Autor Wątek: Gdzie na rowerze po mieście?  (Przeczytany 4940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Gdzie na rowerze po mieście?
« dnia: 30 Paź 2010, 13:20:31 »
Cześć

Mam takie nietypowe pytanie. Gdzie można pojechać w ciekawe miejsca po Warszawie. Gdzie lubicie jeździć albo gdzie byliście i Wam się to podobało. Miasto jest duże wiele różnych parków miejsc okolic które może wpadły Wam w oko. Podzielcie się opiniami.

Niech zasięg opisywania obejmie Warszawę i najbliższe okolice :)
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Paź 2010, 14:01:43 »
Trasy do Powsina nie proponuję, bo to pewnie znasz.

Kiedyś regularnie robiłem rundkę po warszawskich parkach. Szło to tak park pod Od Grota wzdłuż Wisły na tyłach FSO (droga techniczna przy Wiśle)->most Gdański->Skarpą Wiślaną przy Starówce->Starówka->park Saski->park Ujazdowski->Pola Mokotowskie.

Bardzo lubiłem też jeździć w okolicę teatru Rampa na Targówku (jest tam fajny skwer), zwykle zahaczając o park Bródnowski.

Inna trasa to od Grota Szlakiem Wisły do Agricoli, a z powrotem przez Ujazdowskie (i park też), Nowy Świat, Starówkę i most Gdański.

Bywało, że robiłem kółka "dookoła Bródna" - Jagiellońska->Starzyńskiego->Wincentego->Kondratowicza->Armii Krajowej
Albo Bielan: Szlak Wisły-> Podleśna-> wzdłuż AWF-> do Huty (np przez Przy Agorze) i z powrotem np przez Maczka.
Albo Białołęki: wałem Wisły do Misyjnej (Sprawnej), dalej do Selgrosa, przy Czajce i powrót albo przez Modlińską, albo przez Marywilską, albo bardziej naokoło do Białołęckiej i szlakiem wzdłuż kan. Żerańskiego.


Ale najczęściej to po prostu jeździłem w odwiedziny do znajomych lub rodziny.


p.s. A jak nie podobają Ci się te trasy, zawsze możesz jechać po to "by zabłądzić". Zasada jest prosta. Jedziesz prosto. Jak jest czerwone - skręcasz w prawo na strzałce. Jak jest zielone i pusty przejazd na lewy pas - skręcasz w lewo. Jeżeli jedzie rowerzysta, jedziesz kawałek za nim. Po godzinie jazdy wyjmujesz mapę i patrzysz jak wrócić. Jeżeli mapa nie jest Ci potrzebna, bo wylądowałeś w regionie sobie znanym, powtarzasz procedurę ;-)
Można też dodać inne zasady lub zmienić te powyżej. Np ostatni wyprzedził Cię autobus=w lewo, ostatni wyprzedził Cię srebrny samochód=w prawo. Żadne z powyższych=prosto.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2010, 14:05:57 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Paź 2010, 17:33:43 »
Ja zazwyczaj jak nie jadę w żadnej konkretnej sprawie, to jadę swoją stałą trasą, która mniej więcej wygląda tak:
Grójecka/Wawelska -> Pole Mokotowskie -> Batorego -> Spacerowa -> Sobieskiego -> Most Siekierkowski -> Wał Miedzeszyński -> Most Świętokrzyski* -> DDR wzdłuż Wisły w stronę Bielan -> wzdłuż brzegu "kanałku" na Kępie Potockiej -> Podleśna -> Marymoncka -> al. Zjednoczenia -> Kasprowicza -> Sokratesa -> Conrada -> Powstańców Śląskich -> Górczewska -> Prymasa 1000 lecia -> Bitwy Warszawskiej 1920 -> Grójecka/Wawelska.


*w letnie pogodne dni staram się być na moście gdy zachodzi słońce (w zimę niestety, zanim wyjdę z pracy, zjem obiad i dojadę jest już za późno). Na tle starówki takie zachodzące słońce wygląda lepiej niż z latarni morskiej nad morzem ;]



zdjęcie z http://www.panoramio.com/photo/40879355

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Paź 2010, 18:37:25 »
Fakt, fotka rewelacyjna. Tez mam kilka fot z tego mostu i zazwyczaj są ładne. Tylko nie mam takiego fajnego zoomu (lub obiektywu) jak Ty chyba :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Paź 2010, 21:29:47 »
Wow niesamowite foto. Nawet mojej połówce się bardzo podoba ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Paź 2010, 12:35:00 »
Niech zasięg opisywania obejmie Warszawę i najbliższe okolice :)

"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Paź 2010, 12:51:23 »

Tylko nie mam takiego fajnego zoomu (lub obiektywu) jak Ty chyba :-)
Niestety zdjęcie nie jest moje i dlatego dodałem link pod zdjęciem, żeby nikt mnie nie oskarżył o wykorzystywanie nie swoich zdjęć :P

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Paź 2010, 18:12:39 »
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Paź 2010, 20:39:59 »
Z Siekierkowskiego też bywają ładne foty. Najfajniejsze mam na analogu, to nie pokaże, ale i cyfrakiem coś tam zrobiłem:



Choć ja się specjalizuje w "romantycznych kominach":





---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lis 2010, 20:21:56 »
chrupek zajrzyj tutaj: http://www.bikemap.net/ W obrębie W-wy stworzonych jest dużo tras rowerowych począwszy od dom-praca-dom a skończywszy przykładowo na dom-monopolowy-dom :)
Pozdrawiam
Michał

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Gdzie na rowerze po mieście?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lis 2010, 23:03:22 »