Autor Wątek: Ciekawe stojaki rowerowe i ciekawa inicjatywa pewnej firmy  (Przeczytany 3767 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
http://www.allforplanet.pl/pl/galeria/zdjecia/przypnij_sie_do_slonia_albo_pingwina_-_stojaki_rowerowe_pod_nowym_zoo/
 
Może kiedyś będzie taka akcja w Warszawie, co myślicie o stojakach w kształcie drzewa.
W sumie to nie zły pomysł na autopromocję firmy.
 
Jak dla mnie, to brak jednak równowagi między formą a treścią. Niektóre elementy jak trąba słonia, czy ogon czegoś tam, powinny mieć konstrukcję zamkniętą, żeby ułatwić przypięcie koła albo drugiego roweru.
Przykładowo przy drzewku powinny być krzaczki do przypinania kół roweru.
 
Generalnie to nic nie zastąpi porządnego u-kształtnego lub omega-kształtnego stojaka.   
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Ciekawe stojaki rowerowe i ciekawa inicjatywa pewnej firmy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwi 2011, 09:07:54 »
Może kiedyś będzie taka akcja w Warszawie, co myślicie o stojakach w kształcie drzewa.

Po pierwsze efekt promocji roweru jako środka transportu - duży pozytyw. Przy ZOO to ciekawy pomysł, pod warunkiem że jest kamera i ochrona. Kształty "niebanalne", ale za jakiś czas mogą robić takie samo wrażenie jak rzeźby na Kasprzaka - passe. Jednak z mojej nikłej wiedzy na temat mechaniki wiem, że rura jest znaaacznie wytrzymalsza niż kawał, nawet grubszej - blachy. Poza tym, czy są wbetonowane, bo chyba widziałem wkręty?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky