Autor Wątek: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?  (Przeczytany 2612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« dnia: 20 Sie 2010, 09:20:10 »
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,8273261,Rower_stoi__gdzie_zginela_Kasia__Czy_musi_zniknac_.html

tzw "ghost bike" zwyczaj ze stanów chyba. Ja pierwszy raz o tym w CSI widziałem odcinek. Dla mnie jak najbardziej pozytywna reakcja społeczeństwa ale myślę że można usuwać takie rzeczy jeśli kolidują tam gdzie wąsko z tym że jakiś czas po tragedii min rok a jak nie kolidują to niech sobie stoją, nie wiem, tak głośno myślę, myślę że to dobry pomysł i że na pewno kierowcy bardziej zwrócą uwagę na rowerzystów a i problem wyjdzie poza środowisko

na forum gazety się wypowiadziałem
http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,115528678,115531106,ghost_bike.html

a co Wy na to?


Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sie 2010, 09:28:57 »
wg mnie nie przyjmie się w naszym pięknym kraju z powodu służb oczyszczania miasta (z elementów metalowych). taki "rower" zaraz wyląduje na skupie złomu... Nie take rzeczy już tam widywano....

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sie 2010, 09:32:34 »
tzw "ghost bike" zwyczaj ze stanów chyba. Ja pierwszy raz o tym w CSI widziałem odcinek. Dla mnie jak najbardziej pozytywna reakcja społeczeństwa ale myślę że można usuwać takie rzeczy jeśli kolidują tam gdzie wąsko z tym że jakiś czas po tragedii min rok a jak nie kolidują to niech sobie stoją, nie wiem, tak głośno myślę, myślę że to dobry pomysł i że na pewno kierowcy bardziej zwrócą uwagę na rowerzystów a i problem wyjdzie poza środowisko

a co Wy na to?

W myśl zasady, że krzyże stawia się w miejscu śmierci, a nie w miejscu zamieszkania, zgadzam się z Tobą.
Jeśli do takiego roweru będzie doczepiana informacja o osobie i okolicznościach wypadku, to ok.
Kwestia tylko taka, kiedy rower zostanie skradziony, usunięty przez zarządce drogi etc. To w końcu Polska i wszelkie tego typu akcje sa kontrowersyjne. Zalecałbym ostrożność, no i przede wszystkim gdy zginie rowerzysta, to trzeba zrobić coś takiego za pozwoleniem rodziny, a nie samowolnie. Wtedy wytrąca się kolejny argument osobom, że to bez wiedzy rodziny.
 
Pozdrawiam
Stanley
 

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2010, 09:39:41 »
kiedy rower zostanie skradziony

Chyba tylko przez złomiarzy bo te rowery są całe (siodełko opony pedały łańcuch) malowane na biało tanią trwała farbą np olejną. więc już się nie pojeździ tym.

no i o tym mowa na forum gazety, czy usuwać i kiedy, a roweru jeszcze nie ukradli skoro chcą go usuwać

ciekawe czy ten jeszcze stoi
http://www.ghostbikes.org/lodz

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sie 2010, 20:16:24 »
no i o tym mowa na forum gazety, czy usuwać i kiedy, a roweru jeszcze nie ukradli skoro chcą go usuwać


A dużo to różnej małej architektury legalnie jest postawionych przy drodze, od murowanych kapliczek, przez bilbordy, malowane krowy, na atrapach radiowozów kończąc.

Przy poparciu władz miasta, czy policji na pewno dało by radę.
W końcu przemawia za tym niejako cel prewencyjno-wychowawczy.

Tylko z głową, żeby nie było tak że ktoś coś sobie sam postawi, a potem on albo ktoś inny próbuje tego bronić, bo już to przerabialiśmy :'(
« Ostatnia zmiana: 22 Sie 2010, 06:41:28 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sie 2010, 10:22:25 »
dawajmy rowery na krzyżach. Krzyża nikt nie ruszy :0)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ghost bike - rowery pomniki co o nich sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sie 2010, 14:40:57 »
dawajmy rowery na krzyżach.
PLASK