Autor Wątek: instrukcja obsługi roweru :)  (Przeczytany 9640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fox_fx

  • Gość
instrukcja obsługi roweru :)
« dnia: 01 Lip 2010, 11:05:40 »
Poszukuję osoby, która nauczyłaby mnie serwisować rower przynajmniej w stopniu podstawowym (wymiana dętki, regulacja hamulców, przerzutek itp.). Chodzi  o czynności, które są niezbędne podczas dłuższej nież parogodzinnej wycieczki rowerowej. Czy jest może wśród masowych rowerowców ktoś kto mógłby poświęcić na to czas? Może ktoś zaczął wakacje i przydałyby mu się dodatkowe pieniążki? Lokalizacja Warszawa.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lip 2010, 18:30:06 »
A jesteś w stanie dojechać z rowerem na zajęcia?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lip 2010, 19:42:49 »
A może tak coś bardziej zorganizowanego? To znaczy nie korepetycje jednoosobowe a jakiś kilkugodzinny kurs dla grupy chętnych? Są wakacje i gdyby ogłosić to dostatecznie wcześnie, na przykład 30.07 :) to sporo młodzieży mogłoby się zapisać. Pałac Młodzieży może by się dało w taką inicjatywę wciągnąć?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Drex

  • Gość
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lip 2010, 22:52:08 »
Jestem "za". Też chętnie bym się dowiedział co nieco. :)

mplonski

  • Gość
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lip 2010, 23:05:22 »
30.07 to jest masa ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lip 2010, 23:50:48 »
30.07 to jest masa ;-)

No dokładnie to miałem na myśli :)
Mam wrażenie, że taka akcja "Mały mechanik" mogłaby się sprawdzić. Starsze osoby też mogłyby być zainteresowane - znam co najmniej jedną ;) A gdyby jeszcze wciągnąć Policję coby jedną pogadankę na temat PoRD zrobiła, ho ho!
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lip 2010, 00:00:47 »
Ja także piszę się na porady ;)
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lip 2010, 00:36:23 »
Policja i pogadanka o PoRD? wolałbym, aby mówił o tym ktoś, kto się na tym zna ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lip 2010, 01:01:24 »
Pan Kąkolewski ;>?
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lip 2010, 11:52:20 »
A może tak coś bardziej zorganizowanego? To znaczy nie korepetycje jednoosobowe a jakiś kilkugodzinny kurs dla grupy chętnych?

Ja bardzo chętnie, a w sierpniu (dodatkowa promocja) jestem dostępny przez cały dzień!

Plan szkolenia:
1. Ogólna budowa roweru z opisem najczęstszych awarii 25 min
2. Prawidłowa obsługa przerzutek (ludzie na Masach mają z tym problemy) 10 min
3. Wymiana/naprawa dętki 25 min
4. Smarowanie łańcucha 10 min
5. Wymiana klocków i regulacja hamulców typu v-brake 15 min
6. Regulacja przerzutki tylnej (przy użyciu śruby baryłkowej) 10 min

Razem 95 min, trzeba by to na pół przedzielić jakąś przerwą. Plan tak zrobiony że można przyjechać tylko na pierwsze 4 pozycje.

Grupy nie więcej jak 10-12 osób jednorazowo.

Podczas szkolenia wolałbym nie rozpatrywać problemów z rowerami, ewentualnie po zakończeniu.

Zaprosiłbym również osoby które umieją trzymać klucz w ręku, i chciałyby dołączyć do Mechanika Masowego ale nie są pewne swoich umiejętności.
AdrianSocho

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lip 2010, 14:36:32 »
a koszt?:P
Komu w drogę temu rower.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lip 2010, 14:34:38 »
To skoro jest tylu chętnych proponuję wyznaczyć termin spotkania (jakiś oficjalnie ogłoszony) i szykować się na wlewanie oleju do głowy i na łańcuchy ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lip 2010, 11:34:22 »
Jestem w trakcie opracowywania koncepcji. Wstępne informacje będą przedstawione prawdopodobnie na przedmasówce 22 lipca (jeśli mnie nie będzie to dam tutaj znać o innym terminie). Szkolenie będzie w plenerze, możliwe że na platformie nad Wisłą tam gdzie przedmasówka.

    Do realizacji szkolenia potrzebuję:

A. Osoby prowadzącej projekt. Ja mogę prowadzić szkolenie ale potrzebuję kogoś kto by się zajął ogarnianiem spraw, umawianiem z ludźmi.
B. Osoby do pomocy w szkoleniu (instruktorzy). Na dwie osoby szkolone potrzeba jedną osobę - instruktora - kogoś kto wie jak wykonać (samemu) takie rzeczy jak zmiana dętki, zmiana klocków hamulcowych.  Przed szkoleniem instruktorzy dostaną ode mnie wytyczne.

Warunki szkolenia:
1. Uczestnik szkolenia potwierdza gotowość uczestniczenia w następnym szkoleniu jako instruktor. 
2. Uczestnik szkolenia przyjeżdża swoim rowerem (jeśli akurat nie może to innym rowerem), gdyż każdy będzie wykonywał ćwiczenia praktyczne na swoim sprzęcie. Kto może do niech weźmie ze sobą klucze potrzebne do zdjęcia koła (jeśli macie na śruby), do prac przy hamulcu (przy zgłoszeniu należy podać jakie się ma hamulce).
3. Koszt szkolenia dla uczestników to 5zł od osoby. Pójdzie to na pokrycie materiałów szkoleniowych, wydruków, niewykorzystana kwota pójdzie do puli mechanika masowego.
4. NAJPIERW proszę o zgłaszanie się osób które chcą pomóc (punkty A. i B.), jeśli i tylko jeśli znajdzie się komplet osób do pomocy, będę podawał info kiedy się może odbyć pierwsze szkolenie.
5. Osoby które zgłosiły chęć wzięcia udziału w szkoleniu (powyżej mojego postu) dostają punkty za aktywność i mogą czuć się wpisane na pierwszą listę uczestników.
6. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, porady zwłaszcza wynikające z doświadczenia z podobnym szkoleniem to proszę mi przesyłać, najlepiej na priv. Raffi, dzięki za uwagi!!

AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lip 2010, 11:39:18 »
A ja proponuję, żeby z takiego szkolenia dodatkowo nagrać film z komentarzem- dodałoby się go do poradnika na stronie Masy- http://www.masa.waw.pl/109 Wtedy każdy by mógł sobie w domu ponownie przejrzeć materiały w celu przypomnienia czynności.

A co do uczestnictwa w szkoleniu- byłbym zainteresowany. :)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instrukcja obsługi roweru :)
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lip 2010, 12:07:29 »
Ostatnio wymieniałem dętkę oraz klocki hamulcowe. Nie miałem z tym problemów ;)

Mnie bardzo intryguje temat ustawiania przerzutek :)
Komu w drogę temu rower.