Autor Wątek: Jak oceniasz miniony 2010 rok?  (Przeczytany 6529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sty 2011, 23:00:46 »
Zima w ogóle nie jest straszna. Straszne są tylko wyobrażenia na temat zimy na rowerze.

Tak jest
 
Strasznie, to się robi jak ktoś zacznie sobie myśleć, co to k*** będzie.
 
Ja zacząłem poginać zimą na rowerze po Stolicy zanim zacząłem jeździć na Masę.
Jako że jestem człowiekiem o dużej wyobraźni, jedyną konsekwencją takowej decyzji było nabycie kasku.
 
I cieszę się że kupiłem kask zimą, bo ma tak dużą regulację że można go elegancko założyć tak na czapkę z kominiarką jak i na gołą głowę.
 
Ale do rzeczy, wielu rowerzystów ma dylemat: ''co to będzie jak wyjadę na drogę krajową , albo co się wydarzy jak spróbuje skręcić w lewo na rondzie'' .
 
Mi się to jakoś udaje, wystarczy znajomość przepisów, ograniczone zaufanie i odrobina doświadczenia.
 
No i jak zauważyłem, żeby nie było, że ktoś ma B prawko  -  i rowerem się boi jeżdić po ulicy.
Bo ja mam i też się boje debilów w czarnych bemkach, którzy mnie na centymetr wyprzedzają.
 
« Ostatnia zmiana: 09 Sty 2011, 23:02:13 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sty 2011, 00:08:13 »
Owszem, bywa tak ślisko, że do skrętu schodzę z roweru, bo inaczej ćwiczę drift. Bywa tak zimno, że ręce grabieją i w rękawiczkach narciarskich. Ale najgorsze i tak jest siedzenie pod blokiem i czyszczenie roweru po jeździe ze śniegu i błota, to kreatywne bydle wszędzie się wciśnie ;) A potem pokłady gazet w korytarzu, żeby rower nie zakapał podłogi ^^

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sty 2011, 09:24:55 »
Owszem, bywa tak ślisko, że do skrętu schodzę z roweru, bo inaczej ćwiczę drift.

Mnie to się właśnie w zimę podoba ;)

Bywa tak zimno, że ręce grabieją i w rękawiczkach narciarskich.

Kiedyś też tak myślałem jak Ty. Później się przekonałem, że to po prostu były kiepskie rękawiczki.

Ale najgorsze i tak jest siedzenie pod blokiem i czyszczenie roweru po jeździe ze śniegu i błota, to kreatywne bydle wszędzie się wciśnie ;) A potem pokłady gazet w korytarzu, żeby rower nie zakapał podłogi ^^

Tego nie robię, dwa problemy z głowy. A nawet trzy, bo brudny rower zniechęca też złodzieji.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sty 2011, 21:48:49 »
Tego nie robię, dwa problemy z głowy. A nawet trzy, bo brudny rower zniechęca też złodzieji.

A nie słyszysz czasem takiego głośnego Chrum chrum . . . jak jedziesz na rowerze ?
Nie jest to może przypadkiem rdza która wpiep. . .  Ci poziomka  ;)
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Szakal

  • Gość
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sty 2011, 21:51:12 »
 Szczerze, jak ja oceniam? Hmmm pierwszy raz na masie :):) Założenie strony internetowej, dołączenie do bielańskiej grupy (może w tym roku coś więcej), lecz troche żałuję zmarnowanego czasu, można było więcej jeździć.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sty 2011, 22:20:13 »
Tego nie robię, dwa problemy z głowy. A nawet trzy, bo brudny rower zniechęca też złodzieji.

A nie słyszysz czasem takiego głośnego Chrum chrum . . . jak jedziesz na rowerze ?

Odgłosy chrupania, czy chrumkania skutecznie likwiduje mp3 player. Przy okazji likwiduje też pisk mokrych hamulców, hałas samochodów, zrzędzenie kierowców i inne niepożądane oraz przeszkadzające w jeździe odgłosy.

Gdy chrumkanie vel chrupanie zagłusza mp3, czyszczę i smaruje, ale TYLKO sam napęd i elementy mające wpływ na jazdę (hamulce, przerzutki). Rama i inne elementy nie mające wpływu na jazdę nie są czyszczone - szkoda mi na nie czasu. Przy takiej pogodzie, efekt czystości i tak trwałby góra 2 dni.

Nie jest to może przypadkiem rdza która wpiep. . .  Ci poziomka  ;)

Rdza przy aluminium i kompozytach? Panie, nie ta bajka ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sty 2011, 23:52:14 »
A gdy chrumkanie vel chrupanie nadal zagłusza mp3 pomimo oczyszczenia i smarowania, zwyczajnie mówię Chrupkowi, żeby odjechał na 5m do przodu. xD
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak oceniasz miniony 2010 rok?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sty 2011, 07:18:42 »
O Ty !
Komu w drogę temu rower.