Autor Wątek: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!  (Przeczytany 4912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« dnia: 22 Maj 2010, 08:48:07 »
Witam wszystkich i zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w rozwoju strony dla warszawskich rowerzystów. Adres strony to http://www.rpw.nk6.pl  czyli Rowerem po Warszawie. Na początek miło by mi było gdyby każdy z was zarejestrował się na mojej stronce, dzięki temu możemy stworzyć sporą społeczność warszawskich rowerzystów. Ponad to prosiłbym o udzielanie się na forum no i o częste na jej wchodzenie.
Dodam jeszcze, że jeśli zwiększy się aktywność na stronie to wprowadzę liczniejsze konkursy aktywności z nagrodami rzeczowymi.
PS. Chcesz pomóc w rozwoju stronki. Napisz do mnie a może zostaniesz adminem.

Drex

  • Gość
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2010, 09:08:07 »
Ahahaha! Chyba się zarejestruję :D Pierwszy news który obejrzałem i znalazłem siebie na zdjęciu! ;D

Mniej więcej w czasie kiedy zrobiłem to zdjęcie:

http://drex.waw.pl/zdjecia/bikestats/maj2010/20/08.jpg

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2010, 10:03:28 »
Nie lubie 100 tys. loginow i 70 roznych for...
Nie mozna korzystac z forum masowego?

Mamy tez bikestats.pl w ramach tworzenia spolecznosci i grupy lokalne...

Co za duzo to nie zdrowo... :)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2010, 10:38:54 »
IMO im więcej takich for/stron tym gorzej dla idei "społeczności", bo ludzie nie będą wszędzie zalogowani.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2010, 17:43:19 »
Nie mozna korzystac z forum masowego?
można, tylko wyjaśnij mi jeszcze dlaczego to forum masowe ma być tym jedynym słusznym...

Drex

  • Gość
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2010, 18:32:29 »
można, tylko wyjaśnij mi jeszcze dlaczego to forum masowe ma być tym jedynym słusznym...
Może po to, aby ludzi skupiać razem a nie dzielić na mniejsze "społeczności"? :)

Nie sprzeciwiam się takim inicjatywom, ale myślę, że osoba która to tworzy, mogłaby przydać się na przykład w działaniach WMK jako wolontariusz, niż tworzyć kolejną stronę z małą szansą na "długie i szczęśliwe życie w sieci". :P Lepiej pomóc w rozwoju czegoś co już jest, niż tworzyć kolejne rzeczy i zwielokrotniać to co jest.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2010, 19:32:03 »
to może tak (skoro nie zrozumiano mojej intencji pytania)...
może to my mamy przyłączyć się do ww strony a nie odwrotnie...
Dlaczego tamta inicjatywa ma być mniej wartościowa, ma być wchłonięta przez WMK?
wg mnie dobrze się dzieje że powstają takie strony, takie inicjatywy, że komuś się chce coś takiego robić...
a Wy krytykujecie z samego założenia że nie "nasze" czyli "niewłaściwe"

Drex

  • Gość
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2010, 19:47:44 »
Ja nie krytykuję. Też się cieszę, że niektórzy wykazują inicjatywę- to się chwali. :D

Sprawa "100 tys. loginów" była, jest i będzie. ;) Nowe forum WMK też wzbudzało takie reakcje, jednak jak widać jakoś to przeszło i mamy ponad 200 zarejestrowanych użytkowników którzy napisali już prawie 4000 wiadomości. ;)

Co do wyboru "jedynego i słusznego- czy ktoś coś takiego powiedział? Zostało stwierdzone, że im więcej takich stron czy for, tym gorzej dla społeczności, bo informacje są rozrzucone w różnych miejscach a internauci ogólnie to leniwe bestie. ;) Mi by się nie chciało szukać po 10 stronach informacji które mogłyby być na jednej. A dlaczego "to" a nie tamto? A czy BMW będzie zalecał jazdę samochodami Daewoo? xD Chyba normalne, że my będziemy polecać "swoje". ;D

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2010, 19:53:34 »
Ja nie krytykuję. Też się cieszę, że niektórzy wykazują inicjatywę- to się chwali. :D
Cytat: Drex
Lepiej pomóc w rozwoju czegoś co już jest, niż tworzyć kolejne rzeczy i zwielokrotniać to co jest.
i to właśnie dlatego założyłeś NOWE forum masy a nie przyłączyłeś sie do starego na gazecie?

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2010, 20:04:39 »
Co innego ewolucja (przejscie ze starego pseudomoderowanego forum na nowe)
a co innego rozcienczanie (i kolejne i kolejne...)

Obecnie ze starego forum masy praktycznie nikt nie korzysta,  zrzadka pojawi sie jakis watek, bo ktos przypadkkiem znalazl forum na liscie gazety i nie doczytal ze sie przeniesiono na lepszy krypt...

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2010, 20:18:56 »
to może dokonajmy kolejnej ewolucji i przenieśmy forum masy na ww stronę...
tak, wiem, wiem...
zaraz  ktoś napisze, że tu więcej użytkowników itp. ale kto z obecnych wie w którą stronę potoczy się ewolucja?
doskonale pamiętam jak kolega Skeler bronił forum gazetowego i twierdził że tam pozostanie i basta...

Drex

  • Gość
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2010, 20:27:22 »
i to właśnie dlatego założyłeś NOWE forum masy a nie przyłączyłeś sie do starego na gazecie?

Co innego ewolucja (przejscie ze starego pseudomoderowanego forum na nowe)a co innego rozcienczanie (i kolejne i kolejne...)
O! Tak, to właśnie to. :)

to może dokonajmy kolejnej ewolucji i przenieśmy forum masy na ww stronę...

A może zlikwidujmy Masę? My jesteśmy identyfikowani jako Masa, mamy swoje ściśle ustalone miejsce, które określa nasz adres www chociażby, są konkretni ludzie którzy się tym zajmują.

Jeśli:
-zmianę adresu na nic nie mówiący na o WMK,
-skasowanie strony www i podpięcie się pod coś innego
-usunięcie forum,
-oddanie organizacji komuś innemu
nazywasz "ewolucją"...

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2010, 20:36:14 »
Teraz Ty nadinterpretujesz to co napisałem.
marka "WMK" jest już stabilna i nie ma co jej modyfikować ale nie przekreślajmy innych marek, wschodzących, tylko dlatego że są mniej rozpoznawalne
Posługując się wspominanymi przez Ciebie samochodami...
czy koncern GM będzie negował i umniejszał, istnienie małej niszowej fabryki ręcznie budującej samochody? Czy próby wchłonięcia jej przez wielki koncern będzie społecznie akceptowane?

PaVeL

  • Gość
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2010, 20:57:28 »
Obie strony mają swoje racje. To forum MUSI zostać ponieważ jest bardzo dobrą bazą informacyjną dotyczącą WMK. Natomiast ktoś kto nigdy nie słyszał o Masie (wbrew pozorom są takie osoby na przykład ja dowiedziałem się o niej dopiero na targach rowerowych) musi mieć miejsce gdzie może pogadać na temat sprzętu, ustawek, itp. Poza tym to forum nawet nazwą wskazuje że dotyczy masy. Dlatego tak rzadko widać zupełnie obcych użytkowników proszących o poradę czy piszących w tematach nie związanych z wmk. Tamta stonka dotyczy jazdy na rowerze po warszawie. A że przy okazji możemy ją wykorzystać jako bardzo dobre miejsce do spopularyzowania masy...  :P   

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Stronka dla stołecznych rowerzystów-polecam!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2010, 21:35:05 »
Kryptoreklama propos forum, na ktorym mozna pogadac na rozne tematy jak ustawki, wyprawy, technikalia, itd., itp.

1. http://www.forumrowerowe.org
2. http://www.bikeforum.pl

Do tego jeszcze forum poziome (j.w. tylko specyficznie dla poziomkow):

3. http://forum.poziome.pl

Co do popularnosci:
1.
Postów: 451,948
Użytkowników: 27,202

2.
Postów: 156,272
Użytkowników: 9,653

3.
Postów: 5,888
Użytkowników: 187


Wniosek? Przeniesmy sie wszyscy na forumrowerowe.org bo to imo w tym momencie najwieksza spolecznosc rowerzystow w kraju...