Autor Wątek: Dozwolone czy nie?  (Przeczytany 19051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Dozwolone czy nie?
« dnia: 29 Maj 2010, 15:39:03 »
Cytat: Stanley
Qrcze, znowu nie załapałem się na konstruktywną krytykę. Obiecuję się poprawić i udowodnić zdjęciami z następnej masy, że nie widziałeś jej pod każdym kątem. ;)
Stanley'u - Zygmunta widziałem już pod każdym kątem, pod jakim chciałem ;) A pączki bez nadzienia lubię najbardziej, nie przepadam za żelową chemią pachnącą odświeżaczem powietrza ;) Ale kwestia gustu ^.^

Za to pochwalę zdjęcia użytkownika picassy "rower" - większość świetnie wykadrowana.

A na widok tego http://x.garnek.pl/ga567/5e1cf21d75d2e3a9911134a3/warszawska_masa_krytyczna_28_05.jpg zdjęcia przyszedł mi pomysł do głowy - może zrobić poddział działu zdjęciowego pt "Buraki i inne części obiadu" czy coś takiego, wrzucać tam zdjęcia osób łamiących regulamin i ogłaszać to przed Masą - że coś takiego powstało i kto poczuwa się do winy niech się szuka. Ma to sens?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2010, 15:45:12 wysłana przez Savil »

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2010, 16:09:40 »
Była mowa na spotkaniu przed masowym żeby takie coś zrobić na forum i żeby tam wrzucać foto ludzi co jadą po chodniku
Kapi

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2010, 17:49:20 »
A na widok tego http://x.garnek.pl/ga567/5e1cf21d75d2e3a9911134a3/warszawska_masa_krytyczna_28_05.jpg zdjęcia przyszedł mi pomysł do głowy - może zrobić poddział działu zdjęciowego pt "Buraki i inne części obiadu" czy coś takiego, wrzucać tam zdjęcia osób łamiących regulamin

A tak właściwie, to który konkretnie zapis regulaminu ów Pan złamał?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2010, 20:57:19 »

A na widok tego http://x.garnek.pl/ga567/5e1cf21d75d2e3a9911134a3/warszawska_masa_krytyczna_28_05.jpg zdjęcia przyszedł mi pomysł do głowy - może zrobić poddział działu zdjęciowego pt "Buraki i inne części obiadu" czy coś takiego, wrzucać tam zdjęcia osób łamiących regulamin i ogłaszać to przed Masą - że coś takiego powstało i kto poczuwa się do winy niech się szuka. Ma to sens?

To samo pytanie: Jaki zapis regulaminu ten chłopak złamał?
Co do buraków, to bardzo proszę nie używaj takich sformułowań, bo inni mogą Ciebie także postrzegać jako takie warzywo.

Dodam, że jazda na jednym kole w peletonie nie jest zabroniona. Nie pamiętam czy był jakiś wypadek z tego tytułu. Dodatkowo na zdjęciu wydać, że chłopak wie co robi i kontroluje całą sytuację, a poza tym miał tam sporo miejsca, więc jest super.


Pozdrawiam
Stanley

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2010, 23:57:35 »
A to ciekawe, bo pamiętam różne narzekania na takich co jadą na jednym kole, zakazy i sztorcowania. Ale skoro twierdzicie, że to jest dozwolone...

Jeśli ktoś mnie uzna za buraka to chętnie się dowiem czemu - jeżeli robię coś niebezpiecznego wolałabym o tym wiedzieć.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2010, 00:05:04 »
Ciebie to najwyżej za Ćwikłę...  ;D
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2010, 00:09:28 »
Jeśli ktoś mnie uzna za buraka to chętnie się dowiem czemu - jeżeli robię coś niebezpiecznego wolałabym o tym wiedzieć.
Napisz pod jakimś artykułem na gazecie albo tvn warszawa dotyczącym MK pytanie: "jeżdżę w masie co miesiąc, czy jestem burakiem?" Wtedy dowiesz się wszystkiego. :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj 2010, 01:15:04 »
A to ciekawe, bo pamiętam różne narzekania na takich co jadą na jednym kole, zakazy i sztorcowania. Ale skoro twierdzicie, że to jest dozwolone...

Jak na razie to Ty stwierdziłaś, że to jest zabronione. Ja tylko poprosiłem o pokazanie gdzie.

Raffi Wydzieliłem to do nowego wątku, by nie zaśmiecać działu FOTO. Na przyszłość proszę o dbanie o porządek. W dziale foto TYLKO rozmawiamy tylko o foto i linkujemy galerie zdjęć.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2010, 01:26:38 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj 2010, 01:19:05 »
teoretycznie jazdę na tylnym kole można zahaczyć o powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, które należy do PoRD, którego przestrzeganie jest w zasadach przejazdu. to tak idąc śladami warszawskich specjalistów od bezpieczeństwa. ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2010, 01:31:47 »
teoretycznie

Teoretycznie tak. Praktycznie już nie koniecznie.

jazdę na tylnym kole można zahaczyć o powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, które należy do PoRD, którego przestrzeganie jest w zasadach przejazdu.

Można zaliczyć, o ile faktycznie gość robi to w sposób niebezpieczny. A wcale nie musiało tak być, nie wynika to jasno ze zdjęcia. Równie dobrze gość mógł to robić w sposób nie zagrażający innym.

I miedzy innymi dlatego pytam Savil, co miała na myśli za zapis regulaminu. Także prosze tu bez adwokatów ;-)

to tak idąc śladami warszawskich specjalistów od bezpieczeństwa. ;)

Boże uchowaj nas przed warszawskimi specami od bezpieczeństwa :-P Przez te ich fachowość kilkukrotnie omal nie znalazłem się na tamtym świecie. Niech się Oni może zajmą hodowlą jedwabników, albo czymś niegroźnym społecznie ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2010, 10:25:49 »
Jazda motocyklem na jednym kole to także karane mandatem powodowanie zagrożenia w ruchu ulicznym :) Co do jazdy na jednym kole w masie, jesli ma trochę luzu i wie co robi to mi to osobiscie wcale nie przeszkadza, jeśli spowoduje zagrozenie to można mu grzecznie zwrócić uwagę i tyle

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2010, 11:41:28 »
Może tak - rozmawiałam z organizatorami/zabezpieczeniem [z różnymi osobami o różnych rzeczach] i słyszałam różne narzekania - na jazdę po chodniku, pod prąd i na jednym kole. Uznałam, że w takim razie wszystko to jest zabronione. Jeśli jedno koło nie jest [co mi się dziwne wydaje, ale wy się lepiej znacie], to ok, nie będę piętnować.

Ale już chodnik i podprąd są zabronione i [wracając do tematu wyjściowego] co z takimi zdjęciami?

mplonski

  • Gość
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2010, 11:51:01 »
ze zdjęciami może być ciężko. jadąc pod prąd czy chodnikiem osoba odłącza się od peletonu, więc powinno się najpierw uzyskać zgodę przed zrobieniem jej zdjęcia, bowiem później mogą wyniknąć z tego pewne nieprzyjemności - nie wiadomo co komu wpadnie do głowy jak zobaczy swoje zdjęcie w sekcji 'tym osobom dziękujemy'. jeśli ktoś np spożywa alkohol podczas jazdy w peletonie - możemy zrobić zdjęcie imprezy masowej i nie prosić o zgodę danej osoby. ;-)

a co do samej jazdy na tylnym kole - jeśli ktoś ma wystarczająco dużo miejsca i umie jeździć na 1 kole to jest to bezpieczne - gorzej jak zrobi to jak będzie duży ścisk, przez przypadek wyglebie się i spowoduje lekki paraliż w przejeździe.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2010, 12:18:05 »
Myślę, że musimy sami pilnować porządku ( na ile to oczywiście możliwe ) i w kulturalny sposób bo masa to ma być przyjemność a nie szarpanie nerwów. Ktoś chce wypić piwo ? niech pije jak go złapie policja to straci prawo jazdy a jak jeszcze na kogoś wpadnie i mu zrobi krzywdę to poniesie srogie konsekwencje przy takiej ilości osób zawsze znajdzie się czarna owca, a pijący browarki w czasie masy  to wyjątek ( choć sam osobiscie widziałem taką osobę ) więc zapewne ogół przywoła szybko taką osobę do porządku jak zacznie rozrawbiać :)

Pozdrawiam aktywnych

Offline Batory

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dozwolone czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2010, 12:43:53 »
Jazda na jednym kole nie jest dozwolona, o ile może zagrażać innym uczestnikom ruchu.

Zarówno p. o r. d., jak i regulamin Masy mówią o tym, że nie należy powodować zagrożenia w ruchu drogowym. Każdorazowa ocena takiego zagrożenia należy do funkcjonariusza odpowiednich służb lub członka zabezpieczenia - którzy mają obowiązek reagowania na takie sytuacje. Do ich poleceń należy się stosować.

Moim zdaniem sytuacje, w których jazda na jednym kole w peletonie WMK nie powoduje żadnego zagrożenia zdarzają się niezmiernie rzadko, wobec czego nie powinno się na nią pozwalać.