do słupka sygnalizacji wiec nie trzeba tego montować w ulicy i też nie miały żadnego licznika jedynie taka czarna opisana skrzynka.