Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Konsultacje w sprawie DDR Powsińskiej i Wiertniczej

<< < (2/3) > >>

Raffi:

--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 09:17:13 ---O trzy klasy do L?
--- Koniec cytatu ---

Po co do L? Przecież to też nigdy nie będzie droga L. Ale do Z na przykład juz można.


--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 09:17:13 ---I ile lat to zajmie? 5 czy 10, a na ten czas zablokuje budowę czegokolwiek .
--- Koniec cytatu ---

Pewnie 10. Ale ja nie mówiłem, by przez ten czas nie robić ddr. Mówiłem tylko, że docelowo tam nie powinno być GP, bo te GP to jakaś ponura fikcja :P



--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 09:17:13 ---A i zapomniałem o najśmieszniejszym. Po oddaniu ddr i remoncie chodników jak to określił jeden z miejscowych dzielnica zrobi z nich cieciów do odśnieżania. Bo kto niby to będzie odśnieżał? Teraz nie muszą ale później na pewno im każą. I nijak nie trafiało, że to bzdura.
--- Koniec cytatu ---

Tu - znowu - towarzystwo jakąś rację ma. Jak masz posesję to odśnieżenie i CHODNIKA przed nią jest twoim obowiązkiem, pomimo że ulica nie jest twoja. Tak samo z wjazdem do posesji- kopiesz se go sam. I śniegu nie wolno na ddr zrzucić. 
Oni się boją, że przyjdzie niedouczony Strażnik i im wlepi mandat za nieodśniezenie ddr (czego robić nie muszą). Albo, że zgarniety śnieg nie zmieści się na trawniku i trafi jednak na ddr, a za to też są kary. Sytuacje takie się w przeszłości zdarzały, więc nie jest to taka zupełna lipa. Tylko, że to w ogóle nie na temat projektu - to na temat zasad odśnieżania i obowiązków włascicieli posesji dyskusja. Na zupełnie inne spotkanie :P

vit:
Mam nieco mieszane odczucia odnośnie tego co powyżej napisał sprawozdawca.

Miejscowy lud ma trochę racji...
Najpierw mieli dużą ulicę, ale przed nią spory własny teren na którym mogli parkować swoje samochody. W pierwszym kroku miasto zabrało części działek na pas drogi i zrobiło drogę najwyższej możliwej klasy, przy której nie wolno nijak parkować.
Z pozostałą częścią wypowiedzi nawet się zgadzam :P

Jeszcze jedno: obniżenie klasy wyszłoby okolicznym mieszkańcom na dobre, a ruch przeniósłby się obok - bo ma gdzie. Wówczas znalazłoby się miejsce {wg oczekiwań lokalesów} na: parking wzdłuż ulicy, szeroki chodnik, szeroka fajna DDRka, pasy rowerowe w obu kierunkach.
Wtedy zapewne przyszwędałaby się lokalna społeczność motocyklistów jeżdżących na jednym kole z protestem, że lokalny warsztat musi zwolnić 18 tuningowców i testerów tylnego koła.

mk1111:

--- Cytat: Raffi w 21 Kwi 2016, 11:17:13 ---Po co do L? Przecież to też nigdy nie będzie droga L. Ale do Z na przykład juz można.

--- Koniec cytatu ---
A kto im zabroni? Chcą i ma Być.


--- Cytat: Raffi w 21 Kwi 2016, 11:17:13 ---Ale ja nie mówiłem, by przez ten czas nie robić ddr.

--- Koniec cytatu ---
Ale do tego się to sprowadza.


--- Cytat: Raffi w 21 Kwi 2016, 11:17:13 ---Tu - znowu - towarzystwo jakąś rację ma. Jak masz posesję to odśnieżenie i CHODNIKA przed nią jest twoim obowiązkiem, pomimo że ulica nie jest twoja. Tak samo z wjazdem do posesji- kopiesz se go sam. I śniegu nie wolno na ddr zrzucić. 

--- Koniec cytatu ---

Nie ma racji. Ich działki nie przylegają bezpośrednio do chodnika i po budowie również nie będą przylegały. Kolejna bzdura żeby udowodnić swoje racje ( a w zasadzie ich brak).


--- Cytat: vit w 21 Kwi 2016, 12:30:01 ---Miejscowy lud ma trochę racji...
Najpierw mieli dużą ulicę, ale przed nią spory własny teren na którym mogli parkować swoje samochody. W pierwszym kroku miasto zabrało części działek na pas drogi i zrobiło drogę najwyższej możliwej klasy, przy której nie wolno nijak parkować.

--- Koniec cytatu ---

Nigdy nie mieli dużej ulicy i przed nią sporego własnego terenu na którym mogli parkować swoje samochody. Sami ci wczoraj nie raz wykrzyczeli, że teren przed domami ukradli im w latach 60 właśnie na budowę ulicy.


--- Cytat: vit w 21 Kwi 2016, 12:30:01 ---  szeroka fajna DDRka, pasy rowerowe w obu kierunkach.

--- Koniec cytatu ---

A może tak bardziej realnie? DDR i pasy rowerowe? Na raz? Na jednej ulicy?

vit:

--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 12:41:57 ---
--- Cytat: vit w 21 Kwi 2016, 12:30:01 ---  szeroka fajna DDRka, pasy rowerowe w obu kierunkach.

--- Koniec cytatu ---

A może tak bardziej realnie? DDR i pasy rowerowe? Na raz? Na jednej ulicy?


--- Koniec cytatu ---
Ja tam sobie jestem to w stanie wyobrazić.
Jak popracujesz nad tym - Ty również :P

Jeżeli tą drogą ma być prowadzony szlak Wiślany, zwany via Vistula od Wisły Czarne do Gdańska to w mojej opinii byłby to zasadne.
W przypadku zmiany kategorii drogi na pewno złożę taki postulat. I to równolegle w dwa miejsca: do właściciela szlaku: Ministerstwo Infrastruktury i zarządcy drogi, czyli ZDMu.

Raffi:

--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 12:41:57 ---
--- Cytat: Raffi w 21 Kwi 2016, 11:17:13 ---Po co do L? Przecież to też nigdy nie będzie droga L. Ale do Z na przykład juz można.

--- Koniec cytatu ---
A kto im zabroni?
--- Koniec cytatu ---

Taka sama napalona banda jak oni, tylko mieszkająca dalej i chcąca tą ulicą jeździć do miasta :)



--- Cytat: mk1111 w 21 Kwi 2016, 12:41:57 ---
--- Cytat: Raffi w 21 Kwi 2016, 11:17:13 ---Ale ja nie mówiłem, by przez ten czas nie robić ddr.

--- Koniec cytatu ---
Ale do tego się to sprowadza.
--- Koniec cytatu ---

Absolutnie NIE.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej